Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyon káros volt ez az...

Nagyon káros volt ez az ingadozás? Milyen ütemben hízzak?

Figyelt kérdés
20éves lány vagyok, 168centi magas és jelenleg 64kiló. Sose voltam elégedett a súlyommal és az alakommal. 11-12éves koromban abbahagytam a versenysportot, és szinte észrevétlenül, vagyis inkább megállíthatatlanul majdnem 10kilót híztam kb fél év alatt. (164-5centihez 52ről kb 60-62re) Itthon a fél család csak piszkált, hogy milyen husis lettem, és hogy kihíztam a ruháimat, a másik fele meg etetett tovább, de segítséget nem kaptam a fogyáshoz. Elkezdtem bő ruhákat hordani, mert nem szerettem a testem, nagyon szégyelltem az alakom, hogy már nem fértem bele a fél évvel azelőtt még hordott nadrágjaimba. Azóta sem vagyok elégedett a testemmel teljesen. Izmos a testfelépítésem alapból, de nagyon könnyen hízok, és leginkább hasra meg karra. Középiskola elejére már megnyúltam magasságra, azóta is 168centi vagyok, de híztam is mellé kicsit, olyan 65-66kiló lehettem, aztán kb másodikra lefogytam elég gyorsan 59-60kilóra, talán akkor voltam a legelégedettebb magammal, akkor szépnek láttam a testem. De aztán voltak itthoni gondok is, és megint hízni kezdtem, de szépen lassan, nem is tűnt fel igazán, vettem egy új nadrágot, de igazából így hozzá voltam szokva mindig az adott súlyomhoz, nem volt olyan feltünő. Megint elértem ezt a 66kilós súlyt. Aztán kicsit sikerült tartanom, majd megint szépen lassan kúszott fel a súlyom, és kb. 70-71kiló lettem a középiskola végére. Egyetemre le szerettem volna adni pár kilót, nagyon nehezen, de sikerült 5kilót fogyni. Első egyetemi félévemben azt vissza is szedtem, plusz év végére már a 75kilót súroltam. Akkor már mindenki mondta, hogy fogyhatnék, mert már sok lesz ez. Elkezdtem koplalni, és sikerült 60kilóig lemenni. Azóta megismerkedtem a barátommal, és kicsit megint híztam, így vagyok most 64kiló. Viszont ő nagyon szereti a kerekebb lányokat, és szeretné, hogy hízzak még. Nagyon szereti nézni, ha előtte eszek, mindig nagyon sok ételt készít nekem. Igazából szívesen bele is mennék a dologba, mert tudom, hogy nagyon szeret, és szeretni is fog kövérebben is. De nem szeretném, ha az egészségem nagyon megromlana. Milyen ütemben hízzak, ami nem terheli meg a szervezetemet nagyon?
2018. szept. 22. 00:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Jaj ennek semmi èrtelme nincs sajnos. Semmi egyensúly nincs az èletedben, csak hízok, majd koplalok, majd megint hizok megint koplalok. Leèpíted a szervezeted. Most lefogytál, ahelyett hogy belőnèl egy normál ètrendet hízni akarsz. Ha szakitotok akkor megint jön a koplalás. Kell ez neked??
2018. szept. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én nem híznék vagy fogynék csak azért, hogy mások kedvére tegyek, csakis magam miatt. A hajamat sem festetném más színűre, csak ha nekem úgy jó. Úgy akarok jól kinézni, hogy elsősorban magamnak tetsszek, és érdekes módon így másoknak, a férjemnek is tetszem.

A barátodnak miért nem vagy jó így, ahogy beléd szeretett? Miért akar megváltoztatni? Jó lenne, ha feltennéd neki (és magadnak) ezt a kérdést, mielőtt tönkreteszed az egészségedet. Ha izmos vagy, a mostani súlyod jónak tűnik, ezt tartsd meg szerintem.

2018. szept. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!