Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti mit főztök a mindennapokban...

Ti mit főztök a mindennapokban ami egészséges, és megfizethető?

Figyelt kérdés
Hamarosan a vőlegényemmel a saját házunkba költözünk, én leszek a kinevezett "szakácsnő". :) Mindketten eléggé elhízottak vagyunk, de még nem durván. Nem akarunk koplalós fogyókúrákba fogni, inkább csak megváltoztatnánk az étrendünk. (A párom kondizni kezdett el, én avivázni, és sétálni) Az lenne a kérdésem, hogy akik már ilyen étrendet követnek, mit főztök a minden napokban? :) Igen google a barátom, de nekem tapasztalt emberektől kellenek bevált receptek. Nem akarunk gyorsan fogyni, 3 év múlva szeretnénk gyereket vállalni, az a végső határ amíg szeretnénk formába hozni magunk, a párom 50kilót szeretne fogyni, én 40-et. :) Köszönöm a válaszokat!

2019. ápr. 8. 20:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

40 kilót akarsz fogyni, de nem vagy durván elhízva... Aha.

Amúgy egyetek sok csirkét, salátákat, zöldséget, túrót, kevesebb szénhidrátot és gyümölcsöt és figyeljétek a kalóriabevitelt. Persze, ha hétvégén meg vagytok hívva valamelyikőtök szüleihez, egy szelet sütit megehettek, de mozogjatok mellette sokat.

2019. ápr. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A magasságomhoz elvileg 53 kiló kénék lenni. Nem tartom magam a 95kilómmal durván elhízva, főleg úgy hogy szinte minden plusz súly a combomon és a fenekemen van. :) A kinézetem nem zavar, csak az egészségünk miatt szeretnénk fogyni. Köszi a választ!
2019. ápr. 8. 21:42
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

40 kiló plusz még nem durva elhízás. 50 már inkább.

Én 1,5 hónapja LCHF étrendet követek, ennek megfelelően alakítottam ki az étrendemet, és ötvöztem a saját szabályaimmal. Nekem figyelembe kellett vennem, hogy több hízást elősegítő betegségem is van. (Inzulinrezisztencia, PCOS, Pajzsmirigy alulműködés), így számolnom kell a szénhidrátbevitelem.

Amúgy ez idő alatt 39 centit fogytam a körméreteimből, illetve 5,5 kilót súlyban.

Személy szerint nekem reggelire a rántotta vált be 2 tojásból, 1 teáskanálnyi kókuszzsíron megsütve. Én megtartottam az étrendemben a húskészítményeket (szalámiféléket, virslit), mert úgy gondolom, olyan életmódot kell kialakítanom, amit nem fogok feladni x idő után, hanem életem végéig így szeretnék élni. Ennek pedig az a módja nálam, ha nem tiltok ki végleg olyasmit az étrendemből amit szeretek.

Tehát részemről a reggelim 2 tojásos rántotta, különböző fűszerezéssel (zöldfűszerek/chilli/ fokhagymabors) mikor mihez van kedvem. És eszem hozzá vagy 2 db virslit, vagy 2 szelet párizsit, esetleg csirkemell sonkát. Néha belesütök vöröshagymát is. Ez eltelít jó 5 órára.

Az ebédem a hétköznapokban egész egyszerűen párolt, vagy sült zöldség, hússal, amit az esetek többségében párolni szoktam. (ez lehet csirke-vagy mell de inkább többnyire comb-bőrrel együtt!!!!, avagy pulykahús, vagy sertéshús. Nálunk karácsonykor van marhapörkölt, azt nem szoktam máskor csinálni. Havi 2 alkalommal beiktatok fehér babot, illetve lencsét is valamelyik hétköznapra ebédnek. Szombatonként hetente egyszer eszem VAGY tésztát, VAGY krumplit ebédre hússal. A tészta az én esetemben gluténmentes-abban kevesebb szénhidrát van, és 1 adagom 50 gramm. Vasárnaponként pedig összedobok ebédre húshoz salátát, amihez vagy kesudiót, vagy tökmagot, vagy mogyorót, vagy szezámmagot is keverek. Ilyen salátás napokon nekem belefér pl fél adag (50g) pattogatott kukorica is:) Ezt vasárnapi közös filmezős délutánokon szoktuk elpusztítani a férjemmel. Ő megeszi a 100grammos csomag egyik felét, én meg a másikat.

