Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ehetek csirkemájat diéta alatt?

Ehetek csirkemájat diéta alatt?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy csirkemellre nincs pénzem, és úgy gondoltam, helyette csirkemájat ennék. Persze nem olajban vagy zsírban sütve, hanem mondjuk vízben főve. A húst nem akarom elhanyagolni a kellő fehérjemennyiség miatt.

2018. jún. 23. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Miért olyan bonyolult beírni a googlbe hogy "máj kalóriatartalma" és összehasonlítani a csirkemellel??? Ha már túl bonyolult használni a kaloriabazist vagy mást ugyanis 10000 ilyen nevű oldal van!!!
2018. jún. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Ehetsz.
2018. jún. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Persze, bár én mindenképpen zsírban sütném, sokkal finomabb lesz, nem? Kalória úgyis kell, ami sokunknak inkább legyen zsír, mint szénhidrát. De persze te ismered magadat és a diétádat, teljesen OK, hogy valakinek kicsi a zsírkerete, mert neki az a jó és az másra kell.


A helyes válasz igazából az, hogy diétafüggő. Én nem eszem húst, fogyáskor főleg nem, úgyhogy nekem nem férne, de az összetétele egészen jó, főleg zsírban sütve (hajlamos vagyok túltolni a fehérjét és nincs nagy szénhidrátkeretem, így kell a zsír).

A legtöbb embert laktatja az ilyesmi, emiatt is diétásnak nevezhető a máj, amennyiben a makróidba belefér.

2018. jún. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A csirkemájban sok vitamin, vas és egyebek vannak, nagyon hasznos étel. De én nem enném minden nap, bőven elég 5-7 naponta egy adag. Ha nincs pénzed csirkemellre, vegyél olcsóbb csirkehúst, figyeld az akciókat.
2018. jún. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
16%

Na ja, van más hús is, már a csirkecomb is olcsóbb, mint pont a száraz mell, amit meg nem ennék, de annyi más fehérjeforrás van, nagy szegénység esetén én több hüvelyest ennék, főleg sárgaborsót, ami roppant olcsó (s főleg zöldsborsót, amit szeretek, míg a sárgaborsót nem annyira, de befűszerezve azért jó :)). Annál még a zsíron sem kell aggódni, mert az nem kifejezetten kell hozzá. Persze vannak zsírdús, szénhidrátszegény opciók is, sőt a tojásfehérje mindkettőben szegény. Hal is van olcsóbban...

De olykor máj, az hasznos lehet. Nem muszáj egyféle fehérjeforrásra alapozni.

2018. jún. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!