Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha a burgonyát meg a kenyeret...

Ha a burgonyát meg a kenyeret teljesen kiveszem az étrendemből van esély a fogyásra?

Figyelt kérdés

A burgonya alatt értem, a chipset is, meg ha helyette rizst eszek akkor van esély a fogyásra?


Meg ha étcsokoládét eszek ha nagyon megkívánom a csokit?


2018. szept. 18. 16:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem túl hosszú idő alatt (kb. fél év) 4 lyukkal tudtam beljebb húzni a nadrágszíjat, hasonló módszerrel.

Én a fehér lisztet és a finomított cukrot iktattam ki a lehető legteljesebb mértékben. Nem éheztem, minden más maradt az étrendemben, csak a kenyér/péksütemények és a tésztafélék, meg a cukrozott dolgok estek ki. A burgonya nálam bent maradt mint köret.

Ha nassolni akartam, akkor aszalt gyümölcsöket ettem, csokit nem.

Nekem nagyon bevált.

2018. szept. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


A burgonya, kenyér, fehér liszt stb. kihagyása az étrendből azért segít, mert ezek olyan ételek, amik után gyorsan megéhezel. Emellett a cukor is ilyen, főleg a hozzáadott cukor vagy ha oldott formában van jelen.


Ha ezeket kihagyod, az sokat segíthet a fogyásban - de ésszel él az ember: figyelned kell arra, hogy mennyit eszel. A húsok kalóriatartalma is elég magas például, abból is mértéket kell tartani. Úgy kell egyensúlyoznod, hogy amit eszel, az eléggé telítsen, laktasson, de ne legyen benne túl sok kalória. Erre jó a magas rosttartalom, mert az kitölti a teret, teli lesz a gyomrod és ez segíti a jóllakottság-érzést. Ha éhezel, úgy nem fog menni, mert egyszerűen fel fogod adni pár nap után, ezért fontos, hogy laktasson is az étel.


Egyébként egy csomó diéta tiltja a szénhidrát és zsír együttes fogyasztását mindenféle furfangos magyarázat miatt. De a legegyszerűbb magyarázat erre az, hogy az ember a cukroszsírból szeret nagyon sokat enni, főleg, ha egyszer elkezdte. A cukroszsír az alapja a legtöbb süteménynek, azokat érthető okokból csak mértékkel érdemes fogyasztani.

2018. szept. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!😊

Még az érdekelne, hogy a tejjel /tejtermékekkel mi a helyzet? Azokat lehet (mértékkel) fogyasztani, vagy azokra is nagyon oda kell figyelni?

2018. szept. 18. 16:43
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Én rengeteg joghurtot ettem, de vagy natúrt, vagy olyat amiben nincs hozzáadott cukor.

A szendvicset pedig ugye kenyér nélkül kellett csinálni, a kenyeret én sajttal helyettesítettem, az volt az alap.

Szóval semmi gond a tejtermékekkel.

2018. szept. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Én pl.nem vagyok éhes a krumlitól.Akkor mi van?

Nem kell elhagynod a burgonyát.

Mértékkel eheted.

Én több mint 40 kilót fogytam.És ettem burgonyát is.

Még vacsorára is.

De ha gondolod egyél édesburgonyát.Alacsonyabb a Glikémiás Indexe.

Kenyeret is felesleges elhagyni.

Egyél teljes kiőrlésű rozskenyeret.Az tökéletes szénhidrát forrás.:)

Az étcsoki is tökéletes.

Én a 60-80 % közöttit szeretem.

2018. szept. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mégegyszer köszönöm a válaszokat!😊
2018. szept. 18. 17:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Felvágottak is teli vannak zsírral olajokkal , a legtöbb reform pékáru csalás csak a neve rozs és teljes kiőrlésű . Keresni kell az eredetit . De bármit többletként eszel az mind zsírrá tárolódik . Kivéve a magas víz és rosttartalmú nyers gyümölcsök .
2018. szept. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Semmit nem kell elhagynod, hanem mindent csökkentened kell.


Mind burgonya mind a kenyérre szükséged van. Amire nincsen szükséged a chips és az egyéb édességek.


Akik elhagyják a fehér kenyeret azért fogyhatnak mert elhagyják a sok más édes pékárút is. Nem esznek kakos csigát, nem esznek túrosbatyut.

EGy fehér zsemle 150 kalóriát tartalmaz

egy több magvas zsemle 200-300kalóriát...

2018. szept. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!