Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hány km napi séta az, ami már...

Hány km napi séta az, ami már ér is vmit?

Figyelt kérdés

Persze a semminél minden több, de mégis, mit tennél meg alsó határnak?


(Futás szóba sem jöhet.)


2018. okt. 18. 22:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én egy napi 10000 lépést (minimum) szoktam megcélozni. (ami a telefon szerint 7-8km, aztán a fene tudja)
2018. okt. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát akkor én nagyon kicsit lépek, mert 24000-et számolt, és km-re ez 16 volt.

(De ma kirandultunk, ez kivételes alkalom hétköznap.)

2018. okt. 18. 23:01
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Állítólag a 10000 lépés túlzás. A 3-4 km-t szokták mondani, de - szerintem, laikusként - az is fontos, hogy többször mozogj: vagyis ne daráld le a távot, majd ülj egész nap a fenekeden, hanem többször állj fel, mozgasd át magadat, járkálj, stb.
2018. okt. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Nekem egy pici kör séta az alsó határ, ez nekem 4-5 km. Ennél kevesebbet is mentem már életemben, de az levegőzés, nem séta :D. Persze a semminél egy apró séta is több s aki nem szokta meg, annak azért más.


Kérdés, mit értesz az alatt, hogy ér valamit. Az egészségnek jó a fenti, a fogyáshoz pedig megfelelően kell enni, napi 5-10 km még nem feltétlenül segít sokat, bár kitolja a keretet és az valami azért.

2018. okt. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Napi 3-4 km az az alapmennyiség, amit mindenkinek (beleértve a 90 évest is) mozognia kellene. Így hát napi 8-10 km már feltehetően sportnak számítható. A lépésszámlálóval óvatosan kell bánni, mert az egyéni lépések hossza nagyon eltérő lehet.
2018. okt. 19. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem meg a 10000 lépés nem túlzás. Ha csak bejövök dolgozni meg hazamegyek, esetleg bevásárolok, akkor van meg 6000-7000 lépés, és az lófütty, annyira kevés, hogy nem is számolom kalóriákban. De a 10000-re meg nincs idő, akkor lehetne megoldani, ha a szokásos távokat tömegközlekedés vagy autó helyett egy jó szakaszon gyalog tennénk meg.

Pár hónapja én is azt mondtam a futásra, hogy szó se lehet róla, most meg hetente 3x eljárok. Te miért zárod ki?

2018. okt. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
semennyi. én napi 8-10 kmeket sétálok munka miatt de nem történik semmi. a séta max nagyon dagadt embereknek érhet valamit akik még életükben nem is mozogtak szóval ez is nagy cucc nekik. ha te túlsúlyos vagy akkor hajrá tíz km, ha csak kevés felesleg akkor meg szokj hozzá a futás vagy edzés gondolatához.
2018. okt. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy napi 20-30 perc kicsit dinamikus séta már jó hatással van az emberre.
2018. okt. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
#7: Nem feltétlenül. Ha az ember sétál egy keveset és annyit eszik, hogy pont ettől kerüljön deficitbe, valami lassú kis fogyás összejön. De nyilván könnyen visszaehető napi pár óra séta is, csak emiatt még nem fogyott le senki. Én sem, amikor heti 70 km-t mentem tempósan, hegyen, pedig az már valami. Ugyanúgy híztam tovább, mert az evésemmel nem csináltam semmit.
2018. okt. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Egy korábbi sérülés miatt kizárt a futás, ugrálás.

Normál súlyom van, igazából 3-4 kilót adnék le szívesen, emiatt érdekel, hogy mennyivel érdemes már "számolni" vele.


A lépésszámláló a magasságomhoz van beállítva.

Tegnapra a 16 km-es kirándulásra 800 kalóriát írt ki.

Ez mennyire reális?

2018. okt. 19. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!