Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az ember ahogy idősebb lesz,...

Az ember ahogy idősebb lesz, kicsit nehezebben tartja a súlyát?

Figyelt kérdés

A 20-as éveim végéig vígan tartottam a súlyom, az azóta eltelt 7-8 évben viszont pár kilóval nehezebb vagyok, és kifejezetten oda kellene figyelnem, hogy lemenjen.

Tehát ugyanolyan táplálkozással és életvitel mellett felfelé kúszott a súlyom.


2018. dec. 5. 23:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Így van, de ennek az oka alapvetően az életmód és a szervezet teljes kifejlődésével együttjáróan a hormonrendszer kis mértékű megváltozása. A szervezetnek már kevesebb építő folyamatot kell végeznie (marad a fenntartás), a munkába állással megváltozik a napi tevékenység ritmusa, esetleg új étkezési szokások is belépnek, az ember kevesebb új ingernek van kitéve (hiszen az ingerek zömét már ismeri), ezért kevésbé hevesen reagál rájuk stb.
2018. dec. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Hát, én pont fordítva vagyok ezzel. Huszonévesen, egyetemistaként híztam el komolyabban. Előtte normál súlyom volt, az egyetem alatt viszont eléggé rendszertelenül ettem, meg nem is figyeltem oda egyáltalán, hogy miket. Plusz mozogni is egyre kevesebbet mozogtam, mivel a végét már levelezőn csináltam, szóval alig kellett bejárnom. Aztán amikor elkezdtem dolgozni, utána fél év alatt leadtam egy olyan jó 20 kilót csupán azzal, hogy valamivel tudatosabban és rendszeresebben eszem, illetve ugye bejárok dolgozni, ami úgy naponta egy jó fél óra séta legalább. Úgyhogy így harmincegynéhány éves koromra nagyjából visszaállt a középiskolás súlyom, és ezt azóta tartom is simán.
2018. dec. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Előző, de itt nem az anyagcseréd gyorsult, hanem az életmódod lett jobb. Persze ez is benne van abban, hogy láthatóan jobban elhíznak az idősebbek, de a kérdező azt írta, hogy nála nem volt ilyen változás, így bizonyára az anyagcseréje lassult, az is gyakori, úgy tűnik.


Ami a fiatalkori féldisznót illeti... Van ilyen, de ez az emberek töredéke. Aki sokat eszik, az fiatalon is nagyon el tud hízni. Ahhoz megfelelő gének kellenek, hogy a napi szükséglet duplája nem vagy alig okozzon hízást, de ez meg is marad, hiába telnek az évtizedek. Csak a szükséglet duplája lehet kisebb, de ez plusz aktivitással lazán pótolható, hacsak nem ifjan volt az ember roppant aktív, úgy már nehéz.

De nem mindenkinek lassul az anyagcseréje 30-40 éves kora után és akkor sem normális, hogy ezt jelentősen tegye.

2018. dec. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Igen ez anyagcsere lassulás szerintem is
2018. dec. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
06.12-es, ezt mire, kiére válaszoltad?
2018. dec. 6. 22:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!