Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez normális? Szerintetek van...

Ez normális? Szerintetek van még bajom, vagy túlreagálom?

Figyelt kérdés

Szóval

2 évvel ezelőtt anorexiás voltam

Nem súlyosan, 45 kg alá nem sikerült mennem (170 cm-hez), és bűntudatom is van, úgy érzem, hiába mondta a pszichológus, hogy evészavaros vagyok, sosem voltam elég beteg, mert nem voltam csontsovány és sosem voltam kórházban.

Azóta felhíztam 54 kilóra, de elkezdtem megint diétázni, most 52-nél tartok, és egyelőre 48 a célom.

Amiért még rosszul érzem magam a hízáson kívül, hogy régen simán elvoltam pár hónapig napi 500-700 kalóriával, most ha ennyit eszek, kb egy hét után nem bírom tovább és bezabálok. Ez miért lehet?

Így most 1000-1200 kalóriát eszem egy nap, de szörnyen érzem magam sokszor, amiért nem koplalok, pedig régen képes voltam rá, és bűntudatom van, meg sokszor kövérnek látom magam, de az átlagnál vékonyabbnak sosem, pedig a súlyom szerint az vagyok. Van, hogy reggelente 3-szor öltözöm át, mert mindenben kövérnek érzem magam.

Szerintetek ez még normális?

Tudom, hogy a bűntudat meg a testképzavar nem az, de ha ezek mellett normális mennyiséget eszek, és egészséges a súlyom, akkor betegnek számítok egyáltalán? Vagy csak hiszti a részemről?

17/L



2019. febr. 7. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sajnos van még baj. :/ Keresd fel a korábbi orvosodat!
2019. febr. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem oke. Ne fogyozz ez nagyon keves. En is ajanlom hogy beszelj az orvosoddal.
2019. febr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Az írásodból úgy tűnik nem vagy anorexiás de az akarsz lenni, ami mindenképpen pszichés dolog.
2019. febr. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem gyógyultál ki, nem normális. Vissza kell menni a pszichológushoz! Nem jártál elég ideig.
2019. febr. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Tisztázzuk: nem attól vagy anorexiás, hogy 10kg vagy, az csak egy minősített eset. A tudatállapot az, ami az anorexia alapja, és az továbbra is megvan benned, ergo - úgy látom - még mindig anorexia.gondjaid vannak.
2019. febr. 8. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#3 Nem akarok az lenni, minden vágyam, hogy eltűnjön ez a dolog az életemből, szeretnék normális életet élni ahelyett, hogy minden gondolatom a kalóriák, a testsúlyom és az étel körül fogok. Elegem van belőle, hogy ha nálam vékonyabb lánnyal találkozom, el tudnám sírni magam, hogy én bezzeg mekkora kudarc vagyok... Közben meg nem érzem magam "elég betegnek" az egész gyógyulás dologhoz...
2019. febr. 8. 16:56
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne a súlyodat nézd, hanem a gondolkodásodat! Az anorexia nervosában szenvedőknél a kritikusan alacsony testsúly már csak az egyik végső tünet, nem a betegség meglétének feltétele. Kövérnek látod magad, csak ez foglalkoztat, koplalnál, fogyni akarsz, bűntudatod van egy falat ételtől is stb. Ez bizony anorexia, amiből ki sem gyógyultál.
2019. febr. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig "elég beteg" vagy, és ne akarjál visszafordíthatatlanul még betegebb lenni, úgyhogy irány vissza a pszichológushoz. Az önértékelésedet kell rendbehozni.
2019. febr. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!