Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lenne igény túlsúlyos edzőtere...

Lenne igény túlsúlyos edzőteremre?

Figyelt kérdés

Az lenne a lényege, hogy egy bizonyos súly felettieknek szól, ahol az embernek nem kell látnia a nála sokkal soványabbakat, hanem a "sajátjai" közt lehet és esetleg egymást is ösztönözhetik.


Persze ezzel kapcsolatban az is kérdés, hogy megtehetem ezt a saját edzőtermemben? Kizárhatok embereket csak azért, mert sovány / izmos, vagy ezt jog sérti? Főleg azért kérdezem, mert van női edzőterem is, csak nőknek, akkor lehetne ilyen is.



2019. jan. 19. 18:27
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
57%

Kedves 8as, igen igen.

3as vagyok, ezek csak gondolatok voltak, nyilván úgy kell összehozni, hogy jó legyen! Erre egyből lepontoznak...sose voltak még kövérek és megalázottak az tuti! Most itt nem a pár kilós feleslegűekre gondolok, hanem akik több 10kilóval küszködnek és életmódváltásra szánták el magukat.


Igen is szükség lenne ilyen helyre. Biztosan megvannak a jogi lehetőségei is. De hát mint mindent, itthon fikázni kell az újat és azt ami nyugaton már bevállt.

2019. jan. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
27%
BMI és testzsírszázalék alapján tuti lenne.
2019. jan. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
39%

Most is mindenféle ember jár, nemcsak vékonyak.

És hogy működne? Ha fogy az illető, akkor már nem járhat oda? 😆

2019. jan. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:
#13 nem a fogyás. Szimplán ha mondjuk minimum 80 kiló körül van a követelmény és az aktuális bérlete végén 78 kiló akkor nyugodtan mehet sima edzőterembe, nyilván addigra az önbizalma is megfog nőni, talán magától is elmegy, mert látja már nem odavaló.
2019. jan. 19. 20:47
 15/49 anonim ***** válasza:
40%
Lenne de ez csak sima edzőterem mellett lenne jó ötlet
2019. jan. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
56%
De ez anyagilag hogy érné meg? Mennyi kövér ember van aki rendszeresen edz/edzene most őszintén? Januárban jönne a nép, majd februártól csökkenne is a látogatottság. Meg ha lemegy 80 kiló alá elzavarod a törzsvendégeket?
2019. jan. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
50%

Én jobban érezném magamat ott, szerintem. Legalábbis ahogy elképzelem... Engem soha nem motivált más "jó teste". Például ezeket a különféle edzés videókat sem szeretem nézni, mert egy szép sovány vagy kigyúrt ember áll ott - és tudom, hogy nincs igazam, nem így van, de nekem még is úgy tűnik, hogy ők már könnyedén mozognak, sokkal tovább, sokkal jobban bírják, mint én. Én pedig elveszek mellettük, szenvedek, 10 perc feladat után kell nekem néhány jó nagy korty víz. Az sokkal jobban motiválna, hogyha látnám egy hasonló testalkatú ember sikereit. Az valahogy azt súgalná, hogy ez nekem is menne/menni fog még akkor is, hogyha meg kell állnom 10 perc után fújni egyet.


Nem voltam még konditeremben, nincs tapasztalatom, nem tudom, hogy mennyire segítőkészek vagy lenézőek az ottani kigyúrtak/soványak, - ezt csak az első válasz olvastán írtam, hogy van ilyen szemlélet mód is.

2019. jan. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
73%

Mondd, hogy zugló környékén van a termed és megyek is. :-)

Mondjuk én ritka madár vagyok, sima teremmel is szerencsém volt, nem nagyon néztek ki, szóval dagiként is pozitív tapasztalat. De ha lehetne választani, simán beneveznék egy ilyenre.


Csak legyen megfelelő a személyzet. Én pl néztem olyan termet, ami kezdők termeként hirdette magát (nem ciki, ha semmiről sincs fogalmad), tök megörültem neki, na ott az asszisztenciáig jutottam, már ott olyan bunkók voltak, hogy kifordultam. :D

2019. jan. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
67%

Tegyük fel, hogy túlsúlyosként eljárok ilyen konditerembe. Mivel nem vagyunk egyformák, így a fogyásunk sem lesz egyforma. Van aki lejár, de nincs akaratereje, és nem fogy mert bár sportol, de zabál továbbra is. De mondjuk én nekem van akaraterőm, és 1 év edzés után fogyok 30 kilót. Ha 90 kilósan mentem le először (és ez 160cm mérten túlsúlyosnak számít) 60 kiló izmosan jó alakú nő lesz belőlem. Akkor mi lesz. Odajössz hozzám, hogy többé ne tegyem be a lábam, mert már nem vagyok kövér??

Nincs ennek semmi értelme, mert nem ad semmi motivációt. Főleg ha lesznek olyanok akik elcsábulnak a kajáktól, és visszahúzzák azokat akik nehezen de fogyni akarnak.

Csak megjegyzem 160 cm 94 kilóval mentem le a konditerembe. Engem motivált, hogy láttam jó alakú, szép izmos lányokat, mert én is olyan akartam lenni. 64 kiló vagyok jelenleg.. Soha senki nem bántott amikor kövér voltam, sőt sokszor segítettek, hogy a gyakorlatokat helyesen csináljam. Szóval szerintem bukott ötlet.

2019. jan. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem lenne értelme. De nem úgy, hogy csak túlsúlyos emberek léphetnének be, és csak egy bizonyos súly felett.

A nevében benne lehetne, meg a hirdetésekben/reklámokban, hogy elsősorban duciknak lett kitalálva a konditerem, hogy ne érezzék magukat feszélyezve a kigyúrt/vékony emberek közt, de jöhetnek normál testalkatúak is.

2019. jan. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!