Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az Izomgyakorlatok jók a...

Az Izomgyakorlatok jók a “jojó hatás” elkerülésére?

Figyelt kérdés
Hogya lecsökkentjük a kaloria bevitelt akkor ugye lelassul az anyagcsere és a szervezet a tartalékot használja fel, szóval az izmok “tűnnek” el elsőnek. Amiutan meg kicsit többet eszünk,akkor sokkal többet hízunk vissza. Segít az az izmokat “fent tartani” ,ha a diéta közben izomgyakorlatokat végezek? (Pl. Felülés, fekvőtámasz stb.)

2018. aug. 16. 18:45
 1/4 anonim válasza:
Végezz kardió edzést(futás ,kerékpározás stb)a szervezeted a zsírt égeti el először.
2018. aug. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Nézzük meg először is, hogyan működik a fogyás/hízás!

Az emberi szervezetnek szüksége van bizonyos mennyiségű kalóriabevitelre, hogy szinten tartsa magát. Ha több kalóriát viszel be mint amennyit a szervezeted felhasznál, kalória többletről beszélünk és a fölös energiát zsírszövet formájában megköti a szervezet. Ha kevesebbet viszel be, akkor kalória deficitről beszélünk, és a szervezeted a lebontott zsírszövetben megkötött energiát használja fel.


A fogyást ideális esetben a zsírszövet "bánja", az izomtömeg akkor csökken, ha az alapvető tápanyagokhoz nem jut hozzá a szervezeted. Így érdemes nem csak a kalória bevitel csökkentésére koncentrálni diétázás közben, hanem arra is, hogy a bevitt tápanyag minél jobb minőségű legyen, vitaminok, mikro és makro tápanyagok, rost, stb.


A testmozgás minden esetben jót tesz a szervezetnek, akár izomgyakorlatokkal akár kocogással vagy sétával. Kérdésedre vonatkozóan pedig igen, a diétázás közbeni testmozgás segít az izomzat szinten tartásában, de a tápanyagbevitel a legfontosabb tényező.


A jojó effektus pedig nem azt jelenti, hogy fogyás után a háj varázslatos módon egyszer csak visszatér. Arról van szó, hogy az elhízott egyén azért van elhízva, mert nem ideális az életvitele. Vagy jóval többet eszik mint, amennyire a szervezetének szüksége lenne, vagy kórosan keveset mozog, vagy legrosszabb esetben mindkettő. Ezzel a tényezővel nagyon kevesen vannak tisztában, és fogyás után sokan visszatérnek a régi kerékvágásba, folytatják a régi életvitelüket ami korábban már elhízáshoz vezetett, és ezt a misztikus jojó effektust okolják érte. Tudomásul kell venni, hogy a tartós fogyáshoz életvitel változásra is szükség van, tehát a kívánt testsúly elérése után még sokáig TUDATOSAN figyelni kell a bevitt kalória mennyiségére és fokozni kell a testmozgást a mindennapokban, egészen addig amíg szokássá nem válik. Nem testépítésről meg maraton futásról van feltétlenül szó! Napi egy óra sétával például átlagosan 250 kalóriát el lehet égetni, ami majdnem egy mekis sajtburgernek, vagy két kis dobozos kólának felel meg. 30 perc kocogással már 350 kalóriát is el lehet égetni. Ha valaki nem képes a napi rutinjába beépíteni ennyi mozgást, az ne egyen többet mint amennyi kell. Ezt tudomásul kell venni.

2018. aug. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az izmok fenntartásában segít az izmok terhelése. Az anyagcsere a koplalástól lassul be, az egészséges kalóriacsökkentéskor nem igazán.

Annyit hízol vissza, amennyivel többletben eszel, természetesen. Ahogy már az előző remekül leírta, ha visszatérsz a régi, már egyszer hízást okozó életmódodhoz, ne csodáld, ha visszahízol, ez természetes. Érdemes egy életre életmódot váltani (illetve később még válthatsz egy más életmódra, de a lényeg, hogy továbbra is mozogj s normálisan egyél, megfelelő mennyiségű tápanyagot bevive. lehetsz lazább, mint fogyáskor, persze s a kalóriakereted is jelentősen megnő, ha nem hagyod abba a mozgást, de azért ne szállj el).


Az izmok csak igen rossz fogyáskor tűnnek el, a test elsősorban a zsírt használja fel, ami direkt erre van. Ha nem mozogsz, akkor a kisebb testsúly kisebb terhelése miatt egy kicsike izomvesztés is van, ha rendesen mozogsz, ez sincs, csak egy egészen minimális, elkerülhetetlen, elhanyagolható szint. De amiről sokat regélnek, hogy főleg vagy csak izom megy le, az nagy butaság. Még a legextrémebb koplaláskor is bőven megy le zsír is, ha van tartalék, persze izom is fokozattabban.

A túlzott kalóriahiány mellett természetesen a fehérjeszegény étrend rossz az izmoknak. A fehérjét valahonnan meg kell kapnia a testnek s erre csak az izmok vannak, mikromennyiségeket kivéve. Bizonyos étrendeken a glükóz is izomból lesz, ha rossz a bevitel, legalább egy ideig, amíg a test megtanulja kezelni a helyzetet. Úgyhogy a fehérjebeviteled mindig legyen rendben s érdemes némi terhelést adni az izmoknak. Ha úgy edzel s okozol az izmaidban mikroszakadásokat, hogy nem eszel megfelelő mennyiségű fehérjét, az nagy baj, ilyenkor az edzés elmélyíti a fehérjehiányt, ami izomvesztést okoz, nem pedig mágikus módon megőrzi az izmokat.

2018. aug. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Ha normálisan lecsökkented a kalória bevitelt, akkor nem lassul be az anyagcsere, és nem él fel semmiféle tartalékot a szervezeted. Nem 5-600 kcal-t kell enni egy nap, ez koplalás, hanem a normálhoz képest mondjuk -500-at. Pl. 2000 kcal szükséglet esetén 1500-at.


2. Ha sokkal többet hízol vissza, akor nem kicsivel ettél többet, nem próbáld a bevitt kalóriák jelentőségét kicsinyíteni. Ha a szolidan csökkentett kalóriakeret után annyit eszel, amennyire szükséged van (a fenti példát folytatva 2000 kcal-t mondjuk), akkor nem hízol vissza, hanem tartod a súlyod. Ez ilyen egyszerű.


3. Az "izomgyarkorlatok" annyiban jön az egészhez, hogy miközben a súlyfelesleg tűnik el, a mozgás segít formálni az izmokat (figyelem: nem a zsírt! nincs "zsírégestés", esetleg kalóriaégetés van), és végül nem csak vékony, hanem formás is leszel, nem plöttyedt.

2018. aug. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!