Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy lefogyjak?...

Mit tegyek, hogy lefogyjak? (Bövebben lent)

Figyelt kérdés

Most 150cm és 63-65 kb vagyok, ami elég sok. Bár izmos vagyok, ami tudom, hogy nehezebb mint a zsír, de azért van rajtam felesleg. Most 19 éves vagyok és 50-55 kg szeretnék lenni.


Heti 6x-7x táncolok, meg nyújtok is. Szóval a sportolással nincs baj. Napi kb 2000-1500 kcal-t eszem és vegetáriánus vagyok. Igyekszem vegánnak lenni, de családi eseményeken néha sajtot eszem, vagy tejfölt.


Tudom, hogy elméletileg e-mellett vékonynak kéne lennem, de az a helyzet, hogy 13-14 évesen anorexiás voltam (azaz nagyon keveset ettem) és mióta normàlisan étkezem, a szervezetem azt hiszem, túl jól hasznosítja a tápanyagokat. Mit tehetnék, hogy egy jó étrend mellett csinosan vékony legyek? (és ezúttal egészségesen, nem anorexiásan)


Elöre is köszönöm a válaszokat.



2019. jan. 9. 17:26
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! :)
2019. jan. 22. 22:30
 12/16 anonim válasza:
Nehogy 1500kcal alá menj, fõleg ha majdnem minden nap táncolsz. Nem ismerlek, de én a helyedben megpróbálkoznék többet enni. Legalább 1800 kcal, de inkább több. Ha éhezel, EGYÉL!! Nagyon fontos a megfelelõ fehérjebevitel is, ami a Te esetedben - hát elég nehéz, tekintettel arra, hogy próbálod a vegán étrendet követni. De ha ennek ellenére szeretnéd betartani, ajánlom a különbözõ magvakat (nyugodtan egyél többet is belõle), ezen kívuül bab, tofu, quinoa, zabpehely és amit ajánlanék még, az a fehérjepor. Legjobb ha ha tejsavó, de ha nem iktatható be az étrendedbe, vannak vegán alternatívák is pl. szójából. Ha csak simán vegetáriánus az étrended, sokkal könnyebb a helyzeted. Ehetsz halat, túrót, tejet, cottage cheese-t, tojást (mondjuk azt nem tudom lehet-e vegetáriánusoknak). Szóval van mibõl válogatni. Mégegyszer szeretném kihangsúlyozni, hogy ha éhes vagy, EGYÉL! :) REmélem segítettem. Ja, majdnem elfelejtettem, a kalóriákat úgy oszd be (mondjuk én már rég nem számolom õket és meg kell mondjam, kevés jobb döntésem volt életemben), hogy 1kg testúlyra olyan 1,8-2,2g fehérje jusson. A szénhidrátokkal és zsírokkal pedig úgy manipulálsz, ahogyan csak szeretnél :) És még egy tipp, ami nekem segített: A kalóriákat csak halvány vezérvonalként nézzed, ne a körül forogjon az életed. Ha valamit kívánsz, nyugodtan fogyaszd el (akár csoki, akár más), a lényeg, hogy ne legyen hiányérzeted semmibõl. Így a fogyás nem szenvedés, hanem öröm. Még, annyi, hogy hosszútávon gondolkodj. Nem kell diétáznod, nem kell étrend. Sok fehérje, többit rakd össze magad és ha megkívánsz valamit, ne sajnáld magadtól. :)
2019. jan. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ!

Neked milyen tapasztalataid vannak?


Igazából félek kipróbálni, hogy többet egyek. Félek, hogy csak még jobban hízni fogok és még nehezebb lesz leadni.

