Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha csak napi egyszer eszem,...

Ha csak napi egyszer eszem, viszont akkor elég kiadósan, az egészségtelen?

Figyelt kérdés

Csakis hízás-fogyás témakörben érdekel a dolog, nem fogászati és stb értelemben.


Tudom, hogy több értelme lenne, ha rendszeresen mozognék is, és elvileg az az egészséges, ha többször, kevesebbet eszik az ember. De ha napi egyszer, úgy nagyjából dél tájékán, vagy délután/koraeste eszik EGYSZER az ember, és akkor sokat, az milyen tekintetekben egészségtelen? Valaki lenne szíves összeírni nekem a szempontokat? Ezzel csak hízni lehet, fogyni nem, továbbra is?


Illetve, milyen tekintetben lehet előnyös, márha létezik olyan is?


2018. okt. 16. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Annyi a lényeg, hogy több kalóriát egéss el, mint amit beviszel. Ekkor fogysz. Fogyás szempontjából mindegy, hogy mikor viszed be ezt az x kalóriát.

Az egészségügyi dolgokat majd mondják a nálam okosabbak.:D

2018. okt. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
persze hogy az. jobban megterheli a gyomrot az emésztőrendszert stb. hízás szempontjábül mjindegy. egészségügyileg nem. refluxot simán eőidézhet a sok éhezés pl
2018. okt. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Számomra ez az ideális, de olvass utána, milyen előnyei vannak az időszakos böjtnek s az extrémebb időszakos böjtnek. Sok cikk van erről, fórumok vannak (a napi egy evés az OMAD, angol nyelvű fórumokon így keresd)...


Nem muszáj délben vagy délután enni, lehet reggel vagy késő este is, ez teljesen egyéni. Én déután 3-4-kor mindenképpen eszem s jobb napjaimon máskor nem (rossz napjaimon este is, de ha NAGYON jó vagyok, akkor még így is tudok fogyni). De a legtipikusabb az esti evés (van, aki lefekvés előtt eszi tele magát és pompásan alszik, érdekes módon. mint tudjuk, sokaknak ez annyira nem jó).


A szervezetnek elvileg mindegy, a napi összbevitel a döntő, de van előnye, ha a nap zömében nyugton van hagyva a szervezet és a vércukorszint is egészségesen alacsony. Persze ha egyszer dobjuk meg a vércukrot nagyon, az durvább és lassabban cseng le, de mindenki döntse el, hogy ő mit szeret. Nem kötelező nagyon megdobni a vércukrot, csak mert sokat eszünk egyszerre, a napi egy evők igen sokszor extrém szénhidrátszegényen esznek, mivel az sokunkat tartósabban s jobban laktat.


Az emberek általában fogynak ezzel, de van, aki csak koplalni tud így s van, aki tömegel vagy súlyt tart. Nem ezen múlik, hanem a kalóriaegyenlegen, ugye.


Az anyagcserét nem lassítja, amíg nem koplalsz, az izmok sem bomlanak le tőle (erről olvastam egy érdekes cikket, hogy hogyan húzza ki a test, mikor az étel aminosavai max. 12 vagy hány órán át bírják)... De ritkább evés már nagyon nem ajánlatos.

Előnynél az autofágiát szokták leginkább kiemelni, a kényelmet és energikusságot, már akire így hat, nyilván van, aki lemerül, ha 20 órás éhgyomorra gyúr vagy fut, más pedig akkor van energetikailag topon.


Régebben olvastam olyanokat, hogy nőknek általában egészségtelen a napi egy evés, de ezt azóta cáfolva láttam... :-/

Kiskorúaknál nem tudom, mi van, de feltételezem, nekik azért kevésbé jó, sosem ajánlom az ilyesmit gyerekeknek, mondjuk felnőttnek sem, hisz nem tudhatom, az adott személynek ez egészségtelen-e az egyéni dolgai miatt.

2018. okt. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#2: Az időszakos böjt az böjt s nem feltétlenül éhezés. Én soha nem éhezem, túl hedonista és egészségtudatos vagyok hozzá, de több időszakom volt már napi egy étkezéssel. Nagyon jó, hogy kalóriadeficitben is jóllakott vagyok egész nap s nem megy el napi sok órám ételkészítésre és evésre. Viszont ha többször eszem egy nap, akkor sem kisebb az ebédem (sőt, sokszor nagyobb), mivel éhesebb vagyok. Nem mindenjkinek opció a több kisebb étkezés, sokan a falat kaparnánk, majd bezabálnánk s az tuti egészségtelen és nem is esik jól.

Tuti van, akit megterhel egy nagy étkezés, az nyilván ne így egyen.

2018. okt. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, mentek a zöld kezek.
2018. okt. 16. 23:24
 6/9 anonim ***** válasza:

Amúgy én is ilyen vagyok.

Semmi bajom nincs, de azért megnyugtattatoj most.

2018. okt. 17. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha csak egyszer eszel sokat akkor a szervezeted raktározni fogja az ételt és ez nem tesz jót a gyomrodnak, ezért ajánlják a fogyózóknak a többszöri kevesebb evést, így a szervezet fokozatosan tud dolgozni. :)
2018. okt. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez egyénfüggő, én nem tudnék sokszor keveset enni. Hallgass a szervezetedre, ha kívánja a ritkábban nagyobb mennyiséget, akkor úgy étkezz, ha nem, akkor viszont egyáltalán ne, mert nem lesz egészséges.
2018. okt. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
62%

#7: A negatív kalóriát NEM lehet raktározni. A kalóriaegyenleg számít, ezért is válik be sokaknak a napi egy evés, mivel úgy sokunk jól tud lakni túlevés nélkül is.

Kalóriadeficitben mindenki lefogy, akár napi egyszer, akár napi 8-szor, akár soha nem eszik. Alapvető törvény, nem lehet kibújni alóla.

2018. okt. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!