Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lenne igény túlsúlyos edzőtere...

Lenne igény túlsúlyos edzőteremre?

Figyelt kérdés

Az lenne a lényege, hogy egy bizonyos súly felettieknek szól, ahol az embernek nem kell látnia a nála sokkal soványabbakat, hanem a "sajátjai" közt lehet és esetleg egymást is ösztönözhetik.


Persze ezzel kapcsolatban az is kérdés, hogy megtehetem ezt a saját edzőtermemben? Kizárhatok embereket csak azért, mert sovány / izmos, vagy ezt jog sérti? Főleg azért kérdezem, mert van női edzőterem is, csak nőknek, akkor lehetne ilyen is.



2019. jan. 19. 18:27
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
30%
Én pont azoktól utáltam tanácsot kapni akik sikeresen lefogytak, mert olyan felsőbbrendű stílusban beszéltek velem. Azért mert valaki kövér volt nem lesz egyből empatikus a kövérekkel, sokan pont hogy lenéznek mert hát nekik sikerült, de neked meg ennyi se megy...
2019. jan. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
59%

Ebből baromi nagy balhé lenne. Ha egy hagyományos edzőteremből kiküldenének valakit, csak mert 150 kiló és nem ért a gépekhez, akkor mindenki halálosan fel lenne háborodva, főleg a túlsúlyosak, hogy ezt hogy képzelték.

De egy terem, ahova CSAK kövérek járhatnak, az rendben van?

Na meg aztán, egy komplett edzőtermet fenn tartani rengeteg pénzt. Ha csak néhány embert engedsz be, abból nem fogod tudni fizetni.

Nem járnának annyian ilyen helyre, mint ahogy azt elképzelitek.

Tudod, aki a hagyományos edzőterembe nem megy le, az azért nem megy, mert NEM AKAR.

Ez csak egy kifogás a sok közül, hogy miért ne kelljen nekiállniuk edzeni. Aki komolyan le akar fogyni és komolyan változtatni akar, az nem fogja rá a vékonyakra, hogy miattuk nem megy, hanem szépen megemeli a valagát és csinálja, bármilyen emberek is vannak körülötte.

Akinek nincs akaratereje, azt nem fogod tudni meggyőzni egy elkülönített teremmel, sőt. Egymást fogják nyugtatgatni, hogy nem baj ha kimarad 1-1 alkalom, nem baj ha becsúszik 1-1 pizza, nem baj ha 50 lábemelés helyett csak 5-öt csinálnak... aztán mikor 2-3 hónap után se fogyott egyik se semmit, akkor szépen be is fejezik az edzőterembe járást, mert "úgysincs értelme", ők úgysem fogynak, stb...

Ezeket nem azért írom, hogy bárkit megbántsak, de nagyon jól tudom, hogy a többség így áll hozzá.

Ha neked van erre pénzed meg energiád meg időd, akkor csináld, de akkor alapból olyan nevet adj a teremnek meg a programoknak, amiből egyértelmű, hogy elhízottaknak szól, és akkor nem is fognak odamenni olyanok, akik "csak" sportolni szeretnének.

De ha kizavarsz embereket csak azért, mert 120 kiló alatt vannak, akkor nem leszel népszerű, azzal azért legyél tisztában.

2019. jan. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
73%

#32 +1

tökéletesen összefoglalta

2019. jan. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
34%

32:

Képzeld én is szívesen lejárnék egy ilyen terembe, mivel hiába AKARTAM simába, kiváltottam a havi bérletet és annyi megalázást kaptam, hogy inkább hagytam a pénzem elveszni és nem mentem többet!

Az itthoni torna nem

olyan, pedig képzeld van szobabiciklim, lépcsőzőgépem, súlyzok, fitness szalag, gimnasztikai labda. Komplett kis edző-sarkam van a lakásban.

De nem olyan, mint egy teremben!

Megint olyanok szólnak bele, akik nem értenek hozzá, sose voltak túlsúlyosak, és semmi empátia vagy tolerancia

nincs bennünk.

Nyugaton ez müködik! Vajon miért?;)


Alapból 80+ról, de inkább BMI és zsírszázalékról volt szó...

Még páran mindig nem tudnak olvasni és értelmezni!

Bár itt a gyakorin eztmegszokhattuk...

2019. jan. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim válasza:
79%

Én egy fitness stúdiót tudok így elképzelni, ahol van egy normál és egy xxxl edzőterem, külön edzőkkel. Aki sikeresen lefogyott, átmehet a másik terembe, így tudnák egymást motiválni. Egy 100kg-os ember más gyakorlatokat végez, mint egy 60-kg-os. De ez egy elég költséges projekt.

Vagy nyitsz egy hagyományos edzőtermet és mellette egy tornatermet, ahol heti 2-3 ducitornát tartanak. Így lenne rá esély, hogy használják a konditermet is. De ez egy szűk réteg, ha már adott a tornaterem, ki kellene használni. Hétfő-ducitorna, kedd-kismama torna, szerda-anyuka torna gyerekekkel, csütörtök-zumba, péntek-valami más divatos torna. Szerintem egy szűk rétegre nem lehet úgy építeni, hogy anyagilag is megérje.

2019. jan. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
21%
Hülyeség! Terem az terem, mindenki magáért jár le, nem pedig hogy az egóját növelje/azzal törődjön hogy ki mit gondol róla. Otthon is lehet egyébként edzeni..
2019. jan. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
65%
Ha komplett felszerelésed megvan otthon miben más a terem? Én azért jártam le mert nem volt pénzem beszerezni a szükséges eszközöket, olcsóbb volt a bérlet. Nem szóltak soha be, pedig 108 kg voltam a 175 cm magasságom mellé nőként, amikor elkezdtem fogyózni. En is paráztam hogy mások mit szólnak, de így utólag tényleg inkább kifogás volt hogy miért ne mozogjak. De lehet vinni telefont és fülest aztán zenét hallgatni, a többség úgyis a saját dolgával van elfoglalva.
2019. jan. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
37%

Keeves utolsó!


Akkor örülj neki, mondjuk én nem is 100kg vagyok 180cmhez, az odébb van a kövértől... Persze hogy nem néztek ki Téged!


Nekem több több tiz kilótól kell megvállnom. És nem,nem megy itthon.

2019. jan. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
54%

#38

Mi az, hogy nem megy otthon? A felesleg leadásának alapja és messze legfontosabb összetevője a megfelelő étrend. Nem az edzés.

Amúgy nem tudom milyen kondiba jársz, de én eddig beszólogatással még sosem találkoztam. Pedig már járok egy jó ideje. A kondikultúrában íratlan szabály az, hogy mindenki a saját dolgával törődik, hacsak valaki nem kérdez (ebben az esetben elég segítőkész szokott lenni mindenki) vagy nem csinál valamit olyan rosszul, hogy magát komolyan veszélyezteti.

Mielőtt belém kötnél, én annó 130 kilóról indultam.

2019. jan. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
42%
"az odébb van a kövértől... Persze hogy nem néztek ki Téged!" - Mi van? Kb. 40 kg plusz volt rajtam, 2. fokú elhízottsági kategóriában voltam a BMI alapján, nem csak néhány plusz kiló volt rajtam. Eleget szekáltak ahhoz hogy tudjam rohadtul kövér voltam, de az edzőteremben békén hagytak a többiek. Miért ne lehetne otthon mozogni, ha a felszerelés megvan hozzá?
2019. jan. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!