Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyás futással: Ez a heti...

Fogyás futással: Ez a heti edzés jó lehet?

Figyelt kérdés

Már csak pár kilótól szeretnék megszabadulni, kábé olyan 5 kg-tól. Eddig kábé 10-et sikerült leadnom, de most edzek fél maratonra, ami pár hét múlva lesz. Szóval egy ideje már leálltam a fogyókúrával.

Hétfőn sprintes intervallumos rövid edzést tartanék. 100, 200, 300, 400, 300, 200, 100 méter, közben vagy gyaloglás vagy teljesen megállás...nem tudom, 1-5 percig pihenő közötte, lehet azt is így piramis szerűen felépítve.

Kedden rövid kényelmes tempós futást tartanék, max 7km-ig.

Szerdán pihi.

Csütörtökön rövid, gyors fuáts, van egy bevált 3km-es köröm, amit 16 perc alatt futok, ha rákapcsolok.

Pénteken pihenő

Szombaton hosszú futás, kényelmes, lassú tempóban 15km-ig max.

Vasárnap pihenő.

Hallottam, hogy a sprintes futás jó a hason lévő zsír ellen. Hát nekem sajnos ott nagyon sok van. Nem tudom, hogy a 2 gyorsfutás elég lesz e, vagy még iktassak e be sprintes edzést.

Júniusban kezdtem futni, hihetetlen, de azonnal megszerettem, ha sikerül elérnem a kívánt testalakot, utána is szeretném folytatni a futást, hogy megtartsam az alakom, meg hobbiként, kikapcsolódásnak is jó.


2018. szept. 20. 12:12
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

#7 ez a tényen nem változtat, hogy az izomépítéshez kalóriaplusz kell... Ami ugye hízást fog eredményezni

Persze elkezdhet súlyokat emelgetni, a a technikát elkezdheti elsajátítani, csak azért nem hó fogyáshoz, mert közel sem éget el annyi energiát mint a futás/úszás/egyéb kardió.

Tömegelés előtt pedig érdemes a meglévő felesleget leadni.

2018. szept. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

"Fogyáshoz pont nem erősítő/izomépítő edzés kell...

Sőt. Izomtömeg növeléshez kalóriatöbblet kell."


Te jó ég...hogy egyes emberek mennyire rosszul tudnak dolgokat. Olvass kicsit utána, és gyere vissza ide csevegni később, amikor nem mondasz ekkora hülyeséget:D

2018. szept. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Meséljetek csak...

Az un. "noob gains"en kívül (ami nem mindig, de kezdőknél az első pár hónapban még eredményehzet izomtömeg növekedést enyhe kalóriaminuszban) az izommennyiség növeléséhez kalóriaplusz KELL. Ami HÍZÁST EREDMÉNYEZ. Nem tudom miért ilyen nehéz ezt felfogni.

Az is tény, hogy 1 óra izomtömeg növelő edzés nem éget annyi energiát mint 1 óra futás vagy úszás stb.

Tök jó, hogy írjátok, hogy mekkora hülyeségeket írok, de eddig érveket nem láttam....

2018. szept. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Ohh azt kihagytam, hogy minél kevesebb a felesleg, annál kissebb az esélye, hogy akár az első pár hónapban kalória mínuszban menjen fel bármi izom is...

És itt ahogy nézem nincs túl sok felesleg. Sőt!

2018. szept. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Nem fogok érveket írni, mert teljesen felesleges. Aki hülye és nem hagyja magát, azt nem lehet meggyőzni. Mondom, olvass utána és gyere vissza később, amikor már van némi fogalmad a dolgokról.
2018. szept. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Ha nincsenek érveid, legalább ismerd be, ha tévedtél... Ennyi sincs benned? Vagy ennyire nem tudnád, hogy hogyan zajlik egy normális vita?

Az nem érv, hogy "hülyeségeket beszélsz, nézz utána". Ezzel csak magadat járatod le.

Amúgy őszintén érdekel, mit gondolsz hibásnak abban, amit írtam. Hidd el, elég sokat olvasgattam róla.

2018. szept. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Hidd el, jártas vagyok a témában. Én erősítő edzésekkel fogytam 12 kilót. Erről ennyit. Lehet erősítő edzéssel is fogyni, csak tudni kell a módját.
2018. szept. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Még mindig 0 érv.

Ki gondolta volna....

ps.: nem azt mondtam, hogy nem lehet vele fogyni az isten áldjon meg. Azt mondtam, hogy izmot nem fogsz magadra pakolni (ha igen, akkor sem túl sokat) és nem olyan hatékony mint a kardio...

2018. szept. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

"Hidd el, jártas vagyok a témában."

-

Hidd el, jártas vagyok az agysebészetben. Akkor most már megműthetlek?

2018. szept. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

"nem azt mondtam, hogy nem lehet vele fogyni az isten áldjon meg. Azt mondtam, hogy izmot nem fogsz magadra pakolni (ha igen, akkor sem túl sokat) és nem olyan hatékony mint a kardio..."


Te meg vagy zavarodva komolyan mondom. Kettős személyiség vagy? Nem arról volt szó eddig sem, hogy izmot tudsz-e magadra pakolni kardió edzéssel. Te melyik kérdést olvastad? Te jó ég :D:D

2018. szept. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!