Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 145kg vagyok hogyan fogyjak? 19/L

145kg vagyok hogyan fogyjak? 19/L

Figyelt kérdés

Szóval a sztori a szokásos csoki mánia már már függőség követi évente kb 10kg-t szedek fel és ez minden évben több és több.... 19 évesen elértem a 145kg-t nem akarok 150kg lenni mint más is én is 100000 féle diétát, étrendet kipróbáltam legutóbbi egyél minden másnap volt. Mint a többit is 2 hétig bírtam majd hanyagoltam mondván hogy minek nem látszik semmi... Majd jöttek a haveroktól páromtól kapott mondatok.."Legyél türelmesebb, tegyél rendet a fejedben."

Na most nekem a türelem a legrosszabb szó aza fajta ember vagyok akinek ha vérvétele van undorodik tőle féltőle és azonnal túl akar rajta lenni. Szóval én olyan vagyok Úristen legyen már vége. Különböző módszerekkel próbálom kompenzálni azt hogy el vagyok hízva 180cm vagyok nem vagyok szét folyva combos vagyok fűzőt használok comb leszorítót ami nap végén iszonyat nagy nyűg plusz egészségtelen nem mindennap használom csak ha olyan helyre megyek ahol sokan vannak pl szórakozó helyek stb. Amiből elegem lett:

-Csak fülhallgatóval tudok utcára menni mert szinte minden második ember beszól amitől még jobban falom a kedvenc csokijaimat, plusz egy hétig sírhatnékom van.

-Ha 45 percnél tovább állok egy helyben egésznap úgy fáj a talpam mint aki maratont futott ugyan akkor nincs bedurranva de nagyon fáj

- plusz a túlsúllyal járó betegségek.

Sokan mondták hogy jajj fogadd el magad oké de nem tudom elfogadni a cukorbetegséget rendellenességeket stb.

Egyenlőre mindenem rendben van jó a vérnyomásom, cukrom, vérképem meg úgy minden egyedül picit befele lépek de ez nagy részt combom miatt mivel össze ér de tudom ha tovább hízok borul mindenem és egyáltalán nem bírom a fájdalmat...

Elnézést hogy ilyen sokat írtam szerettem volna ha picit meg ismeritek a sztorimat és ne itéljetek azonnal tudom magamról hogy lusta vagyok meg minden negatívat nem visszhangot kérek hanem tanácsot vagy kinek mi vált be?

Dietetikussal való beszélgetés, étrend kialakítása? Vagy valamilyen diéta? Esetleg valamilyen fogyi kapszula?(sose használtam félek tőle mert nem tudom mit tartalmaznak)

Sportból mit és hogy,-annó orvosom azt mondta amikor 120kg voltam hogy ekkora súllyal veszélyes a futás meg az erős sportok...

Szeretnék változtatni és a bennem rejlő vékony lánynak is teret adni, plusz vásárlási mániámnak nem sírva jönni ki boltból hogy nincs 48as méret😊

Összesen 65kg-t akarok leadni, egyenlőre 10kg-nek is örülnék:D Emésztésem is rendbe van néha már túlságosan is....

Köszönöm mindenkinek aki tud segíteni és nem veszi poénra!😘



2018. júl. 16. 20:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%
Számolj kalóriát. A te súlyoddal és magasságoddal most még iszonyú sok kalóriával is fogynál. Regisztrálj fel a kaloriabazis.hu-ra ott mindent megtalálsz ami kell, ezen kívül csak egy konyhai digitális mérleg kell és kitartás. Ez nem a szépségről szól. Az életedről. Ha nem változtatsz akkor hamarosan arra sem leszel képes hogy felállj az ágyból. Aztán 30-40 éves korod előtt meghalsz. Nem vágysz egy jobb, élhetőbb életre? Most vagy életed legszebb időszakában és nem tudod kihasználni mert nem vagy képes arra amire a korodbeliek. Nem szeretnél egészséges, boldog huszonéves nő lenni? Szeretnél a családod segítségére szorulni abban is hogy kimenj pisilni vagy kitöröld a hátsódat? Hogy képes legyél arra hogy oda menj ahova akarsz a saját lábadon, olyan sebességgel amilyennel akarsz, képes legyél kihasználni amit az emberi test lehetővé tesz. Nem akarod elhagyni a fájdalmat amit ez a teher cipelése okoz? Akkor tudod mit tegyél? Egy programba beírod mi a célod és mennyi idő alatt és neked csak be kell tartani azt a számot. Csak annyit kell tenned hogy tartasz egy pici mértéket, csak annyit hogy csökkenjen a súlyod. Ehetsz amit akarsz csak a keretem belül. 1,5-2 év talán kevesebb és boldog lehetsz. A bőrödet lehet műteni kellesz és akkor mi van elérted a célod utolsó szakaszát és élheted a huszonévesek boldog életét.
2018. júl. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%
Orvos, dietetikus, személyi edző
2018. júl. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%

