Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki írna nekem nyersvegán...

Valaki írna nekem nyersvegán étrendet?

Figyelt kérdés

A vegánok milyen desszerteket/édességeket esznek?



L/20



2018. aug. 18. 21:37
 1/2 anonim ***** válasza:
pisztáciát és kesudiót.
2018. aug. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Magamnak sem szoktam étrendet írni, pedig a saját ízlésemet még ismerem is... De mit tudom én, hogy másnap délután 3-kor mire fogok vágyni? (Jó, nyersvegán ételekre ritkán, nem így élek, de vannak efféle ételeim is és láttam már egypár nyersvegán blogot.) Rólad pedig kevesebbet tudok. Nyervegán étrend is többféle van, egyesek rengeteg gyümölcsöt esznek, mások kevesebbet, mindenkinek vannak kedvesebb és nemszeretem alkatrészei s az anyagi lehetőségek is bekavarhatnak. Nálam pl. eléggé kiesik a kesu és az avokádó, pedig ezek kedveltek a nyersvegán konyhában, de padlizsánt sem ennék nyersen és az aszalt lenkenyeret sem szeretem különösebben.


Édesség? Nos, a kedvencem a gyümölcslap :D Én simán magában eszem őket, de amúgy kesukrémmel (ami nem nyers, eleve a kesu nem az alapból, hőkezeléssel szedik ki a magot, de a legtöbb nyersvegánnak belefér) vagy valamivel megpuhítás után mákkal, dióval is simán lehet enni.

A másik kedvencem a mazsola-dió nyersbonbon, opcionálisan kakaóval. Van, aki datolyával eszi.


Van egy csomó nyersvegán torta is. A "tészta" vagy a nyersbonbonhoz hasonló vagy pl. zabliszttel készül (a zab az a gabona, amit nyersen is lehet enni valamiért, ez nem világos számomra, bár mikromennyiségben én is tettem már. de a diót jobban szeretem), s erre jön rá kesukrém, gyümölcs, mikor mi.

Amikor mákos almást készítettem, az speciel gyümölcslapos volt, hisz ott a mák, minek neki még "tészta" is. Nagyon finom volt. A mákhoz remekül megy a sárgabarack, úgyhogy a sárgabarackos gyümölcslap is. Ha édesebb gyümölcslapot igényelsz, mindbe jól szokott jönni egy kis banán s persze azt önállóan is lehet használni, csak akkor nekem hiányzik a gyümölcsös íz, a banán nekem édesítő és ízesítő :)


Aztán persze banánt is forgathatsz kakaóba s egyebekbe...

S nyersvegán csoki is van.

2018. aug. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!