Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mik azok a mindennap használt,...

Mik azok a mindennap használt, egészségtelen ételek, amiket lehet helyettesíteni egészséges összetételű étellel?

Figyelt kérdés
Gondolok itt például a kenyérre, cukorra, krumplira, stb stb.. Aki ért az ilyenekhez, az írja le légyszi, hogy mikről kell lemondani fogyás esetén.

2019. ápr. 11. 13:48
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
A krumpli mióta finomított élelmiszer?:D Az egy zöldség.
2019. ápr. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
a krumpli csak a bazinagy szenhidrattartalma miatt tiltolistas nalam :D ennyit nem er meg nekem😂
2019. ápr. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
0%
Majd mikor rűjössz, hogy ennek a nagy szénhidrát kerülésnek semmi értelme, mert fogyni nem fogsz tőle, egészségesebb nem leszel tőle és úgy alapból az agyadnak napi 160g szénhidrátra van szüksége. Jah hogy ezt lehet fedezni gyümölcsből? És hogy az a szénhidrát tök ugyanúgy végzi, mint a krumpli szénhidrátja? ohhhhh erre nem gondoltál ugye? ikszdé hastag smiley ésatöbbi
2019. ápr. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

#13

Gyors és lassú felszívódású szénhidrátok, GI.... Na ezeknek van igazából jelentősége, ezért nem mindegy, hogy milyen szénhidrát. Sokáig én is úgy voltam vele, hogy csak az a lényeg, hogy szénhidrát, és ugyanolyan mind... Hát sajna nem. A 160-ban viszont egyet értek.

2019. ápr. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Miért, az agynak nem jó a gyümölcsben lévő szénhidrát, csak a krumpliban lévő? :D mi ez a hülyeség már megint? :D
2019. ápr. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Valóban jobb egészségesebb az a süti, ami nem zsír, fehérliszt, cukor, tojás, hanem túró, gyümi, zab. Csak ez utóbbihoz adjál már néhány receptet is, hogy ne csak a baszogatást érezzem ki a mondanivalóból, hanem a valódi segítséget. Köszi :)
2019. ápr. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
60%

Ez a 160 gramm akkora hülyeség... Mindenkinek ezt nyomják. Nekem is ezt mondta a doki, mikor kiderült, hogy inzulinrezisztenciám van, meg tömködni akarta a gyógyszereket amiktől csak szenvedtem.

Hát k..vára nem segített 160 gramm szénhidrát. Betartottam, és mozogtam is, de semmit nem fogytam mellette 3 hónap alatt se, pedig nekem a fogyás nagyon kell.

Egy magát képző, nem a kalóriaszámolgatós módszerre hajazó dietetikus tanács szerint lejjebb vittem a szénhidrátot, mert ha nem tudok fogyni az a sok ch miatt van. Így belőttem magamnak 100 gramm maximumot, általánosságban ez alatt tartom és vígan fogyok, másfél hónap- 6 kg mínusz, a körméreteim centire folyamatosan csökkennek. IR-el pláne nem szabad mindig szénhidrátot enni akár jó akár rossz. Egy inzulinrezisztens eleve rosszabbul dolgozza fel a szénhidrátot, tehát vissza kell venni.

Én se kerülöm el teljesen, nem is lehet, hisz a zöldségekben is van, de nem eszek pl heti 3x krumplit, csak héthetente egyszer és kész. Amúgy meg tök jól érzem magam. Az agyam jól megvan ennyi szénhidráttal, a közérzetem évek óta a legjobb, és még fogyni is tudok. Kész főnyeremény.

Az agy rendesen tud működni kevesebb szénhidráttal is. És itt most messze nem ketogén diétáról van szó ami akár veszélyes is lehet, ha hozzá nem értő csinálja és nem olvas utána rendesen. Az az én étrendemtől pl messze van.

2019. ápr. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

19:17 Olvasd el Ádám Veronika - Orvosi biokémia c. könnyű esti olvasmányát. Orvosi első évében ez egy kis szösszenet volt. Alap tudás. A tény nem ismerete még nem ment fel semmi alól, attól rád is vonatkozik.


Korábbi válasszoló: lassú és gyorsan felszívódó szénhidrát. Igen, ilyenek is léteznek, de az nem a gyümölcsnél kezdődik pl. arra mindenki azt mondja, hogy mennyire egészséges.

2019. ápr. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Jah és ez a 160g nem úgy értendő, hogy annyit lemérsz és bekapsz. Ez csak viszonyítás, hogy ennyit használ el CSAK az agy arra, hogy működjön. De nem úgy, hogy megeszed és odaszállítja a vér és bumm. De majd ezt jól elmagyarázzák a könyvben, jó szórakozást
2019. ápr. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
77%

Mivel a kerdésedre senki nem volt hajlandó válaszolni így én megteszem:


Krumpli: édesburgonya

Rizs: bulgur, barnarizs, hajdina, köles

Étolaj: olivaolaj, kókuszolaj, pálmaolaj, egyéb mindenfajta növényiolaj

Fehérliszt: zabpehely liszt, rozsliszt, tk liszt

Tészta: mindenfajta tk tészta, szénhidrátcsökkentett tészta

Cukor: eritrit, stevia

Csoki: magas kakaótartalmú 90% vagy afeletti csoki

Tejtermékek: kókusztej, zabtej, mandulatej és mindenfajta növényitej.

2019. ápr. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!