Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az baj ha ma még csak egyszer...

Az baj ha ma még csak egyszer ettem?

Figyelt kérdés
Délben ettem csak tojásos krumplit és csak ittam párszor ... tetnap vagyis szerdán is csak reggel ettem egy picit és este fele vagyis kétszer. Volt már ilyen sokszor hogy csak egyszer ettem egy nap és alig iszom valamit.

2018. júl. 21. 00:05
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
74%
Szép halált!
2018. júl. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:

A napi egy evéssel semmi baj nincs, ha valakinek az passzol, jólesik és mindent bevisz, amit kell. Van, aki így fogy vagy akár tömegel.


Egyeseknek viszont eleve nem egészséges, evészavarosaknak pedig különösen káros tud lenni (némelyiknél jó, de anorexiánál már problémás). Aki nem tud jó sokat enni az egy étkezésében, annak sem való.

Te pedig nagyon-nagyon könnyű vagy s valószínűleg komoly testképzavarral rendelkezel (ha nagyon alacsony és izomsorvadt vagy, akkor nem biztos), a tojásos krumpli pedig nem egy komplett napi étkezés, főleg akkor nem, ha nem nagy a mennyiség (ami szinte borítékolható). Egy-egy ilyen nap még beleférhet, de az is inkább nekem, aki garantáltan nem éheztetem magam soha, vannak tartalékaim és bepótolom a hiányzó tápanyagokat másnap, nem neked a vékonyságoddal és evésproblémáiddal...

Te csak egyél rendesen. Bár a problémáid miatt sajnos valószínűleg nem fogsz.

2018. júl. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
Szóljál anyukádnak, hogy keressen neked egy pszichológust. A problémáidat nem az okozza, hogy túlsúlyos vagy, főleg, hogy nem is vagy az. Ez kb olyan hatékonyságú problémamegoldás, mintha valaki mondjuk fázna, és felöltözés helyett elmenne bevásárolni. Önmagaddal, a szüleiddel nem vagy jóban. Ezen kell segíteni, nem fizikai betegséget is csinálni a lelki mellé.
2018. júl. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Én jól érzem magam . Csak szeretnék csinosabb lenni és szép vékony sportolni fogok elkezdeni :) És ma már jobban ettem :) Párolt zöldségeket és párolt csirkemelet 😊 Csak néha nem eszem nagyon sokszor. Van mikor nehéz ennivalókat eszek és rosszul érzem magam. De mostmár változtatni fogok az életmódomon. És nekem nincs szükségem pszichológusra. Rendben vagyok testileg is és lelkileg is. Igen megkérdeztem hogy baj ha nem eszek csak egyszer? És szerintem így fogom csinálni mostmar :) Egy nap kétszer fogok enni csak :) És sokat fogok inni. :) Köszönöm a válaszokat:)
2018. júl. 21. 14:52
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

"És nekem nincs szükségem pszichológusra. Rendben vagyok testileg is és lelkileg is."


Elárulom édesem ,hogy ha te 43-46 kg-osan azt hiszed, hogy még fogynod kell, akkor igenis anorexiás vagy és szükséged van pszichológusra. Tipikusan az az eset vagy, amikor a beteg nem látja be, hogy beteg. A lelked pedig nagyon nincs rendben, különben nem látnád magad soványan is kövérnek. Nem attól lesz valaki csinos, hogy csont és bőr. Lefogadom, hogy egy 60 kilós sportos nő sokkal jobban néz ki nálad.

2018. júl. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Ez szarkasztikus volt tőled :) De semmi probléma ;) Egyáltalán nem látom magam kövérnek. Nem bántottál meg 😊 Akceptálom hogy te azzal jössz, hogy nekem pszichológusra van szükségem, de szerintem nincsen. Impulzív vagy. A lelkem rendben van ☺️ És ennek örölük. Elfogadtam magam és másokat is. De neked szerintem nagyon nincsen rendben a lelked. Lehet hogy nem vagy megelégedve magaddal, mivel hogy azt feltételezed hogy nekem "pszichológusra lenne szükségem" . És hogy kövérnek látom magam . De ez nem így van. Sokan mások szeretnének ilyen alakot amilyen nekem van. Ha én fogyni szeretnék akkor fogyok. Van aki husisabb van aki nem. Kinek mi tetszik, kinek milyen test alkat. Fejezzük be ezt a témat. Csak megkérdeztem hogy gond lehet ha csak egyszer eszek egy nap? És válaszoltak is rá. De tőled azt többször nem fogadom el hogy megjegyzéseket írj. Kérlek szépen hogy ne írj többet :) Köszönöm :)
2018. júl. 22. 17:23
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Már bocs, de te írtad, hogy fogyni akarsz, de bemásolom. Itt áll feketén fehéren: "Hát elég sovány vagyok, és mondják is . De én nem ugy latom ... még sovanyabb akarok lenni ."


