Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Eldöntöttem, hogy fogyni...

Eldöntöttem, hogy fogyni szeretnék egészséges étrenddel és mozgással, na de hogyan kell? Hogyan főzzek egészségesen?

Figyelt kérdés

Igazabol sosem ettem sokat, de tényleg nem. Nagyon hajlamos vagyok a hízásra és pajzsmirigy betegségem is van. Most jutottam el odáig, hogy elég volt magamnak szeretnék megfelelni nem másnak de nekem így nem jó. Nagyon sokat kellene fogynom. Régen az orvosok rengeteg különböző diétát kipróbáltattak velem de nem ment le a súlyom.

Tehát végre én főzhetek.

Én meg tudok lenni salátákon is, de férjem kemény fizikai munkát végez így nem tudnék olyan mennyiségű salátákat készíteni ami neki elég. Ettől függetlenül megoldanám a külön főzést.

Tehát írnátok ötleteket? Esetleg mit reggelizzek és ebéd vacsora mi legyen. Illetve mivel mit kell helyettesíteni főzésnél.

Esetleg valami tornákat amivel tudnék kezdeni? Futás nem nagyon megy ekkora súllyal.


2019. ápr. 8. 19:54
 1/2 anonim ***** válasza:
84%

160 kgról fogytam 65-re, szóval nem a levegőbe beszélek.


Kb 1400 kalóriát egyél. Fehérjét minden mennyiségben, szénhidráttal óvatosan, es a zsírt is mértékkel. Ebed után már csak alacsony szénhidráttartalmú zöldséget, fehérjét és zsírt egyél. Ehetsz napi 5x is, ha neked az úgy jó, de a napi 3 étkezéssel sincs gond, ha meg van a kalóriamennyiség.


Reggeli: zabpehely, natúr joghurt, sonka, teljes kiörlésű kenyér, cottage cheese, nyers zöldségek, csirkemell sonka, mértékkel gyümölcs


Ebéd: levesek( brokkoli krémleves, karfiol leves, zöldséglevesek), sült csirkecomb, sült csirkemell, darált pulykahús, köretnek bulgur, vagy sült zöldsegköret.


Vacsora: tojas, túró, itt is mehet a reggeli cottage cheese, csirkemell sonka, de itt már hanyagold a zabpelyhet és a teljeskiörlésű kenyeret. Itt is ehetsz csirkemellett vagy sültcsirkecombot salátával.


Tanulj meg kevés olajjal főzni, en 1 kg csirkemellhez max 2 evőkanál kókuszolajat használok, és teflonos serpenyőben sütöm ki. A csirkecombot sütőpapíron, olaj nélkül sütöm.


Mozgás: ha módodban áll vegyél egy szobabiciklit. En 8.000ért vettem használtan, mindennap 1 órát bicikliztem, tv nézés közben hamar elment az idő, es teljesen izületkímélő. Nagy túlsúlynál ez fontos.

2019. ápr. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Nekem az LCHF étrend válik be. Nem rég, csak lassan másfél hónapja csinálom. Személyre szabható, és igazi életmódot lehet belőle kialakítani, tehát nem fogyókúra, ami x ideig tart, és a többségük koplalásra meg kalóriák számolgatására épül.

-39 centivel kisebbek a körméreteim, 5,5 kilóval könnyebb lettem, a lábam vizesedése-és emiatt a fájdalma is megszűnt, mert az étkezésemnek hála a szervezetem már nem tart vissza annyi vizet. 3 étkezés mellett tele vagyok energiával, régebben 3 óra után már kopogott a szemem az éhségtől és korgott a gyomrom, most 5-6 óra könnyedén megy kaja nélkül és simán kibírom a következő étkezést. Megszűnt az állandó fáradtság és álmosság érzése is, pedig ugyanannyit alszom.

Nem koplalok, nem szenvedek, nem nélkülözök, nem számlálgatok kalóriát sem (nem arra figyelek, hanem a tápanyagok arányaira, hogy a szénhidrátot mérsékelten alacsonyan tartsam, illetve a zsírt és a fehérjét magasabban.)

Mindezek mellett nekem egyébként PCOS, Inzulinrezisztencia és Pajzsmirigy alulműködés betegségeim is vannak. Orvos által javasolt diétával semmit nem tudtam fogyni, mert túl magas volt a javasolt szénhidrátmennyiség.

Engem meggyőzött a módszer, annak ellenére, hogy nem rég kezdtem el. Magamra főzök külön, mert a férjem ugyan diétázik mert fogyni szeretne, de nem tartja annyira szigorúan mint én.

Nem, nem kell csak salátákon élni, bár én nagyon szeretem a saját magam összeállította salátákat, szóval szoktam enni, de csak hetente egyszer, vasárnaponként. Annyi salátát egyél amennyi jól esik. Ez az étrend nem arról szól, hogy leveleket rágcsálj egész életedben.

Nyilván odafigyelést igényel, van benne munka, de egyáltalán nem megerőltető, és nem kell szenvedni sem. Nekem már most megérte váltani. Amennyire vissza tudok emlékezni, soha életemben nem éreztem ilyen jól magam a bőrömben, pedig még le sem fogytam, csak az elején tartok, és majd csak évek múlva érek el az álomsúlyig, mert sok a túlsúlyom. Még mozogni is több kedvem és energiám van, pedig én vagyok a világ leglustább embere. Nagy súllyal még sima torna egyébként, illetve hasizomerősítés egy felülésre való kondigéppel. Amit inkább hasra való mozgásnak mondanék:) Heti 3x 50 perc. Természetesen a későbbiekben, ha sikerült már több súlytól megszabadulnom, többet szeretnék edzeni, és más jellegű mozgásformákat is tervezek. Egyenlőre ez ami most van, elég. Nem szeretném az ízületeimet tönkretenni.

Ha kérdésed van, privátban szívesen válaszolok.:)

2019. ápr. 9. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!