Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aránytalan súlyvesztés?

Aránytalan súlyvesztés?

Figyelt kérdés

10 kilót szerettem volna fogyni, amiből 5-6 kg 2 hónap alatt le is ment, de gyakorlatilag az amúgy sem túl erős felsőtestemből. A combomból semmit, a csípőmből jóindulattal egy-másfél centit "fogytam", minden a derekam fölötti területről ment le. Így már kilátszik az összes bordám, a kulcscsontom, beesett az arcom.


Eljön a pillanat (normál súlytartományon belül), hogy nem ezekről a területekről fogyok? Vagy ahhoz jelentősen többet kellene 10 kilónál, hogy deréktól lefelé is lemenjen a kis fölösleg?


Most vagyok 168 cm, 60 kg.


2018. szept. 30. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Genetika határozza meg, hogy honnan fogysz. Nőknél jellemző, hogy fogyáskor a felsőtestről megy le kb minden, és csak ez után jön a comb, fenék tájéki zsír.

Esetleg próbálj meg felsőtestre edzeni, hogy arányosabban nézz ki.

Mit sportolsz? Ha olyan mozgást végzel, ami igényel jelentősebb lábmunkát (lovaglás, futás-sprint, stb) akkor az csak "vastagítani" fogja a lábad, hiszen izmosodsz. Normális súlytartományon belül simán lehet, hogy nem tudsz vékonyabb derekat, comnbokat összehozni. Ebben az esetben én arra fókuszálnék, hogy arányos legyen a felsőtestem.

2018. szept. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Körte testalkat vagy, ezen változtatni sajnos nem tudsz. Felső test erősítésével arányosabbá válhatsz, ahogy megfelelő öltözködéssel is.
2018. szept. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Gyaloglás, roller vagy bicikli - ezek a mozgásaim.

És azért van rá esély, hogy lentről is lemenjen a fölösleg (jó, nem túl nagy, de azért van), vagy szinte semmi, és föntről fogok fogyni? Bár onnan már szinte nincs is miből.

2018. szept. 30. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!