Nassként, ha édességre vágyom, bekapok 2-3 szem diabetikus cukorkát, vagy 3 kocka diabetikus csokit. Mindkét féle édesség van többféle ízben, és mindig beleszámolom a napi bevitelembe. De csináltam már fahéjas-kókuszos túrókrémet, illetve citromos-vaníliás túrókrémet is. Illetve magukban is szoktam enni olajos magvakat néha. Természetesen nem végtelen mennyiségben mert azért vigyázni kell velük.

Vacsorára 3 szelet teljes kiőrlésű graham kenyeret szoktam enni, bedörzsölöm fokhagymával, kenek rá medve sajtot, szalámit, paprikával vagy paradicsommal, vagy uborkával eszem, néha jégsalátával is, és olvasztok rá sajtot.

Gyümölcsöket sajnos nem tudok enni, mert nem bírja a gyomrom.

Ezt az étrendet tartom, és nagyon jól érzem magam.:) Rengeteg pozitív hatását tapasztaltam meg, már ilyen rövid idő után is.

2019. ápr. 9. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%

Tegnap gombás csirkés penne volt, ma fokhagymás sült csirkemell, párolt zöldséggel, rizzsel, holnap fasírt lesz sárga borsó főzelékkel, csütörtök pénteken pedig rakott karfiol.

Reggelire főtt tojást, sonkát, zöldséget szoktunk enni, vacsorára valamilyen salátát, valamilyen hússal.

A kajákat nem mindég hagyományosan főzöm, pl a fasírtba nem teszek zsemlét és morzsát sem, a főzelékbe sem lisztet. Az adagok is kisebbek, fő étkezések között pedig szoktunk tízórait, uzsonnát enni.

Eddig 15 kg fogytam, még 25 van hátra. Utána annyi lesz a különbség, hogy súlytartásnak megfelelően fogok enni.

2019. ápr. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én 160 cm vagyok és 86 kg. Én kb 30-at akarok fogyni. Én sem tartom magam durván elhízottnak, a BMI hiába is mondja..Rengeteget mozgok, nem vagyok egy hájas szétfolyós valaki. Úgyhogy a fogyási célból nem lehet következtetni arra ki hogy néz ki.

Igaz a férjem a 190 cm 85 kilojával viszont abszolút normális alkat így speckón nem főzök annyira.

Én mivel kb semmit nem szeretek, így én minden nap olyanokat eszek, hogy cézár saláta, tavaszi saláta, tonhal saláta. Halat sajtokkal. A fehér kenyerünket lecseréltem normálisra. A férjemnek sok csirkét főzök. Chia mag pudingot, zabkását csinálok reggelire. Édességek helyett zöldség, gyümölcs.

Igazából egészségesebben se kerül többet enni, mint mikor a drága kekszeket, csokikat ettem.

Cseréljétek le a kenyereteket, a cukros italokat, édességek helyett natúr joghurt, gyümölcs. Sok víz minden nap. Ebédre meg próbálj meg tészta mentesen főzni, inkább húsos zöldséges ételek domináljanak. De kb minden alapanyagnak van egészséges alternatívája. Én gyakran vásárolok reform konyhás dolgokat, liszt, cukor helyettesítők stb, igaz ezek nem olcsók, de néha beleférhet.

2019. ápr. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ja és ha gyereket akartok tényleg jobb, ha lefogytok.. Én 10 hete szültem, terhesség alatt is érdemes nagyon figyelni.

Előző vagyok

2019. ápr. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
[link] Én se tartom magam súlyosan elhízottnak, hiába van rajtam a kalkulátorok szerint több mint 40kg+, páromnak is nagyon tetszem. Igen, azért akarunk fogyni hogy egészségesek legyünk mi is, de főleg a babánk. :) Köszönöm az eddigi válaszokat! <3
2019. ápr. 9. 11:44
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, nem vagy olyan. Ezek a kalkulátorok nem számolnak a körülményekkel, meg a testzsír százalékkal.
2019. ápr. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Eddig miket ettetek? Mert ha mekiben ettetek minden nap, akkor már a házi koszt is nagy változás lesz. Amúgy 40kg igenis elhízás.
2019. ápr. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Otthoni főttételt, mivel az ő családjával éltünk eddig. :) néha-néha persze ettünk a mekiben mint mindenki más :D Ne haragudj, de nem is írtam sehol hogy nem vagyunk túlsúlyosak :D csupán annyit hogy a fogyásunk célja nem az hogy jobban nézzünk ki, mert most is 1000%-ig elégedettek vagyunk egymás, és saját testével is. :D hanem hogy egészségesek legyünk, és a jövőbeli kisbabónk is egészséges legyen. :)
2019. ápr. 11. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!