Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Megeri igazából lefogyni?...

Megeri igazából lefogyni? Senki nem szeretne jobban csak nekem kell bizonyítsak. Akkor megeri?

Figyelt kérdés

2019. febr. 19. 18:39
1 2
 11/13 anonim válasza:
Megéri. Ez a kérdés a gyengébbik énedtől ered, aki kifogásokat keres. Nekem is van egy ilyen ☺
2019. febr. 25. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Az egyetlen, ami fontos, hogy TE érezd jól magad!

5 évvel ezelőtt, amikor majdnem 70 kiló voltam, a sok gúnyolódó beszólás mellett az “enyhébb oldal” ezt mondogatta:

“Fogadd el magad!” “Te ilyen alkatúnak születtél!” “Az ‘Ikszipsz Ilonka’ befutott színésznőként is kövér, mégis boldog.”


Ez mind szép és jó, de egyáltalán nem vitt előre, csak azt súlykolták belém,hogy akármit teszek, soha az életben nem leszek csinos és esztétikus kinézetű.

Gimiben az összes osztálytársam töltötte fel Facebookra a “gyönyörű” profilképeket, én meg szomorúan konstatáltam, hogy ők akármit viselnek, minden jól áll nekik, én pedig még a legelőnyösebb szabású ruháimban is max. egy undorító, dagadt tehénke lehetek.


Első sorban nem bizonyítani akartam, hanem magam miatt változtatni az életemen, mert szerettem volna végre beilleszkedni, és azzá a személlyé válni kívülről is, aki belül mindig is voltam.

A koplalás nem vitt előre, ugyanúgy híztam. Még személyi edzőm, dietetikusom is volt egy időben, amivel igazából csak jópár ezer forintot dobtam ki az ablakon, mert idióta “kamudiétákat” sóztak rám.


Aztán eltelt egy év, és megtaláltam a tökéletes diétát. Eleinte az volt nagy erőfeszítés, hogy mennyiségre többet egyek, hiszen kórosan le volt lassulva az anyagcserém, amiben - mint kiderült - a családunkban örökletes inzulinrezisztencia is közrejátszott.

Szóval...kevesebb mint egy év alatt fogytam több mint 20 kilót, ami nem kis teljesítmény volt azután, hogy évek óta nem mutatott kevesebbet a mérleg.

2019. febr. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Rozi13 válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz! Először is magadnak akarjál megfelelni, ne másoknak. Nézz bele a tükörbe, és kérdezd meg magadtól, hogy tetszik-e a látvány? Persze ne legyen testkép zavarod... :-)

Csak azért, mert nekem húszon évesen volt, csak nem tudtam, hogy létezik ilyen. 56 kilósan dagadtnak láttam magamat, és állandóan fogyóztam.

Aztán teltek az évtizedek, jött a gyerek, tehát szépen felkúsztak a kilók.

Itt a változó kór, és el kellett döntenem, hogy idő előtt megpusztulok, vagy teszek ellene valamit.

Olyan erős lett az elhatározás, hogy elkezdtem futni( amit mindig utáltam)és kalória számolósan étkezni. Nincs különösebb diéta, csak oda figyelek a napi bevihető kalóriára, és heti 2-3 futás.

Jelenleg -15 kilónál tartok, 6 hónap alatt.Ennyit soha az életemben nem sikerült fogyni, önerőből. És rohadt jól érzem magam a bőrömben.

Úgy, hogy hajrá!

2019. febr. 26. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!