Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki nekem irni vagy kuldeni...

Valaki nekem irni vagy kuldeni 1200 kalóriás egeszseges, nem hizlaló mintaetrendet?

Figyelt kérdés
Mi az amit dieta alatt lehet enni, ami nem hizlal?
2018. nov. 4. 10:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Engedd el a kalóriaszámítást, 1200 kalóriát be lehet vinni cukorból, fehér kenyérből, zsírós kenyérből és transzzsír tartalmú nápolyiból is, logikusan nem ez a cél.


Egészséges étel minden olyan étel, ami viszonylag kevés feldolgozási/finomítási procedúrán esett át. Ha valamiről ránézés alapján nem tudod megmondani, hogy mi lehetett az eredeti formája, az kerülendő.


Pl: búzapehely (eredeti forma) - cukor (feldolgozott)

sült csirkemell(eredeti forma) - parizer(feldolgozott)

stbstb.

2018. nov. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Csak a kalóriatöbblet hizlal...

Ez iszonyú kevés kalória, nyilván fókuszálj a legfontosabbakra, másra úgyse lesz keret, vagy csak minimális (bár a minimális és a semmi között nagy különbség van, az is igaz).

Fehérje, zöldség. Ha ezeket bepakolod, meglátod, mire marad még. Ne akarj mintákat követni, egyél változatosan, rugalmasabban, nem is értem, hogyan lehet kötelezően adott dolgot enni (de tuti találsz ilyen ötleteket is, én sajna nem tudok benne segíteni, én megtervezném magamnak, de minden nap külön, változatosság azért kell).


Sokféle diéta van, ezért sem lehet általánosan segíteni, bár a fehérje és a zöldség, némi zsír jóformán mindben megvan, utána pedig belerakod azt, ami a diétádba passzol és neked is szimpatikus és hasznos vagy csak nem tudsz élni nélküle, pl. főtt gabona, kis gyümölcs...

2018. nov. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Most írtam le, hogy a kalóriaszámítás baromság, erre beírod, hogy csak a kalóriatöbblet hizlal, komolyan elfolyik az agyam.
2018. nov. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

#3. Attól, hogy neked nem jön be, más hagy használja már. Ha nem fogod fel, akkor már túlságosan szétfolyt az agyad.


Kérdező, és mit szólnál hozzá, ha inkább többet ennél, mondjuk 1500 kcal-t, és lemozognád a többit? Fél óra futással már elégetsz annyit, hogy kijöjj 1200 kcal-ra.

2018. nov. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Magyarázd már el nekem, hogyan fogok jól kinézni, ha az 1200 kalóriát transzzsír + cukor kombinációjából viszem be, agykombi. Láss már ki kicsit az álomvilágodból!
2018. nov. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Imádom, hogy az emberek 90%-a álmodni, hinni szeret valamiben, a tények nem számítanak. Van egy szám, a kalória bűvös értéke, ami minden táplálkozással kapcsolatos kérdést megválaszol. Nincsenek az emésztőrendszerünknek genetikai öröklött vonásai, nincs felszívódás, nincs esszenciális tápanyag szükséglet, nincsenek rostok, nincs biohasznosulás, kizárólag a kalória létezik. Ha betöltesz egy kis benzin-t vagy benyomsz egy kis fekete szenet, attól is hízni fogsz, mert a gőzmozdony jó messzire el tud menni vele. Agyrém.
2018. nov. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Magyarázd már el nekem, hogyan fogok jól kinézni, ha az 1200 kalóriát transzzsír + cukor kombinációjából viszem be, "


Magyarázd már el nekem, hogy miből gondolod, hogy ebből visszük be az 1200 kalóriát? Tudod vannak olyan oldalak, amik a makrókat is számolják (tudod, fehérje, szénhidrát, zsír).

Engem amúgy nem érdekelsz, én 1300 kcal-al fogytam 8 kilót, most meg 1800-al tartom a súlyom, futok, és jól nézek ki. :) És ehhez elég a kalóriát, és a makrókat nézni. Ha cukor is van benne, hát bumm, attól még nem hízok, okoska.

2018. nov. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#6. Ja, szerinted a kalóriaszámolók így gondolkoznak? Akkor nem csodálom, hogy előítéleteid vannak. Kicsit ismerkedj meg velük, hátha meglepődnél, hogy tudjuk, hogy nem szénből kell bevinni a kalóriákat, meg ismerjük a vitaminokat meg ásványi anyagokat is. Meglepő, mi? :)
2018. nov. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem igazán szeretek futni, bar most karacsonyra futopadot vagy szobabiciklit szeretnek
2018. nov. 5. 14:51
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha ez megnyugtat, alig fél éve még én is a saját tulajdon kezemmel írtam le itt a fórumon, hogy futás soha. :) De mivel a kalóriaszámolással lefogytam ugyan, de az izmokat nem formáltam, így nem tetszett a végeredmény, így kénytelen voltan elkezdeni. És nem is olyan rossz.
2018. nov. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!