Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segìtsetek! Dièta mellett...

Segìtsetek! Dièta mellett mièrt nem fogyok?

Figyelt kérdés
30 èves, 73 kilòs nő vagyok, a gyermekem 17 hòs. A pajzsmirigyem gyògyszerrel rendben van tartva. Amit csinàlok diètàt azzal decemberben màr fogytam 5 kilòt, nem is jött vissza. Most viszont hiàba csinàlom, semmi hatàsa sincsen 😞 1400 kalòriàs, a ch 100-120 gr között van. Edzeni igyekszem, nem csak rajtam àll sajnos. Nem tudom, hogy hova forduljak. Mièrt nem fogyok most? Nem tudom, mit rontok el 😞 ekkora nagydarab szülès òta vagyok, nagyon zavar. Kèrlek, segìtsetek!

#Nemfogyàs
2019. ápr. 15. 17:16
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! Kipròbàlom, hogy 100 alatt tartsam a ch-t! De mit lehet helyette enni? Tudtok 1-2 ötletet mondani?
2019. ápr. 15. 19:34
 12/17 anonim ***** válasza:
Salàtàk, zöldségek , ( kevés krumpli) , óvatosan a hüvelyesekkel, mehet a hús ( zsírosabbak is) tojàs, tejtermékek- szintén mehet a zsírosabb vàltozat is, olajos magvak, kevés tészta, mértékkel mehet teljes kiőrlésű kenyér- én grahamm toastot szoktam napi 3 db a max. Zsírok pl teavaj, kókuszzsír, ha bírod az ízét olivaolaj( én utàlom). Èn eszek hús és sajt készítményeket is, szalàmik, virsli, màjkrém, ömlesztett sajt, lapka sajt, nincs annyi pénzem hogy mindig teljes értékű húst vegyek. Azt az ebédhez hagyom. Fogyasztok, diabetikus édességeket is. Mindent beleszàmolok a napjaimba. Hanyagold a finomlisztes fehérlisztes pékàrut, az ilyen tésztàkat, kenyereket, cukrot, étolajat.
2019. ápr. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Kimaradt, ha rizst szeretnél enni fehér helyett barnát egyél, de óvatosan a szénhidráttal.:)
2019. ápr. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Majd jelentkezem, hogy ìgy sikerül-e fogyni :)
2019. ápr. 16. 07:17
 15/17 anonim ***** válasza:
Nekem is pm alulműködésem volt. Gluténmentes, alacsony szénhidráttartalmú diéta (kb. mint az előzőeké), egészséges táplálkozás mellett a TSH-m lement a normál tartományba, gyógyszer nélkül, és még le is fogytam. A gluténmentes nálam azt jelenti, hogy semmilyen gabonát nem eszem (gm kenyeret, tésztát sem, nem vagyok oda ezekért), kivéve kb. heti 1x rizst. Lehet, hogy neked is érdemes lenne kipróbálnod, mivel a pm alulműködést okozhatja gluténérzékenység is.
2019. ápr. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Az én többéves tapasztalatom az (persze különbözőek vagyunk és lehet, ez másnál nem így van), hogy nem számít túl sokat sem a kalóriamennyiség, sem a szénhidrát mennyisége önmagában. Nálam az jelentett sokat, hogy minimalizáltam a keményítőfogyasztást (főleg a búzaliszt a problémás meg a hüvelyes zöldségek - egyes elméletek szerint rossz hatással vannak a pajzsmirigy működésére), a szénhidrátot inkább gyümölcs, zöldség, rizs, sovány tejtermékek formájában vittem be, sőt, mértékkel, édességet is ettem. Amit könnyen emésztek, az nem rakódik úgy rám, illetve délután és este is próbálok kevesebbet enni, ez a módszer is nagyon bevált. Neked is ki kell tapasztalnod, milyen ételek segítik a fogyásodat és melyek akadályoznak benne, illetve, mennyire számít, hogy mely napszakban eszed őket. Én például mondhatni képtelen vagyok fogyni kenyérevés és masszív vacsorák mellett, még ha csak 1000 kalóriát eszek is; napi több adag gyümölcsből és zöldséges ételekből álló 2000 kalóriás menüvel, light vacsorával meg sikerül. Az emberi szervezet bonyolult, nem egyszerű törvényszerűségek alapján működik, ezért van a sok kudarcélmény és értetlenség sok nehéz fogyókúra után. De ne add fel a próbálkozást, ha kitartó leszel, sikerülni fog, de csináld ésszel, személyre szabva, a saját tested visszajelzései alapján, nem mások egymásnak teljesen ellentmondó elméleteire támaszkodva. Ami a sportot illeti, nekem az 5 perces, intenzív tornavideók (pl a blogilates youtube-csatornán) és a hosszú séták is sokat segítettek, szerintem nem kell a mozgás-témát túlmisztifikálni. :)

És még egy utolsó dolog: ne engedj a keserűségnek és a frusztrációnak, élvezd a családi életet és a kisgyerekes korszakot. Tartsd be a fontossági sorrendet és ha a lelkedben harmónia lesz, a tested is jobban fog működni. Mindehhez sok sikert kívánok! :)

2019. ápr. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A válaszom elküldése után láttam, hogy az előző válasszal van némi átfedés. ;) Fontold meg ezeket a dolgokat! :)

#16-os válaszoló

2019. ápr. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!