Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mik azok a mindennap használt,...

Mik azok a mindennap használt, egészségtelen ételek, amiket lehet helyettesíteni egészséges összetételű étellel?

Figyelt kérdés
Gondolok itt például a kenyérre, cukorra, krumplira, stb stb.. Aki ért az ilyenekhez, az írja le légyszi, hogy mikről kell lemondani fogyás esetén.

2019. ápr. 11. 13:48
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

#18

[link]


Itt benne van minden, én ez alapján vontam le a következtetést a szénhidrátokkal kapcsolatban. Gyümölcsnél leginkább eper, alma, meggy, amit mondanék. Bár a szőlő a lassúnál van, de az egyik legmagasabb ch tartalmú, így az (nálam) felejtős. Banán szintúgy.

Nem azt mondom, hogy ez a szentírás, de valakinek lehet, hasznára válhat.

2019. ápr. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

#19: Komolyan az van beleírva, hogy mindenkinek csak az agya 160 grammot használ fel naponta? Érdekes. Én olvastam már 120, 125, sőt 25 grammról is, vajon melyik lehet igaz? Azt is olvastam, hogy glükózt a szervezet a többi makrotápanyagból (meg a zsírtartalékokból) is elő tud állítani, amit a sok éven át ketogén étrenden élők is példáznak (20-50 g közötti ch). Ezzel nem azt akarom mondani, hogy mindenki ketogénezzen (én sem teszem). De nem fog senkinek se leállni meg éhezni az agya, ha nem eszik meg naponta 160 gramm szénhidrátot, szép is lenne. Nekem is IR-em van, 80-120 gramm ch-val évek óta fantasztikusan érzem magam, van elég energiám, az agyam is egészen jól működik (sőt szerintem jobban, mint előtte), és még le is fogytam + tartom a súlyom. Mindezt úgy, hogy a hétköznapokban nem eszek kenyeret, tésztát, cukrot; krumplit és rizst se gyakran. Ezek nem létfontosságú élelmiszerek, és vannak, akiknek kifejezetten érdemes ezeket kerülniük (pl. cukorbetegek).

A kérdésre válaszolva:

- kenyér helyett: minőségi alapanyagokból házilag készült lenne a legjobb, de ebből is keveset egyél, óvakodj az 50 féle alapanyagból készült bolti kenyerektől, pékáruktól,

- krumpli, tészta, rizs helyett: bármilyen zöldség, amit szeretsz,

- cukor helyett: stevia, eritrit, xilit,

- fehér liszt helyett: attól függően, mit készítesz belőle, sűrítésre, panírozásra használhatsz köleslisztet, zabpehelylisztet, tk. lisztet, ha bátrabb vagy, kipróbálhatsz gabonamentes liszteket is,

- étolaj: kókuszzsír, vaj, olivaolaj.

Egyébként egyetértek vele, hogy nem kell róluk teljesen lemondani, ha tudsz belőlük mértékkel enni - hogy mit jelent számodra a "mértékkel", te döntöd el. Hogy tudsz-e így fogyni, majd kiderül, van, akinek sikerül. De ha ezeket elhagyod és jó neked úgy, azzal sincs baj, rengeteg hasznosabb étel létezik. Kinek mi jön be, mivel tud eredményt elérni és azt fenntartani.

2019. ápr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

22.

Igen, a 160 g elég nagy balfalsàg. Én 70-100g szénhidràttal vígan megvagyok, jól érzem magam. Viszek be cht csak nem olyan sokat- IR, PCOS, ésPMA tàrsasàgàban és végre tudok fogyni és nem vagyok fàradt egész nap. A làbam se fàj màr a vizesedéstől mert elmúlt. Köszönhetően a kevesebb szénhidràtnak.

2019. ápr. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

23.

Hát, de Ádám Veronika 20 éve leírta a könyvében hogy 160 g szénhidrát kell, akkor az biztos úgy is van. 20 év alatt nyilván nem változott semmi...

2019. ápr. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Tudjátok mi az, hogy átlagosan? Nyilván nem, mert akkor nem írnátok le 20x, hogy mekkora baromság a 160g. Ebből is látszik, hogy nem értetek a biológiához egy cseppet sem, mert akkor tudnátok hogy működik az anyagcsere sejtszinten. De mit vitatkozok i.diotákkal, orvos létemre én magamnak hiszek és nem a webbetegnek, ti meg döntsétek el.
2019. ápr. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!