Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha gyakran vagyok éhes, az...

Ha gyakran vagyok éhes, az azt jelenti hogy magasabb a kalóriaigényem?

Figyelt kérdés
Tényleg éhes vagyok, és korog a gyomrom, nem csak azért eszek mert nincs jobb dolgom.

2019. ápr. 7. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
42%

Aztv jelenti hogy rosszul táplálkozol.

Mert ha jól lakik az ember akkor elég max 3-szor enni egy nap.

DE én például csak kétszer eszek és soha sem vagyok éhes.

Tartalmas jó kaját eszek.

2019. ápr. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lényegében. Azt jelenti,hogy rosszul van összerakva az étrended. A tápanyagokkal lehet játszani. Én alacsony szénhidrát-magasabb zsírtartalmú diétára-életmódra váltottam bő egy hónapja.

Napi 3 étkezést minden gond nélkül bírok, éhezés nélkül. 9-kor reggeli, 2-kor ebéd, 8-kor vacsi. Jól érzem magam, sok energiával, és fogyok is mellé. (mert nekem kell fogynom)70-100gramm között tartom a szénhidrátot, a kalóriám 1800-2000 között mozog. (nőként viszonylag magas vagyok)

Régebben 2-3 óránként már kopogott a szemem, korgott a gyomrom, éhes voltam, mert szarul kajáltam, szénhidrátalapúan. Nekem az nem tett jót. Csak kövérré és éhessé tett.

2019. ápr. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Összefoglalva az előzőeket: ha egészséges vagy, akkor jelentheti azt, hogy túl kicsi a kalóriakeret, de azt is, hogy rossz az étrended összetétele a számodra (egyénfüggő, hogy kinek mi a jó). Én a szénhidrát-zsír arányon kívül az élelmi rostok mennyiségére is felhívnám a figyelmed. A WHO ajánlása 30 g naponta. Ehhez irgalmatlan sok zöldséget kell enni.


Az is lehet, hogy valamilyen anyagcsere-betegséged van, például inzulinrezisztencia. Ha nem tudsz gyomorkorgás nélkül fogyni, akkor menj el a háziorvoshoz, és nézesd meg magad.

2019. ápr. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
(Az én példám is, hogy több összehasonlítási alapod legyen: 174 cm-es nőként 2000 kcal-lal és 200 g körüli szénhidrátmennyiséggel fogyok (heti 10+ órát mozgok, azért ilyen sok a kcal). Néha 160 g-os nap is becsúszik véletlenül, utána teljesen zizi vagyok két napig, szóval nekem meg az nem jó.)
2019. ápr. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4.

200 körüli chval fogysz? Az igen! Én 175cm vagyok, 2. válaszoló, és 160-al semmit se fogytam pedig orvos ajánlotta. Igyekszem 100 alatt tartani a heteim legnagyobb részében, és így indult meg a fogyás csak. Nem mintha nehéz lenne, jól érzem magam vele. Kalória ugye 1800-2000 között van nekem. Nagyon mások az emberek, ez is egy példa erre:)

2019. ápr. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5: Heti 10+ órát mozgok, elég intenzíven. Emiatt van, meg valószínűleg szerencsés alkat is vagyok annyiból, hogy a mozgás nálam többet számít. Legalábbis remélem :-) Sajnos okozhat ilyesmit bélférgesség meg még egy pár dolog, remélem, nem ilyesmiről van szó.
2019. ápr. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Egyébként tudom nem egészséges, de rántott hús volt az ebéd krumplival és abból ettem rendesen. És számomra ez elképzelhetetlen hogy 3 órával utána már éhes vagyok :D
2019. ápr. 7. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!