Ezt te írtad. Aki nem rézi magát kövérnek, az nem akar fogyni. Szépítheted a dolgokat, de azért akarsz fogyni, mert nem vagy megelégedve magaddal. Te írtad, nem én. Magadnak mondasz csak ellent. Egyszer ezt írod, egyszer meg azt. Most akkor döntsd el. Azt írtad, hogy még fogyni akarsz. Ha 44 kg vagy és még fogyni akarsz, ergo nem vagy megelégedve magaddal, anorexiás vagy. ÉRTED? Én tökéletesen meg vagyok elégedve magammal, nem akarok fogyni, nem én írtam ki a kérdést, hanem te:) Menj el orvoshoz, nem normális a hozzáállásod. Nem csak én mondom ezt, hanem a többi hozzászóló is.

2018. júl. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm de nem kérek belőled többet 😂 Ha fogyni akarok akkor fogyok, ha nem, nem !! Tartsd tiszteletben mások döntését. 44 kg vagy 46 szoktam lenni , és igen én erre büszke vagyok 😊😊 Szerintem csak az irigység beszél belőled ha pedig nem ,akkor velem foglalkozol 😋 Igen tudom mit irtam, azt, hogy fogyni akarok még . És igen , ha én akarok fogyni,akkor akarok, nekem senki nem mondja meg, hogy én mit csináljak, vagy mit ne. Főleg te ne! Imperativus vagy velem. Nagyon sokszor le írtad már hogy menjek pszichológushoz! Ne írd le többször mert nincs rá szükségem! Az anorexiától még távol állok . Nem vagyok valami csontos, nem is láttál még 😂😂😄 És nem látom magam kövérnek csak van rajtam felesleg,amire rá sportolok :) Ne folytasd tovább. Hagyj béken ezzel a "menj el pszichológushoz" meg hogy "anorexiás vagyok" ! Ezzel fejezzük be.
2018. júl. 22. 21:28
 19/34 anonim válasza:

Szia! Tényleg kicsit rémisztő, amiket írsz, és tényleg igaz, hogy minden anorexiás így kezdi. És hallottam már olyanról, aki belehalt. Szóval ezt komolyan kell venni... (Egy tüdőgyulladásnál se mondhatod, hogy nem mész orvoshoz, mert szerinted nincs is tüdőgyulladásod. És ha már kiírtad ezt a kérdést, gondolom te is érzed, hogy valami nincs rendben. Ennek ellenére nem állítom, hogy anorexiás vagy, csak kérlek, beszélj erről a szüleiddel, és figyelj oda magadra.)

Az teljesen normális, ha ennyi idősen foglalkoztat a testsúlyod és az alakod, de azt tudnod kell, hogy ha éhezteted magad - márpedig a napi egy evés annak számít - akkor a tested pánikban lesz, és az egészet el fogja raktározni, míg ha napi 4-5-ször eszel kevesebbet, akkor felgyorsul az anyagcseréd, így ugyanabból az ételmennyiségből kevesebb "rakódik rád", és még éhenhalni sem fogsz. Ha pedig sportolni is szeretnél, ahogy írtad, akkor pedig végképp fontos, hogy rendesen egyél, csak akkor tudsz izmosodni.

Ha pedig többet iszol, akkor a szervezeted érezni fogja, hogy vízből is van elég, így azt sem fogja raktározni - ami szintén pozitívan befolyásolja a testtömegedet és az alakodat.

Egyébként nekem is volt ilyesmi problémám, szóval ha gondolod, írj priviben nyugodtan:) És még egy tipp: ha evésidő van, de nincs étvágyad, igyál egy pohár citromos vizet, nekem segített. De enni kell, és enni jó dolog... Gondolj bele, még a modellek is esznek minimum napi 3-4-szer, és nem véletlenül.

2018. júl. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Minden rendben van velem. Ezt le kell ide írjam, hogy nem érdekel aki most beképzeltnek fog nézni, de én nagyon szépnek tartom magam, és csinosnak. Mindog fitt vagyok :) Van önbizalmam... a lelkem szép , boldog, a testemben pedig jól érzem magam. Van amikor nem vagyok éhes és tényleg csak egyszer eszem egy nap. A citromos vizet imádom egyébként. Genetika hogy én sovány vagyok. Hiába eszek sokat akkor sem hízok. Az egészséges életmódott megkezdtem, és napi 3-szor eszek. Remélhetőleg nem írnak többet nekem ilyet,hogy én nem vagyok rendben menjek el orvoshoz. Mert már én is le írtam hogy minden rendben van velem a TESTEM is és a LELKEM is. :)
2018. júl. 22. 22:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!