Á, az elején még számolni is keveseknek kell ennyi felesleggel, bár informatív lehet pár napig, megdöbbentő, hogy egy kis nem is laktató vacakba mennyi kalória szorul...


Kérdező, nem tudom, miért gondolsz kapszulákra és futásra, egyelőre egyél kevesebbet és sétálj kicsit, rendes étrenddel fogynod kell, hacsak nincs valami átkozottul fura betegséged.


Nem tudom, mit próbáltál eddig és miért nem működött, de tényleg nem szabadna ennyire nehéznek lennie... Sokat ehetsz és még úgy is fogysz, ilyen számokkal, sok mozgás nélkül is...


Hogyan eszel most? S miért eszel sok csokit? Kevés csokival nincs gond.


A leírás alapján már lelkileg is nehéz lesz, túlságosan benne vagy ebben a kudarcérzetben és önbizalomhiányban s ilyenkor akkor is nehéz lehet változtatni, ha mások szerint könnyű...

2018. júl. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
88%

jól mondják, orvos, dietetikus, személyi edző! :D


én 115-ről indultam, nem éhezek, 90 vagyok jelenleg

2018. júl. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem neked eleg lenne az is kezdesnem ha pl atallnal a viz ivasra cukros uditok helyett vagy legalabb vitamin viz ami izes de szinte 0 kaloria van benne... meg mar egy hasonlo kerdeshez irtam hogy van a fitnessjunkiehu.com es ott olyan edesseget arulnak ami feherjeben gazdag es szinte nulla a cukor kaloria tartalma pl mogyorokrem chips csoki es ezzel eleinte amig nem tudsz leszokni vagy csak kevesebbet enni addig abbol bunozhetsz.
2018. júl. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
85%
Neked nem a leadott kilók mennyisége az elsődleges, hanem, hogy ezen gyorsan változtas. Naponta mozogj és figyelj oda az étkezésre. A csoki belefér, ha mondjuk uzsonnára eszel pár kockát. Lényeg, hogy tanuld meg, hogy egy-egy étkezés során ne vigyél be a megengedetnél több kalóriat. Pl. ha 1800 kalóriát viszel be egy nap: reggeli 300, ebéd 600, uzsonna 200, vacsora 500, illetve este vagy tízóraira belefér 200 kalória. Ez egyáltalán nem nehéz, ha mozogsz is így fogyhatsz heti fél kilót kb. Időd van, fiatal vagy még, ne akarj gyorsan, koplalással fogyni.
2018. júl. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
88%
Én pszichológust is javasolnék. Nem 1-2 alkalommal, hanem rendszeresen. Első körben tényleg a fejedben kell rendet rakni. Úgy nem fogsz tudni tartani semmilyen diétát, ha 1-2 hét után feladod, és teletömöd magad édességgel, mert "úgysem látszik".
2018. júl. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
91%

Hat ide a dietetikus csak masodik korben kell, a pszichologus es/vagy pszichiater utan. A masodik mondatod korul mar a kifogasokat keresed hogy miert nem megy, hogy te aztan turelmetlen vagy es kesz es uristen es mostazonnal eredmeny kell, nem erdekel semmi mas.


