Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Fogyókúrák » Egyéb kérdések

A kérdés

Ez normális? Szerintetek van még bajom, vagy túlreagálom?

Szóval

2 évvel ezelőtt anorexiás voltam

Nem súlyosan, 45 kg alá nem sikerült mennem (170 cm-hez), és bűntudatom is van, úgy érzem, hiába mondta a pszichológus, hogy evészavaros vagyok, sosem voltam elég beteg, mert nem voltam csontsovány és sosem voltam kórházban.

Azóta felhíztam 54 kilóra, de elkezdtem megint diétázni, most 52-nél tartok, és egyelőre 48 a célom.

Amiért még rosszul érzem magam a hízáson kívül, hogy régen simán elvoltam pár hónapig napi 500-700 kalóriával, most ha ennyit eszek, kb egy hét után nem bírom tovább és bezabálok. Ez miért lehet?

Így most 1000-1200 kalóriát eszem egy nap, de szörnyen érzem magam sokszor, amiért nem koplalok, pedig régen képes voltam rá, és bűntudatom van, meg sokszor kövérnek látom magam, de az átlagnál vékonyabbnak sosem, pedig a súlyom szerint az vagyok. Van, hogy reggelente 3-szor öltözöm át, mert mindenben kövérnek érzem magam.

Szerintetek ez még normális?

Tudom, hogy a bűntudat meg a testképzavar nem az, de ha ezek mellett normális mennyiséget eszek, és egészséges a súlyom, akkor betegnek számítok egyáltalán? Vagy csak hiszti a részemről?

17/L

febr. 7. 18:34  Privát üzenet  

A válaszok
Szerintem sajnos van még baj. :/ Keresd fel a korábbi orvosodat!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont febr. 7. 20:45 Privát üzenet
Szerintem sem oke. Ne fogyozz ez nagyon keves. En is ajanlom hogy beszelj az orvosoddal.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont febr. 7. 20:57 Privát üzenet
Az írásodból úgy tűnik nem vagy anorexiás de az akarsz lenni, ami mindenképpen pszichés dolog.

A válasz 62%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont febr. 7. 22:30 Privát üzenet
Hát, nem gyógyultál ki, nem normális. Vissza kell menni a pszichológushoz! Nem jártál elég ideig.

# 4/8Időpont febr. 7. 23:12 Privát üzenet
Tisztázzuk: nem attól vagy anorexiás, hogy 10kg vagy, az csak egy minősített eset. A tudatállapot az, ami az anorexia alapja, és az továbbra is megvan benned, ergo - úgy látom - még mindig anorexia.gondjaid vannak.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont febr. 8. 05:57 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

#3 Nem akarok az lenni, minden vágyam, hogy eltűnjön ez a dolog az életemből, szeretnék normális életet élni ahelyett, hogy minden gondolatom a kalóriák, a testsúlyom és az étel körül fogok. Elegem van belőle, hogy ha nálam vékonyabb lánnyal találkozom, el tudnám sírni magam, hogy én bezzeg mekkora kudarc vagyok... Közben meg nem érzem magam "elég betegnek" az egész gyógyulás dologhoz...

# 6/8Időpont febr. 8. 16:56 Privát üzenet
Ne a súlyodat nézd, hanem a gondolkodásodat! Az anorexia nervosában szenvedőknél a kritikusan alacsony testsúly már csak az egyik végső tünet, nem a betegség meglétének feltétele. Kövérnek látod magad, csak ez foglalkoztat, koplalnál, fogyni akarsz, bűntudatod van egy falat ételtől is stb. Ez bizony anorexia, amiből ki sem gyógyultál.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 92%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont febr. 8. 18:59 Privát üzenet
Hát pedig "elég beteg" vagy, és ne akarjál visszafordíthatatlanul még betegebb lenni, úgyhogy irány vissza a pszichológushoz. Az önértékelésedet kell rendbehozni.

# 8/8Időpont febr. 8. 19:37 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ez normalis hogy ennyire utalom oket vagy tulreagalom?
Egyszerűen utálom, undorodok saját "barátaimtól". Normális, hogy így érzek vagy csak túlreagálom az egészet?
Túlreagálom, vagy ez teljesen normális reakció? 12/L
Normális, hogy ezt érzem, vagy csak túlreagálom?
Normális, hogy úgy érzem, anya irígy, féltékeny rám? Vagy csak túlreagálom az egészet?
Ha megrázom a fejem fel-le, vagy oldalra a rázás közben fáj a homlokom. Ha guggoló helyzetből felállok, egy pillanatra fáj a fejem a homlokrészemen és elhomályosodik a látásom....

Kérdések a Fogyókúrák rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!