Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A kövérek miért állítják,...

A kövérek miért állítják, hogy alig esznek?

Figyelt kérdés

1kg zsíros hízáshoz kb 10.000kcal energiaigény kell a napi szükségesen kívül. Ez egyszerű matematika.


Ha szétnéztek villamoson stb hogy ki az aki ott is tömi magát, hát nem az 50-60kg-os csinibabák azok...



2019. márc. 17. 16:18
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
34%

20-as heti 5 edzès,napi 6 tiszta kajàlàs.


Döntsd te el.


Ès aki napi keveset eszik de sz_r kajàt az is hìzik csak az löttyös lesz,slimmy fit.

2019. márc. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
94%

"Ès aki napi keveset eszik de sz_r kajàt az is hìzik..."


Ennyi hülyét egy rakáson..

2019. márc. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
0%
Leszrom hogy nézel ki. Mindenkit ugyanúgy temetnek el. Az a fontos, hányan állnak a sír körül.
2019. márc. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim válasza:
75%

Tényleg van olyan, hogy valaki keveset eszik és mégis hízik.

Ott van például a volt lakótársam, aki reggel felkelt, reggeli nélkül elment iskolába, persze kaját nem csomagolt magának. Ebédre sem evett semmit, mert menza nem volt, a büfében meg ninden drága. Hazaért ötkor és magába nyomte egy kilós fehér kenyérnek a felét, valami párizsival. Amikor mondta, hogy nem érti, hogy miért 80 kiló, akkor elmondtam neki, hogy azért, mert rengeteg az a fél kiló kenyér. Erre az volt a válasza, hogy hülye vagyok, mert ő egész nap csak ennyit eszik és a kalóriák szerint egy napra egyáltalán nem sok ennyi kaja.

2019. márc. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
54%
Valami igazságtartalma lehet, ugyanis ha már el vagy hízva akkor fogyáshoz már tenni is kell, nem elég keveset enni. Persze lehet fogyni egészségtelenül is, éhezve, de az tönkreteszi a szervezeted. Tehát lehet olyan, hogy van rajtad felesleg, keveset eszel és azt is javában szénhidrátot, nem mozogsz és stagnál a súlyod. Persze nekem is van olyan ismerősöm aki leadhatna kb 50 kilót, panaszkodik hogy rajta minden megevett falat látszik, de vedeli a kólát, buliban meg akkora adag kaját láttam megenni amit én 1 héten keresztül ennék kb.
2019. márc. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
53%

Nem olvastam végig a válaszokat, mert láttam úgyis megy a vita az elejétől, szóval bocs ha ismétlek vkit.


Vannak akik tényleg azt hiszik, hogy alig esznek, mert nem tudják miben mennyi kalória van. Egészséges étkezés esetén is be lehet nézni ezeket, én is régebben simán megettem egy egész avokádót a reggeli mellé, mert hát zöldség, lehet talán 100 kcal aztán mikor rendesen számoltam kiderült, hogy több mint 300 kcal. Szóval még csak nem is kell gyorskajának vagy cukros vminek lennie. De simán előfordul, hogy valaki rágcsál, aztán nem is emlékszik rá, csak a főfogásokra. Én már nem tartom magam kövérnek, de ugyanúgy előfordul, hogy több szelet puffasztott rizset vagy kekszet elrágcsálok munka közben, miközben oda se figyelek, csak később kapcsolok.


A másik, hogy sok kalóriára nem is gondolnak. Tipikusan ilyenek az italok, pl. kávé, tea, gyümölslevek tele cukorral, egy csomó kcal amit pluszban bevisznek, de nem vesznek számításba. Vagy a zsiradékok is ilyenek, ahogy valaki vajban/olajban kisüti a csirkemellet az is hozzáadódik, vannak ételek amik elég jól meg is tudják szívni magukat.

2019. márc. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
93%
A nagy átlagban tényleg sokat esznek, de van aki alig eszik mégis baromi kövér. Valószínű h valami betegsége van. Téged ez amúgy miért zavar ez? Nincs elég bajuk ígyis?
2019. márc. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:
Afrikában éheznek az emberek. Sőt, ÉHALÁLT halnak csecsemők is.
2019. márc. 17. 22:52
 29/47 anonim ***** válasza:
100%

"1kg zsíros hízáshoz kb 10.000kcal energiaigény kell a napi szükségesen kívül. Ez egyszerű matematika."

Ezzel vitatkoznék. Egyéni különbségek vannak abban, kinek mennyire hatékonyan használja fel a szervezete a kalóriákat, és az anyagcsere gyorsaságában is. Kísérletekben igazolták, hogy egészséges embereket túletetve nem tudták hozni a feltételezett mértékű hízást, illetve a bevitt kalóriák nagymértékű csökkentésével mérhetően lelassul az anyagcsere sebessége, így az sem igaz, hogy x kalória mínuszban egyenlő x kg fogyás.

Annyiban igazad van, hogy az elhízott emberek több kalóriát esznek, mint amit a szervezetük felhasznál. Ennek oka lehet betegség, pl. inzulinrezisztencia elég gyakori mostanság, ehhez a mozgásszegény életmód is hozzájárul. Másik oka lehet a tápanyagszegény, de szénhidrát- és kalóriadús ételek és italok, amik az átlag ember kalóriabevitelének zömét kiteszik. Aztán nem kicsit számít a gyógyszerekkel már gyermekkorban megtizedelt és kóros bélflóra, és az, hogy a mai emberek túlnyomó részének fogalma sincs, hogyan kellene egészségesen táplálkozni.

Biztosan vannak olyan túlsúlyos emberek, akik tényleg, őszintén úgy gondolják, hogy keveset esznek, mégsem fogynak. Az a "kevés" viszont egy egészséges embernek lehet rettentő sok, ők mégis úgy érzik, hogy éheznek, mert nem megfelelő ételeket esznek, és éhesek, sőt valószínűleg éhezik a testük is, mert nem kap meg minden szükséges tápanyagot a kellő mennyiségben.

2019. márc. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:

Endokrinológián hallotta orvostól egyik ismerősöm, hogy "mind jönnek a pajzsmirigyükkel, közben meg csak túlzabálják magukat". A bélflórát meg ne keverd ide, annak nem sok köze van a tápanyaghasznosításhoz...


Érdekes: Én tudok figyelni magamra? Én se vagyok sovány, mert van bizony vagy 6-8kg szín-szar rajtam, de én már nem zabálom meg ebéd mellé a pudingot (maximum helyette), nem majszolok csokit, csipeszt, kólát sem. Hidd el, nekem is lecsúszna! Ha energiaitalt iszok, abból is csak az energiamenteset. Annyi különbség nem lehet ember-és-ember között hogy valaki 2 szeres zabát toljon be. Ez már egyszerű állatias viselkedés. A kutyák is ezt csinálják: addig zabálnak, még van előttük.

2019. márc. 18. 00:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!