Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 158cm 96.3 kg? Heti fél kilo...

158cm 96.3 kg? Heti fél kilo fogyás jónak számít? Ilyen nagy sulynál nem lassú?

Figyelt kérdés
2018. szept. 3. 15:19
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Édeseget nem eszek csak ritkábban kola helyett vizet iszom.eddig ennyit változtattam.és ugyan azokat eszek csak kevesebbet mint eddig. Mozogni meg nem keztem el. Holnap lesz két hete hogy el keztem fogyozni.
2018. szept. 3. 15:21
 2/19 A kérdező kommentje:
Ja és az első heten 2 kg ment le 98.8 kg voltam.
2018. szept. 3. 15:22
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha fél kilót akarsz fogyni akkor nem csak hogy jó hanem egyenesen tökéletes!


Ekkora tömegből (feltételezve hogy nem színizomról beszélünk) simán lehet fogyni heti 1-2kg-ot.


De persze nem kell annyit, csak lehet.

2018. szept. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet simán fogyni 2 kilót, ahhoz azért több felesleg kell s akkor is kemény, de nem annyira egészségtelen, mint ennyiből...


1 kiló viszont reális, de fél kiló is príma. Ha gyorsabban akarsz fogyni, mozogj többet és kész, az ételmennyiség csökkentése sokszor nem olyanm egyszerű és különben is, ráérsz csökkenteni, amikor majd könnyebb leszel.

2018. szept. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Gondolj arra, hogy nehezebb az új súlyt megtartani a fogyás végén, mint lefogyni. Ha lassabban fogysz, akkor kisebb változtatás lesz, mikor súlytartásra akarsz áttérni. Szóval szerintem maradj a heti fél kilónál nyugodtan.

2018. szept. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
46%

185cm-es vagyok. Idén 85kg-ról lementem 75-re 10 hét alatt úgy, hogy szimplán kevesebbet ettem és (főleg) kevesebbet piáltam. Az heti 1kg. Emiatt gondoltam, hogy 2kg-ot simán lehet fogyni annyiból amennyi a kérdezőn van.


De a tévedés jogát fenntartom.

2018. szept. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek 😊
2018. szept. 3. 15:49
 8/19 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam azt hittem kevés a fél kilo
2018. szept. 3. 15:49
 9/19 anonim ***** válasza:

A heti 2 kiló az napi 2000 kcal kalóriadeficit... Ez már izombontást szokott jelenteni, ráadásul pokoli nehéz összehozni, ha az ember nem sportol napi órákat keményen (sőt, úgy is, mert attól éhesek és energiahiányosak leszünk, legalább részben pótolni kell). Ha nem mozgunk sokat s nem vagyunk 200 kilósak, akkor pedig csak koplalással elérhető, ami kontraproduktív.

Ha csak a kalóriadeficitet néznénk, el lehet érni napi többezreset is (bár sokaknak párszáz is kihívás, mert deficitben automatikusan éheznek, legalábbis sok mozgás nélkül igen), más kérdés, hogy ki meddig bírja, de a testnek a nagy deficit éhezést jelent és elkezd anyagcserét lassítani és izmot bontani. Ezért nem jó 1000 kcal fölé menni a hiánnyal, kivéve egészen nagy súlynál vagy bevállalva egy enyhe koplalás hátrányait, van, aki kicsit merészen fogy, aztán vagy bejön neki, vagy nem.

2018. szept. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
1 héten ment le 2 kilo gondolom az viz volt csak. A második héten már csak fél kilo.
2018. szept. 3. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!