2019. jan. 30. 23:58
 14/16 anonim válasza:
Hát a tapasztalataimat nagyjából leírtem feljebb. Én is így voltam vele, aztán egyszercsak nem bírtam tovább és kb 3 hónap alatt minden egyes kilót visszahíztam, plusz még vagy 10-15-öt. Akkor mondtam, hogy nem fog érdekelni mások véleménye, nem fogok minden egyes kalóriát számólni (abba õrültem bele, hogy mindenben és mindenhol a kalóriát láttam és már délben azon izgultam, hogy már “csak” 1500-at ehetek). Szóval tudatosítom, hogy léteznek kalóriák, de már nem veszem õket teljesen komolyan, inkább csak aszerint a vezérvonal szerint próbálok eltkezni, amit fentebb leírtam annyi különbséggel, hogy én igyekszem lehetõségeimhez képest minél kevesebb szénhidrátot enni (cukorbeteg vagyok, szóval 2 legyet ütök egy csapással). Ami még érdekes, minél kevesebbet foglalkozom az étrendemmel, annál jobban veszem észre, hogy fogyok és tényleg nem gondolok arra, hogy éhes vagyok. Ami még segített, hogy nem azt a célt tûztem ki magam elé, hogy lefogyjak, hanem, hogy lehetõségeimhez képest minél erõsebb legyek (21 éves fiú létemre) és a fogyás csak “mellékes jó”. A helyedben én is más célt tûznék ki, pl. megtanuljak 25 táncot (lehet már tudsz is annyit, nem értek hozzá), vagy felkészülj egy nevedebb versenyre és az elsõ ötben végezz. Azzal kapcsolatban pedig, hogy nem mersz enni, az a válaszom, hogy ÓRIÁSI különbség van 65 kiló és 65 kiló között. Nem mindegy, hogy 65 kilónál a testzsírszázalékod mondjuk 15 vagy 25 (férfiaknál, nõknél a testzsírarány magasabb, ez természetes). Keress utána, pl. 65kg vs 65kg vagy valami ilyesmi. Telóról írok, úgyhogy most nem akaródzik linket küldeni, de tele van vele a net. Ha nem eszel, legyengül a szervezeted, nem lesz mibõl fenntartani az izmokat, esetleg építeni õket. Mert igen, minél inkább izmosabb vagy, annál jobban fog változni a tested kompozíciója és gondolom mindenkinek az a célja, hogy “jól nézzen ki” 65 kilóval, nem pedig az, hogy 45 kilóra fogyjon és fityegjen rajta a bõr. Lényegében ennyi. A legfontosabb, hogy ne félj. Mozogj és egyél rendesen. És amit a mérleg mutat, nem mérvadó. A mérvadó az, amikor egy fél éven belül azt veszed észre, hogy bele férsz azokba a ruhákba, amikbe évekkel ezelõtt. :)
2019. jan. 31. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. :))
2019. febr. 1. 01:14
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon alacsony vagy amugy azért is mennek fel könnysbben a kilók. Mert ugy kissebb kis testedvan. Szoval szerintem olyan 1500 2200 közé kellene belőnöd ahogy írtad az mennyiséget. Mondom hogy is csináltamén pl elkezdtem enni 2000 kalóriát kiszámolva pontosan. Majd figyeltem az energia szintem a súlyom és a 3. Mérce a tükör volt. Ezek fügvényében emeltem a kalóriát. Ami 60 százalékben fehérj. 30%ch-t 10%bazsirt tartalmazott. Ezeken is válszoktam változtatni érzésre. A szójás dolgokrol annyi szeretnék mondani hogy nem kell elhagyni csak pl egyhéten 2 3szor max. Mivel köze van az ösztrogén szint emelkedéséhez de ez csak parányi mértékkel ami a te esetedben igencsak hasznos hisz a zsírok oda rakodnak le ahova neked kell(első/hátsólökös:d) szóval én nem hagynám el csak annyi. Ezt helyettesíttheted mandula tejjel is. Ami nem tetszik hogy igy kevés az omega3 beviteled amit hallal a ugymond legcélszrűbb bevinni. A növényi olajokban nem hiszekannyira azok is jok. Edzések után mindenképp étkezz még ha a későbbi orákban történik meg mivel ilyenkor máshogy reagál a test a táplalékra mint általában. Szoval ez fontos mert egyrészrő tanittod a testednek hogy ndm kell spejzolni mert mindig elérhető a táplálék másréazről meg az izmaid nem fogynak hanem maradnak vagy nőnek minimálisan és ezeket fenntartani sok calba kerül ami zsírokat is viszi magával. Szerintem teljessen ne zárjozz el a husoltol legalábbhalaktól. Az optikális vízfogyasztás is segitt a fogyásban mivel megkönnyitti a sejt anyagcserét ami a te esetedben 8 poharat jelent 2dlest de saját érzésed szerint kell eztis. Remélem tudtam segitteni.
2019. febr. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!