Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A kövérek miért állítják,...

A kövérek miért állítják, hogy alig esznek?

Figyelt kérdés

1kg zsíros hízáshoz kb 10.000kcal energiaigény kell a napi szükségesen kívül. Ez egyszerű matematika.


Ha szétnéztek villamoson stb hogy ki az aki ott is tömi magát, hát nem az 50-60kg-os csinibabák azok...



2019. márc. 17. 16:18
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:

[link]

"A bélflóra befolyásolja a gazdaszervezet anyagcseréjét, a tápanyagok feldolgozását. Egyes bélbaktériumok (Firmicutes) növelik az étrendi zsír felszívódását, lehetővé teszik, hogy a gazdaszervezet több kalóriát vonjon ki az azonos energiatartalmú ételből (11). Az emészthetetlen élelmi rostokból történő fokozott energiakinyerés patológiás vércukorszint-emelkedéshez vezethet, ami a májban fokozott triglicerid (TG) termelést indukál. Ennek következtében növekszik a testsúly és az IR (12)."

2019. márc. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
54%
Nyilván vannak olyanok, akiknek valóban valamilyen anyagcsere- vagy hormonzavar miatt alakult ki hízás. De ez elenyésző százaléka a kövér embereknek. Csak mivel tudják, hogy vannak ilyenek, hirtelen minden kövér ember erre hivatkozik, hogy ő bizony genetika meg más egyéb ok miatt nem tud fogyni. Könnyebb hárítani, mint beismerni, hogy saját maga miatt néz ki úgy, ahogy.
2019. márc. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
93%

Utolsó, szerintem az elhízottak túlnyomó részének van valamilyen gondja az egészségével. Szerinted a kövérek mind egészséges emberek, akik direkt esznek rengeteget és híznak el, mert szeretnek kövérek lenni? Nem hinném. Azért híznak el, mert nem tudják, mit kellene enniük, nem érzik, mennyi étel elég (ld. leptinrezisztencia), nincs energiájuk mozogni plusz az anyagcseréjük nem úgy működik mint a szerencsésebb, egészséges testsúlyú embereknek, és rossz módszerekkel próbálnak lefogyni.

Ez nem jelenti azt, hogy ne tudnának lefogyni odafigyeléssel és megfelelő étrenddel, életmóddal, némi önkontrollal. Van megfelelő étrend IR-eseknek, cukorbetegeknek, pm alulműködésre, a bélflórát rendbe lehet hozni, csak utána kellene olvasni, gondolkodni, kipróbálni, megfigyelni, változtatni, erőfeszítéseket tenni. Nem beletörődni, és folytatni ugyanazt, amitől elhíztak, meg panaszkodni.

2019. márc. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
13%
Azért mondják, mert a kövérek tényleg nem esznek sokat. Nem attól híznak, hogy sokat esznek, hanem attól hogy szar kaját esznek. A bátyjám bevág vacsorára egy csomag chipset, én bevágok 3 tojást, egy fél vödör savanyúságot, egy zacskó csirkemell sonkát, és még pótvacsira egy adag salátát öntet nélkül. Tippelhetsz melyikünk van elhízva...
2019. márc. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
#33. azzal egyet értek, hogy ritka pocsék az egészséges táplálkozás oktatása. Amikor én neki akartam kezdeni, azt se tudtam, merre induljak el. De ha valaki rászánja a kis agyát a gondolkodásra, és a próbálkozásra, akkor rá lehet jönni, mi az egészséges, és mennyi az annyi, amitől nem hízik el, vagy esetleg fogyhat. De egyesek még ehhez is lusták.
2019. márc. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim válasza:
100%

Eszünk stresszoldásként, unalmunkban, a gyerekek maradékait az édesanyák (hopp két falat kakaóscsiga, egy kis fasírt, két kanál joghurt), mert kínálnak, mert főz az anyánk és nem akarjuk megbántani, mert olyan jólesik összebújva nassolni, mert névnap-szülinap-bármi van a munkahelyen és csábító az a szendvics vagy süti, mert goromba volt a főnökünk és egy tábla csoki megvigasztal.

Könnyen hozzáférhető, kalóriadús ételektől roskadoznak a polcok az üzletekben, csak be kell emelni a kosárba, soha ilyen ételbőség és kényelem nem volt a történelem során, ennek hozadékaként ennyi kövér ember sem.

2019. márc. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
83%

Azért mert nem minden kövér, elhízott stb ember eszik sokat.

Az ételek MENNYISÈGE nem ugyanaz, mint az, hogy MIT eszel meg. Nem mindenki tàplàlkozàsi szakértő.

Ehetsz szénhidràtot zöldségekből, vagy snickersből, csipszből és cukros fagyiból is. Utóbbi nem jelenti azt, hogy ebédre az ember 3 tànyér kajàt fal be, simàn lehet, hogy csak egyet, mint minden normàlis ember. Ès azt sem jelenti, hogy egész nap cukorral tömi magàt. Abból kevés is elég, hogy sok legyen, az àtlag ember nem ilyen tudatos. Èn se tudtam mitől híztam el kisgyerekként. Testvéremmel ugyanazt ugyanannyit kaptunk, egyikünk se sportolt de lejàrtunk a jàtszótérre, aktívak voltunk. Ő mégis sovàny volt, én meg kövér.