Na, ez igy nem fog menni. Se szamolgatassal, se bogessel, se ezek nelkul, mert az igazsag az, hogy te egyszeruen imadsz zabalni. Nem azert enni mert ehes vagy, hanem csokikazni, nasikazni, 'megerdemlem'-falatkakat enni csak ugy, ragcsalni valamit, mert jolesik. Ez is egyfajta fuggoseg, csak egyelore probalod tagadni. Amig ez igy van, egy dekat nem fogsz fogyni, vagy ha megis, egy este alatt visszaszeded egy zabalasi rohammal.

2018. júl. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Őszintén rettegtem vissza nézni hogy kik mit írtak huhh.

#1, próbáltam kalória bázist rengetegszer vettünk konyhai mérleget is szintén feladtam rosszul voltam attól hogy elszámoltam a kajával magamnak mivel bevolt osztva mennyit ehetek folyton azon járt a fejem hogy enni kéne mert van még x kalóriám kvázi megőrültem attól hogy mindent írogatni... Sajnos napi szinten kapom az összes családtagtól amit írtál lejátszott meccsek a számomra sokszor veszekedésig ment a dolog amikor szóba jött...Bőr lógást igazán szólva lesz@.rom sose műtétném magam írtam hogy nincs fájdalom küszöböm:D fiatal vagyok majd vissza húzódik ha nem az se érdekel.

Köszönöm cuki segítő kész választ❤


#3 mostanában rengeteg halat eszem barátom állandóan hozza a halat munka társától kapja, amugy másokhoz képest iszonyatosan sok zöldséget gyümölcsöt magunknak termesztjük 😊 Iszonyat rossz evési szokásom van.... Csak úgy tudok enni hogy sósat az édessel. Szóval pl reggelizel tojás rántottát akkor előtte eszek 2-3kocka csokit kívánom rá a sósat s utána a rántotta vagy épp amit eszek... Konkrétan nincs étvágyam ha nem eszek előtte valami édeset mindegy hogy mi csak csokis legyen vagy édes:D Magában egy tábla csokit nem tudnék meg enni el is hánynám magam...Nincs önbizalom hiányom inkább lusta vagyok semmi kitartásom nincs. Sose volt fogyásban siker élményem nincs ami motiváljon...

Köszönöm neked is nagyon kifejtő válaszod!😊❤


#4 sok sikert szerencse kísérjen végig 😘


#5 Na itt jön az amit sose hisznek el rólam csak aki ismer. Utálom sőt gyűlölöm a cukros üdítőket bármit ami cukros vagy szénsavas és édes. Limonádétól kezdve az akár milyen giccses kóláig még a kávét is csak tisztán feketén iszom meg teát csak sima filterrel. 5-6 évesen (apu mesélte) kóla mániám volt azt mondta hogy ne igyam kólát víz helyett megkérdeztem hogy mi aza víz azota natur aquan kívül semmit se iszok azt is csak ha bubisat kívánom zöldet iszom nagy ritkán itthon tisztító van rászerelve a rendszerre nagyon fini vizunk van ezzel nincs gondom viszont utána nézek annak amit írtál 100000 hálám puszi❤❤


#6 elgondolkodtató amit írtál, időm alig van annak ellenére hogy fiatal vagyok és nyár van novemberig tele van írva a naptáram. De nagyon tetszik az ötleted köszönöm kedvességet ❤😘


#7-#8 Igen mindenképp első körben így kell eljárnom, túlságosan én ember vagyok túl akaratos egyenlőre örülök annak hogy látom a hibáim néhány évvel ezelőtt erre sose lettem volna képes köszönöm a biztatást mindenképpen felkeresek szakembert, esetleg valakit nem tudnátok ajánlani?:)



ment mindenkinek a kéz👆👆😘

2018. júl. 16. 23:30
 10/25 anonim ***** válasza:
65%
Plusz egy tipp: Dokumentálj, az nagyon fontos. Sok extrém elhízottnak nincs “bizonyítéka” hogy honnan indult, pedig ha 60 kiló leadása után ingyen akarod a többkilónyi lógó bőrt leoperáltatni, ahhoz be kell mutatnod, hogy a testsúlyod hány százalékát adtad le.
2018. júl. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!