Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nektek mik a "kedvenc" diétás...

Nektek mik a "kedvenc" diétás és edzős tévhiteitek?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyan hihetelten hülyeségekre amiket mondtak nektek. Olyan mítoszokra amik még mindig élnek egyesek fejében. Nekem például az aktuális kedvencem amikor az egyik ismerős nő ecsetelte nekem, hogy "Én nem edzek mellre és főleg nem csinálok fekve nyomást mert attól kisebbek lesznek a melleim."

2019. febr. 10. 13:32
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
23%

#9

az este hat után nem eszem gyakorlatilag időszakos böjt, ami meg sokak által szeretett és bevált módszer.

...?

2019. febr. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
15%
Értékelném, ha lepontozás helyett inkább elmondanátok miért írtam hülyeséget.
2019. febr. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
94%

A zsírból csinálni izmot című történet. Volt egy (sovány) osztálytársam még középiskolában, aki azért kezdte el magát nasival tömni, hogy meghízzon, aztán abból izmot építsen.

A másik kedvencem az ész nélküli fehérjefogyasztás. Fél óra ugrabugra után fölösleges fehérjeturmixot inni, meg egyáltalán, az emberek hajlamosak nagyon túlbecsülni a saját proteinszükségletüket. És persze a saját mozgásukat is - ülő munka mellett reggelente a busz után futni az nem aktív életmód!

Meg az örök klasszikus, a nők remegnek a két és fél kilósnál nagyobb súlyoktól, mert azonnal drabális vadállatok lesznek.

2019. febr. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
20%
"Meg az örök klasszikus, a nők remegnek a két és fél kilósnál nagyobb súlyoktól, mert azonnal drabális vadállatok lesznek." => Inkább max nem bírnak el többet, már aki kezdő...
2019. febr. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

nem vagyok kitapasztalt, több ideje edző emberi lény, de így is simán fennakadok a barátnőim agyrémein:


- a két véglet: kétpofára tömi magába a szalmakrumplit, szendvicseket, majd másnap tart ez "csak-víz nap"-ot. hát a lelkiismeretét lehet megnyugtatja, de hogy eredményes fogyás nem lesz, az is biztos...


-a napi 100 guggolás challenge 1 hónapig (amit persze csinál egy hétig, vagy hébe hóba)


-ez önirónia lesz, de nekem volt olyan időszakom, mikor úgy próbáltam egészségesen fogyni, hogy közben minden szart is ettem... ezt úgy értem, hogy a pizza, hamburger is belefért, nem éreztem egészségtelennek.

2019. febr. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
25%

# 12


Nyugi, nem írtál hülyeséget csak van akinek nem tetszik.


Az este 6 után nem evés valójában működik, csak nem azért amiért sokan gondolják. Hanem mert 4-5-6 óra is eltellhet étkezés nélkül így lefekvésig, ez sokat számít.

2019. febr. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

@12 nem az este hat utánnal van a gond, hanem amit hisznek, hogy hogyan működik. Mintha az este 6 valami mágikus időpont lenne, mint a Szörnyecskék filmben az éjfél. Aki az után eszik, az másnapra 200kg lesz.

Aki pedig egész nap mértéktelenül zabál, az ha este 6-kor abbahagyja, lefogy. Kb. így állnak hozzá.

2019. febr. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
94%

A kalóriaszámlálás nélküli keto ahol csak a reggeli kávé 4-500 kcal a hozzáadott vaj és kókusz zsír miatt, de egy szelet kb 50 kalóriás toast kenyeret nem mernek megenni, mert "hízlal" a szénhidrát miatt. Vagy hasonló a most nagy divat intermittem fasting ahol csak egy időintervallumon belül esznek de szintén nem számolnak kalóriát, mert ha csak napi 8 órában oszlik el az a 4000 kcal egyből nem hízik el, mégha mellette nem is sportol semmit.


Fogyókúra alatt a saláta csak zöld levelekből és minimális balzsamecetből állhat, semmi olyat nem lehet hozzáadni amitől esetleg jól is lakhat.


Amit itt többször láttam hogy nagyon nagy súlyfelesleggel rendelkezőnek azt ajánlották, hogy menjen futni, mert az milyen jó zsírégető.


Fehérjepor=biztos fogyás

Citromos víz=hipergyors anyagcsere

Meg a legújabb insta mánia a zeller turmix, ami aztán mindent gyógyít. De ide lehet sorolni az összes fogyi teát, shaket, smoothiet, a tekercselést, izzasztó övet meg bármit ami úgy ígér fogyást hogy nem kell mellete sportolni vagy kalóriát számolni.


Kisebb tányérról kell enni, mert akkor becsapod magad és úgy érzi az agyad hogy sokkal több kaját ettél, mert ugye azt látod hogy egy teli tányérnyi étel elfogyott. Ezt még nem sikerült értelmeznem, hogy ha tudatosan kis tányérról eszel hogy nem tudja az agyad hogy épp átvered, mindenesetre egy ismerősöm ezzel próbál fogyni sikertelenül.

2019. márc. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen fogyókúrás, de diétás tévhit, ami sajnos terjed: lenmag diétával lehet gyógyítani a rákot. Már rég tudják az orvosok, csak a gonosz gyógyszeripar stb. stb. stb.
2019. márc. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem a legnagyobb fogyókúrás tévhit az, hogy mindenkinek ugyanolyan diétára van szüksége, pedig nagyon különbözőek vagyunk. Szóval "tévhit" talán nem is létezik, ami számodra az, számomra talán bevált. Sokan sokféle módon próbálták megtalálni a különbségekre a magyarázatot és külön kategóriákat gyártani (hormontípusok, különböző vércsoportok, szénhidrát/fehérje/vegyes égetésű típusok stb),de talán mindezek együtt, a pszichés sajátosságokkal, genetikával, életmódbeli tényezőkkel együtt alkotják egy ember táplálkozási profilját, amely bizony elég eltérő lehet a másikétól. Ideje kissé kiszélesítenünk a látókörünket és nem támadni meg azonnal azt, aki másképp mer vélekedni valamivel kapcsolatban.

Pár példa, ami az én fogyókúrám során tévhitnek bizonyult (de másra azért igaz lehet):


- A teljes kiőrlésű kenyér jó a fogyókúrában.

- Ha rendszeresen cukrot/tejet fogyasztok, kizárt a fogyás.

- "Éhező üzemmód", lelassult anyagcsere miatti "raktározás"

- Csak a kalóriák számítanak, az, hogy miből és mikor viszem be őket, nem.

2019. márc. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!