Segítesz?

Figyelt kérdés
Kommentbe leírtam!

2018. dec. 6. 20:03
 1/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Én most vagyok 175cm és 93.3kg és 17 éves vagyok,és elszeretnék kezdeni egy normális diétát,csak nem találok egyet se ami jó lenne,már sokat ki próbáltam de egyik se vált be.Amúgy már 1 éve thai box olok,és a küzdősport mellé kéne diéta.

Előre is köszönöm a válaszokat!!

2018. dec. 6. 20:03
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Milyeneket próbáltál és mi volt velük a gond? Simán összeállíthatsz magadnak egy személyre szabott étrendet, bár azért némi kutatómunka és kísérletezés nem árt, ha jót akarsz.

De kiindulhatsz valami alapétrendből, ami legalább körbonalakban passzol a te igényeidhez. Vagy finomíthatsz a normál étrendeden.

Első körben találd meg a közel ideális makrókat magad számára, aztán a szimpatikus ételeidből összeállíthatsz egy napot valami oldalon, kalóriabázis, Chronometer, MyFittnessPal...

Vagy ennyire nem akarsz számolni? Akkor is kell legyen valami fogalmad, hogy milyen étrendet akarsz. A kalóriát belőheted később, bár valami tipp jó lenne. 1,5-2 g/ttkg fehérje az jó. Bizonyára szénhidrátra akarsz alapozni, akkor a zsír legyen 0,5 g/ttkg vagy picit több, a többi szénhidrátra megy, valami jó kis gabona jó alap lehet. De többet kéne tudnom rólad, mert lehet, hogy neked is a gabonák minél alaposabb kerülése a jó, mint nekem, ki tudja?

2018. dec. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

Maradjunk szerintem is a kcal számolásnàl.

Fogyásnál az a lényeg.

Ha kevesebbet viszel be a keretnèl, akkor fogysz ha többet hizol.

Ilyen egyszerű.

2018. dec. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ja, elvileg egyszerű, de gyakorlatilag simán lehet évekig számolni és hízni, mert nem tudunk nem enni, ha éhezünk... Ezért kell egy jó étrend is, amúgyis életmódváltás kell, hogy ne is hízzunk vissza.
2018. dec. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!