Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha valaki lefogyott arra a...

Ha valaki lefogyott arra a szintre amit elakart érni onnan hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Lassan,szépen de biztosan fogyom, viszont már gondolkodom azon, hogy mikor már elértem egy szintet akkor onnan hogyan tovább? meg ahogy néztem ahogy fogy az ember nagyobb lesz a szénhidrát szükséglete? vagy ahogy fogy úgy többet is ehet? Illetve ha a megfelelő kinézetnél,testsúlynál ha az ember nem deficitben van hanem a kilók megtartásának megfelelően eszik de emelett mégtöbbet edz akkor is lesz változás?

Aki sikeresen lefogyott olyanra amilyen szeretne az után mit csinált? előre is köszönöm a válaszokat! 21/F



2018. nov. 2. 06:03
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

A kalória a lényeg...

Legyen egy súlytartó kereted és azt tartsd be

2018. nov. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mérem magam heti 1-2 alkalommal, ha megindul felfele a tömegem, akkor visszafogom magam egy kicsit, de amúgy mindent eszem, csak mértékkel. Évente megyek testösszetétel-mérésre.


A nagyobb izomzat több energiát igényel a fenntartásához, így egy 70 kilós izmos ember több kcal-t vihet be, mint egy ugyanolyan tömegű, zsíros ember, és nem fog hízni tőle.


Gondolkodom rajta egyébként, hogy folytatom, de most már igen nehezen mennek le a kilók, elvileg nincs rajtam felesleg, csak éppen úgy nézek ki, mint egy vaskos kajakos. Nem tudom, érdemes-e kínozni magam, esetleg, ha összejön, akkor benevezek egy-két fitneszversenyre :D

2018. nov. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha lefogyok, akkor majd elkezdek tömegelni. Az életmód marad, nem félek, hogy újra meghízom, de persze ha észlelem, hogy zsírosodom, igyekszem tenni ellene.

Amikor a cél még nincs meg, de szünetelek, akkor egyszerűen eszem, ahogy kedvem van (de valamelyest az új életmódomnak megfelelően) és stagnálok, nekem az elég könnyen megy, fogyni nehéz és hízni sem tudok észrevehető mértékben.

A könnyen fogyó és hízó családtagom egyszerűen odafigyel, s ha néha hízik, igyekszik tenni ellene. Ez mindig is így volt nála, rosszabb és jobb étrenden, inaktívan és aktívabban is. Először nagyon vékonyra fogyott, izma előtte se volt sok, azt nem tudta megtartani, de egy normál szintet igen. Ez másnál is így van, a cérnavékonyság megtartása pokolian nehéz és sokszor egészségtelen is, ha az embernek ez nem a természetes alkata.


A szénhidrátszükséglet nem változik, marad nulla. Hogy mi az ideális szénhidrátbevitel, az egyéni, nyilván szálkásításkor általában jobban megszorítja az ember, de nekem tömegeléskor is egészségtelen lenne magasra vinni. Aki zsírra alapoz, az a zsírral játszik kalóriabevitel változtatása esetén, aki a szénhidrátra, az inkább a szénhidráttal.


Ha kalóriaegyensúlyban eszel és edzel, akkor esetleg minimálisan átalakul valami, de érdemesebb többletben enni, hogy jöjjön az izom. A mozgásnak persze más előnyei is vannak, nemcsak a testünk összetételének megváltozása és súlytartáskor is lehet előnyös, ha többet mozogsz.

2018. nov. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kalóriaszámolás továbbra is, csak most már súlytartásra. Közben el kezdtem sportolni, mert csak a kajára figyeltem oda először. Lefogytam, de nem voltam elégedett a végeredménnyel.
2018. nov. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!