Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak le?

Ekitvd kérdése:

Hogyan fogyjak le?

Figyelt kérdés
Sziasztok 17/L 85kg,160cm. Már annyiszor próbáltam lefogyni, annyi féle diétát próbáltam már ki hogy már nem tudom mi a helyes, egészséges táplálkozás. Kérlek segítsetek. Már motiváció hiány határán vagyok. Mit tegyek?

2018. okt. 6. 22:24
 1/5 anonim válasza:

Én kalóriaszámlálással adtam le 9 kilót 160 nap alatt.


A [link] nagyon jó hozzá.

2018. okt. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

Szóval mivel itt tetted fel a kérdést így majdnem a legrosszabb tipus vagy.

A legrosszabb aki ráhagyja, de mivel te megkérdezted még menthető vagy.


Valószínűleg nem vagy kitartó és annyi pénzed nincs, hogy 360°-os életstílust válts.


De nem vagy reménytelen!


2 opció van.


Az egyik: Hogy a gyengeségedet kiiktatod, ami a kitartás ellentéte a te esetedben. Ezt úgy tudod, hogy nem egyedül vágsz bele a diétába.

Esetek:

- A két legjobb: ha a szerelmeddel kezded el, illetve, ha a lakotárs(akk)-al krzded el.

- Ha ezek nem opciók számodra, akkor a családodra kell hagyatkozni, ami azt követeli, hogy az egész család étrendet változtasson. Ez kicsit megterheli majd a kasszátokat, de ha feltaláljátok magatokat akkor nem nagyon. Remélem megértőek lesznek veled és változtatnak az egészséged érdekében (a legjobb ha leülsz velük beszélgetni, de pesze állva is jó)


Viccet félretéve, a másik opció, hogy felkeresel egy szakembert, ez lehet orvos, edző vagy fogyókúrára szakosdott ember, de akár a testnevelő tanárodat is megkérdezheted.

Ő majd szépen tervez, tehát utasításokat kapsz majd (remélhetőleg).


Itt a vége ennek a résznek.

Ha ezeket nem próbálod meg akkor reménytelen vagy, de ezt, mint tudjuk te nem vagy az! Vedd kezedbe a sorsod, más nem fog lefogyni helyetted, a tudomány még nem tart ott, sőt még elképzelnk is nehéz, habááár..


Na akkor kis tippek:

Napi víz mennyiség bevitel 2,6 liter.

Ha ez lecsúszik minden nap már nagyon sokat tettél (ha eddig nem csak vizet ittál ez nehéz lesz akkor nem fogsz ennyit meginni legelősször, de valamikor érd el ezt a napi bevitelt, lehetőleg minél hamarabb.


Hanyagold a cukrot. Mivel nem vagy milliomos minimális mindigba szervezetedbe kerül, mert mindenbe raknak cukrot.

Növeld a fehérjebevitelt, ez segít a hájadat izommá alakítani, ez persze csak akkor fontos ha valamit mozogs is. (Igen, le lehet fogyni mozgás nélkül is, csak így lassabb.)

Vegyél barnakenyeret, vagy bízd anyura, de a lényeg, hogy térj át erre.

Reggelizz minden nap, lehetőleg két naponta fogyassz el ebben az étkezésben 2+tojást lehetőleg főttet, mert ahhoz nem kell zsíradék, ha nem eszed meg magába, mehet szendvicsbe.

Én olajos magvakat nem ajánlok túlsúlyosoknak, persze egészséges, sportoló embereknek már igen.

Kerüld el a létező összes gyünölcsöt! Ezek az egészséges hízást biztosítják, amit nyáron, ősszel felszedsz azt majd télen leadod, ja nem, mert már nem ősemberek vagyunk, télen mégtöbbet eszünk az ünnepek miatt.

Kerüld a zsiradékot sütés főzéskor, használjatok oliva olajat, vajat.

Persze a telített zsírsavak kellenek, ne rélmülj meg, ha valami azt tartalmaz, sőt..


Zöldségek mehetnek korlátlan mennyiségben, tejtermékek már annál kevésbé, kivéve a sajtokat, de nem a nyomós cukros fajta, meg nem is a kis medvesajt.


Ha ezeket betartod akkor sikereket érsz el, ezt garantálom, ha még el is mész sportolni, nagyon fitt leszel!

Ez nem sok minden keress fel szakember, mint ugyebár már említettem.


Még egy kitartást erősítő.

Én nagyon álmos vagyok, telefonról néztem fel, útálok pötyögni! Már 20 perce ezt csinálom, és tudod miért? Mert megéri, ugyanis én hiszek benned! Tehát mostmár higyj magadban is!


Ha eddig is hittél akkor pedig mégjobban!


Kívánom, hogy elérd a céljaid!

Jóéjt. :)

2018. okt. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én 160 cm 94 kiló voltam.


Olvasva az utolsó hozzászólást, sok mindent nem úgy csinálok ahogy ő tanácsolja...

Én pl, képtelen vagyok majdnem 3 liter vizet inni. Nálam már az nagy siker ha másfél litert megiszok. Iszok vizet, de ha többet innék mint másfél-2 liter akkor szó szerint kihányom a vizet. Ezért a folyadékbevitelt pótolom Cola zeroval, vagy buborékos ásványvízzel.

Én kalóribázist használom. Mindent eszek, de számolom a kalóriabevitelt, és a makrókat.

Jobban mondva nem eszek mindent. Kiiktattam a kenyeret, és nagyon ritka amikor cukros dolgot eszek.

Napi 1460 a kalóriabevitelem, ezt sosem lépem túl. Ha mégis, akkor még többet mozgok.

Na igen a mozgás. Nálam ez volt nagy változás, mert én szó szerint kanapén ülő típus voltam.

Azzal kezdtem, hogy letettem az autót, és gyalog járok a munkahelyemre ami 50 perc gyaloglást oda és 5

2018. okt. 7. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ledobott folytatom.

Szóval 50 perc gyaloglás a munkahelyemre és vissza is 50 perc. Hétfő- szerda-péntek mindig súlyzós edzésre megyek. Minden nap kimegyek a lakóhelyemhez közeli kis erdőbe és 3 nagy kört intenzív gyaloglást végzek. Ez napi 8 km-t jelent.

Ezt csinálom 5 hónapja. Jelenleg 81 kiló vagyok.

2018. okt. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Először, mielőtt bármit is kezdenél, szépen kérd meg az édesanyádat, hogy csináltasson egy teljes hormonvizsgálatot nálad.Pajzsmirigy, PCO,IR. A többi majd utána. Addig míg ezek nincsenek meg, egy tapodtat se tegyél.
2018. okt. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!