Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire egészséges így az...

Mennyire egészséges így az étkezéseim időbeli elosztása?

Figyelt kérdés

Reggelizni a munkám miatt korán szoktam, 4 óra, fél 5 körül (kihagyni viszont semmiképp sem szeretném, és nem is tudnám).

Ebédre szintén a munkám miatt csak délután 1, fél 2 körül kerül sor, míg a vacsorának este 7 órakor szoktam nekiállni.

A 3 fő étkezés között enni nem szoktam, nem is igénylem, nem vagyok éhes, csak iszom, kizárólag vizet.

Nem gond szerintetek, ha a reggeli és az ebéd között minden nap nagyjából 8 óra telik el? Nem egészségtelen ez így?


2019. márc. 28. 13:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nincs rá igényed, nem érzed magad éhesnek 2 étkezés között, akkor felesleges enni. Az egy tévhit, hogy napi 5-6x enni KELL. Ha napi 5-6 alkalommal eszik az ember, ugyanennyiszer fog fel-le ugrálni a vércukra, ami pl inzulinrezisztencia esetén-fokozott inzulintermeléssel jár, ami meg zsírraktározással, vagyis hizlal. (Nem én találtam ki)

ÉN IR-es vagyok és voltam akkora marha, hogy a dokira hallgattam és 160 grammos napi min. 5 étkezéses diétát csináltam, de egy milimétert nem fogytam 3 hónap alatt se.

Na, mikor átálltam nem régen napi 3 étkezésre és kevesebb szénhidrátra, máris elkezdtem szépen fogyatkozni.:)

Szóval Én is 3x eszek egy nap. Mondjuk, ha fél 5-kor kéne reggeliznem, esélyesen felfordulnék délután 1ig kaja nélkül, de szerencsémre nekem más az időbeosztásom. 9 reggeli, 2 ebéd, 8 vacsi. Egy hős vagy a szememben, hogy 8 órát kibírsz és nem vagy éhes:) Halál komolyan. Nekem az 5 baráti, a 6 már éhes. 7-nél már bezabálnék egy kiló csirkét is...Szóval minden elismerésem.

2019. márc. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én OMAD (napi 1x étkezés) alapján eszek es semmi bajom nincsen, sőt. Mikor mapi 5x ettem, minden étkezés után tök rosszul voltam, vagy 1 óráig feküdnöm kellett, mert semmit nem bírtam csinálni.


Mióta délután 3kor eszem először és utoljára, egész nap tele vagyok energiaval, és este is úgy alszom, mint a bunda.


A napi 5x étkezés a vilag legnagyobb hülyesége, és emiatt van az emberek nagy része elhízva. Már gyerekkoruktól kezdve azt súlykolják a szülők, hogy reggelizni kell, mert kell és kész. Nem baj, hogy a gyerek nem éhes reggel 8kor, akkor is enni kell. És itt van a kutya elásva. Azért eszik az ember, mert kell, és nem azért mert éhes. Ha mindenki csak akkor enne, amikor tényleg éhes, akkor nem lennének elhízott emberek.


Szóval kérdező, az az egészséges, ha akkor eszel amikor éhes vagy, és nem akkor amikor meg van szabva, és "kell"


A szervezeted jelezni fog, ha éhes vagy, minden olyan étel amit ezen felül beviszel, csak felesleges kalória a társadalmi nyomás hatására.

2019. márc. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!