Az is lehet hogy nem nassol az ember, de a szervezete nehezen dolgoz fel bizonyos szénhidràtokat. Pl nem mindegy, hogy megeszel ebédre mondjuk egy àtlagos adag valamilyen alacsonyabb ch tartalmú zöldséget hússal , VAGY megeszik ebèdre egy teljesen àtlagos adag tésztàt, krumplit, vagy rizst hússal. Mindnek magas a szénhidràtja. De egy laikus ezt nem tudja.

Az én szervezetem pl nem toleràlja ch alapú étrendet. Kövér vagyok. Nemrég kezdtem el életmódot vàltani. 160 grammos chval pl még semmit se fogytam, hiàba tartottam, és nem nassoltam. 100gramm alà visszaszorítva viszont megindult...:) Úgy, hogy kitakarítottam a mindennapi étrendből ezeket. ( tészta, krumpli, rizs)

A tesóm pl napi szinten tolja a tésztàs krumplis cuccokat, cukros édességet, csipszet NAPI szinten. Mégis 180 cm és 64 kg. Nekem ne mondja senki hogy az elhízàsnak nincs köze a genetikàhoz, mert rohadtul van. Èn anyàmra ütöttem, szintén küzd a súlyàval. Tesóm apànkra hasonlít. 190 centivel 70-75 kg közt van. Mindent eszik, nem vàlogat.Mennyiségben sem. Nem hízik.

Nem kell feltétlenül mennyiségileg SOKAT enni ahhoz, hogy valaki meghízzon. Ez ennél bonyolultabb.

Amúgy ha délutàn meglàtsz enni egy kövér embert a villamoson, az semmit se jelent. Lehet hogy nem volt ideje és aznap eszik először. Nem tudhatod.

De ismeretlenül könnyű ítélkezni...

2019. márc. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim válasza:
9%

Na én nem szoktam ilyenekkel foglalkozni de ez nem tudta elkerülni a figyelmemet.

Én egy dagi tini lány vagyok... Bevallom.

És nem azért mert annyit eszek,hanem betegség miatt. Olyan gyógyszereket kellett szednem az asztmámra amik miatt felszedtem pár kilót.

Na ez engem eléggé zavar, szóval diéta.

Nem vagyok olyan hülye, hogy koplaljak elmentem egy dietetikushoz.

Adott egy étrendet, és tanácsokat.

Leginkább zöldségeket, fehérjében gazdag ételeket eszem.

Napi 5-ször ugyanabban az időben.

De vegetáriánus is vagyok.

Minden nap sportolok.

2 óra akrobatikus rock and roll, minden második nap.

Járok futni kedden és csütörtökön.

Kardio edzések.

És minden este megcsinálok ilyen fél órás alap edzéseket.

2019. márc. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem meg pont, hogy a túlsúlyosak nem mernek nyilvános helyen enni, vagy ahogy te fogalmaztál, tömni magukat. Pláne, aki azt állítja, hogy keveset eszik (és mondjuk igazából nem) az nem fog nekiállni a villamoson vagy a metrón hamburgert enni.

Egyébként meg logikus, igennagyon kevés az olyan ember, aki bevallja és egyenesen megmondja, hogy igen, én imádok enni, sokat is tudok enni, és nem a salátát szeretem, hanem a csípős csirkeszárnyat meg a pizzát. De nekem pl. van ilyen barátnőm, elég dundi, de full lazán meg szokta mondani, hogy ő ilyen, ő szeret enni és utál mozogni, akinek nem tetszik az ne nézze.

Meg olyan is van, aki nagyon sokat, tényleg baromi sokat eszik, és nem csírát meg salátát, hanem rendes tartalmas ételeket, és 50 kilónál soha nem volt több, pedig 170 centi magas.

De hogy csak a kérdésnél maradjunk, és mondjuk most vonatkoztassunk el azoktól, akik betegség miatt híznak könnyen...

Azért állítják, hogy alig esznek, mert szégyellik, hogy sokat és/vagy szemét kaját esznek. Sokszor még a normális testsúlyban lévők is szégyellik, ha mondjuk lecsúszik egy szerelmi bánat-táblacsoki. Az anorexiások meg pl. olyan szinten szégyellik az evést, hogy nem is csinálják... pont az ilyen emberek miatt, akik csesztetik őket meg bámulják őket a villamoson.

Alapvetően nem kéne azzal foglalkozni, hogy a másik mit meg mennyit eszik, hacsak nem te vagy a dietetikusa. Éljen úgy, ahogy akar, neked nem árt vele. Nem kell őket kérdőre vonni.

2019. márc. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
48%

Ennyi ostoba válaszolót! Aki sokat eszik elhízik és egy lusta szar az elhízik aki meg az ellentéte az elfogy. Ilyen k. egyszerű! Mindenféle kifogás meg betegség... aha. Ezt csak a hülyék veszik be! Az anorexia az pont bizonyítéka annak ha keveset eszel akkor bizony fogyni fogsz! Nem csak ismertem pajzsos lányt hanem konkrétan a barátnőm volt. Normálisan evett csak túltolta az edzést. Túl vékonyra fogyott, pedig hízékonyként ismertem meg.

Ismertem dagadt csajt, aki mint a kérdésben is szerepelt. Nem eszik sokat. Aha. Akkor vett új laptopot, poénból este 10-kor bekapcsoltattam vele a kamerát. Mit ad Isten épp egy tábla csokit majszolt...

2019. márc. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!