Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék fogyni. Futással lehet?

Szeretnék fogyni. Futással lehet?

Figyelt kérdés
van egy focipálya, körülötte salakos rész, kb 400m hosszú, ott szeretnék futni. nincsen futócipőm, régi cipőben fogok futni. hány perceket fussak? hogy kezdjek neki? szeretnék fogyni. 187 cm vagyok és 85 kg.

2016. febr. 23. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
14%

El ne kezd!

Minden egyes kőr plusz 7 deka súlytöbbletet termel, mivel köztudomású hogy a sport ( főleg az aerob tevékenységek)nagyban csökkentik a kalóriaégetést - ami pedig egyenes út a hízáshoz.

Gondolkodni se kezdj el, mert akkor véletlenül egyszer egy értelmes kérdést írsz ki, ami ugye lefogadhatatlan lenne!

2016. febr. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
79%
Az, hogy nincs futocipod, az ne zavarjon, majd raersz akkor venni, amikor raerzel a szaladas izere. Arra ugyelj, hogy azert valamennyire sportcipo legyen, telitalpu, lapos skate cipokben lattam embereket szaladni, de azt ne tedd. Gondolom, fiu vagy. Nem tydom, hogy az a 85 kilo izom vagy haj, de ha meg sosem szaladtal, akkor menj el egy alkalommal, es szaladj, amennyit birsz. Lassu tempoban, mig el nem faradsz. Hagyj egy nap szunetet, ha izomlazad lesz, kettot. Harmadik nap probalj meg ugyanannyit futni tavban. Tartsd ezt a hosszt ket hetig, majd annak fuggvenyeben, hogy hogy erzed, noveld a tavot pl egy korrel, es tartsd azt ket hetig. Idovel a sebesseg is javulni fog. Ne tamassz nagy igenyeket magaddal szemben, hagyd, hogy alakulj a teljesitmenyhez. Ajanlok egy fulhallgatot es olyan zenet, amit szeretsz, az utolso percekben nagyon jol ki tud huzni a sz*bol :)))
2016. febr. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

A fogyáshoz elsősorban étrend kell ám. Persze a mozgás segít, hisz plusz kalóriát égetsz vele s jó esetben az anyagcserédet is gyorsítja... De csak mert futsz, simán hízhatsz, ha sokat eszel, ez egyértelmű.

A konkrét futáshoz nem tudok hozzászólni (én nem tudok futni), de a cipő és a talaj sokat számít. Kérdés, milyen az a régi cipő...

2016. febr. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én futással fogytam 2 hónap alatt 6 kilót. Persze rendesen figyeltem az étrendre is kevés cukor, tészta, olaj, rendszeres kb 3-4 óránkénti harapnivaló.

Első nap másfél percig se bírtam futni, két hónap után már eljutottam 20 percig. Szóval csak ne add fel nembaj ha az elején siralmasan bírod :D

2016. febr. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

400 m-es salakon körözni elég uncsi, inkább fussál valami izgalmasabb helyen, ahol a táv legalább 5 km. Elsőre nem kell persze végigfutni, de negyedjére, ötödjére már menni fog.


Ami fontos: melegíts be jól mindig. Karokat is, lábakat is, derekat, nyakat, mindent mozgass át.


Vigyél magaddal vizet, vagy olyan helyen fuss, ahol van ivókút több is akár.


Lassan fuss, teknőc tempóban, ha már jól megy a futás, majd úgyis gyorsítasz. Ügyelj a légzésre, 4 lépésen át legyen egy belégzés, majd 4 lépésen át egy kilégzés. Ha nem megy így egyenletesen a légzés, 3 lépésenként kell venni a levegőt pl., akkor lassíts, sétálj pár métert, amíg helyre nem áll. A karodat ne lógasd, emeld fel, és a tested mellett tartsd futás közben, a kéz legyen laza ökölben. Így könnyebb lesz csinálni.

Futás után rendesen ki kell nyújtani minden izmot, ezt ne mulaszd el.

2016. febr. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Fiu vagyok, kis pocakom van, de mar fekvozgetek itthon regota, jartam terembe is meg boxolni. Regi cipo alatt ilyen rendes atlagos vty cipot kell elkepzelni. Elso kommentelo te meg leszivhatsz tovig :)
2016. febr. 24. 11:08
 7/7 anonim ***** válasza:
34%
Az első válaszoló csak viccelt, nem értitek a tréfát :( Nem kellett volna lepontozni.
2016. febr. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!