Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem ismerik el sokan,...

Miért nem ismerik el sokan, hogy a testalkatot befolyásolja a genetika?

Figyelt kérdés

Vannak ismerőseim, akik rengeteget esznek, mégsem tudnak hízni, nagyon vékonyak. Van, aki sportol, de van, aki teljesen mozgásszegény életmódot él.

Mégis ilyen testalkattal rendelkeznek:

[link]

[link]


Meg vagyok én, aki kb gyerekadagokon élek, semmi cukros ital, semmi chips, semmi csoki, sportolok (napi 30-60 perc), mégis bögyös-combos alkat vagyok.

Nem vagyok kövér, nem is voltam soha, volt, hogy sikerült kilókban leadni valamicskét, de akkor is ilyen maradtam, a ruhaméretem pl egyáltalán nem változott.

Olyan, mint az első képen, soha nem leszek, épphogy van egy pici rés felül a combom közt (aztán alatta egy pontban össze is ér :/ )


Nem az a kérdés, hogy "Miért van ez?", hanem hogy az emberek nagy része miért tagadja az egyértelműt: Hogy szerepet játszik ebben is a genetika.

Miért jó belerúgni másokba, meg hamis állításokkal etetni, hogy "Te is lehetsz olyan, csak nyilván nem tettél meg mindent"

Izmosabb combom lehet, ezen rajta is vagyok most, de vékonyka nem lesz, ha megszakadok se.


2019. ápr. 22. 10:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
24%
Semmit sem tudsz a genetikáról, minek prédikálsz róla? Én biológus vagyok, értek hozzá, még sem teszem.
2019. ápr. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
47%
Testalkatot igen. De hogy túlsúlyos vagy, arról a sok zabálás tehet, nem a genetika.
2019. ápr. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Nem vagyok túlsúlyos, és nem zabálok, de ezt kifejtettem a kérdésben is.

Nagyon keveset eszek kiskorom óta, sportolok, és mindenhová gyalog járok.

Nem azt mondtam, hogy feleslegem van, és lóg a hájam, hanem hogy alkatilag nem vagyok vékonyka, hanem átlagos, combosabb, mellesebb.

2019. ápr. 22. 10:37
 4/20 anonim ***** válasza:
25%
Érdekes kifogásaid vannak, vagy inkább önámítás... én egy alacsony, kövér csaj vagyok, de amikor rendszeresen sportoltam 34-es ruháim voltak és a bordáim kilógtak, mindezt napi 3500-4000 kcal mellett....csak akkor vagyok duci, ha nem sportolok, mert lusta disznó vagyok...
2019. ápr. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

50kg-san se voltak 34-es ruháim, mert én meg magas vagyok, és akkor se jött fel rám, mert a csípőmön nem ért be, holott kiállt a medencecsontom, 38-ast hordok 14 éves korom óta (simán jók rám az akkori ruháim, nem nőttem azóta, holott 25 elmúltam)


De miért nem akarja senki megérteni a kérdést?

2019. ápr. 22. 10:39
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez függött mindig is a genetikától, de az olyan mértékben nem jelent semmit hogy az ember ne lehetne olyan amilyet önmagának akar és a lényeg hogy ne hasonlítgassuk magunkat máshoz. A másokhoz hasonlíthatás teljesen felesleges mert mindenki úgy jó ahogy van. Önmagadhoz hasonlítsd magad. Én is hízékony vagyok, de sikerült leadnom tudatos étkezéssel és edzéssel 19 kg-ot. Nem màs miatt magam miatt hogy szeressen a lelkem ebben a testben élni. :) nem is akarok soha olyan testalkatot mint a testépitők, hanem olyat ami ténylegesen magamnak tetszik és büszke vagyok rá. :) 21/F
2019. ápr. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
37%
Miért akarsz magas, normál súlyú nőként 34es ruhát hordani. Neked a 38as pont ideális. Ne írd már ki ezt minden héten.
2019. ápr. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nem írtam még ki ezt, de láttam én is, hogy van több, hasonló kérdés.


Dehogy akarok én 34-est hordani, csak egy válaszra reagáltam.

2019. ápr. 22. 10:43
 9/20 anonim válasza:
73%
Mert rosszindulatúak. Föleg ezen az oldalon. Mondjuk itt különösen hülyék vannak. Testépités kategóriàban meg vannak róla gyözödve hogy akàrki ki tudja gyúrni magàt genetikàtól függetlenül meg ilyen fszsàgokat irnak.
2019. ápr. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Amugy meg vékony derekam van, szóval szoknyából csak 36-ost hordok. 50-55kg-san abból tényleg 34-es kellett.
2019. ápr. 22. 10:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!