Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy fogyjak ha nem szeretek...

Hogy fogyjak ha nem szeretek sportolni?

Figyelt kérdés
Mondjuk oda figyelek az étkezésemre, az egy dolog. De nem igazán szeretek futni, a csapatsportok se nagyon mozgatnak igazából semmi. Mikor jut egy kis szabadidőm az utolsó dolgok közé tartozna hogy ilyenekkel akarjam magam kínozni. Így esélytelen a fogyás?
2019. ápr. 23. 20:40
 1/9 anonim válasza:
54%

Embertől függ.


Én nulla sportolással lefogytam 55 kilót fél év alatt. A kulcs a kalóriabevitelbe van, illetve a napi mozgás mennyiségben.


Azt viszont hozzá kell tenni, hogy a sportolás nem csak fogyás miatt alkalmazandó. Ha nem sportolsz, nem lesz izom, ami kitöltse a kitágult bőrszövetet.

2019. ápr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nyilván mozgás nélkül is lehet fogyni (kalóriaszámolással), de ha nem csak fogyni, hanem formásodni is akarsz, akkor elengedhetetlen a sport.

Régen én sem szerettem sportolni, de szüleim elküldtek nyáron egy sporttáborba, ahol minden nap sportoltunk, és nagyon megszerettem a mozgást. Előtte pont azért nem szerettem, mert alacsony is voltam (mondjuk az most is) és hozzá duci is, és nagyon megviselt akár csak egy kicsi futás is. Aztán a tábor hatására otthon is elkezdtem mozogni (először biciklizni, aztán volt egy úszós időszakom, most pedig futok), és azóta rokonok meg ismerősök szerint is sokat fogytam (kilóban nem olyan sokat mert izom jött a zsír helyére és ugye az izom nehezebb). Előtte próbáltam sport nélkül fogyni, de az nem tartott egy hétnél tovább sohasem, mert 1200-1300 kcal körül kellett volna ennek ahhoz, hogy sport nélkül fogyjak.

Egyébként nem muszáj feltétlenül csapatban sportolnod vagy futnod, mehetsz biciklizni, úszni, vagy az otthon videókra tornázás is hasznos lehet. Remélem tudtam segíteni.

2019. ápr. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem szeretni kell, hanem csinálni. Nem kell futni, lehet erőnléti edzést is csinálni és kardiót, ami lehet akár evezés, bringázás, ugra-bugra, tánc, maraton dugás.


Túlsúllyal nem jó futni. Nagyon komolyan rongálja az ízületeket.

2019. ápr. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyaloglás, járművek mellőzése. Fokozni lehet a dolgot, ha az ember 5-10-15 kg súllyal megterhelt hátizsákor hord ezalatt.
2019. ápr. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#3as, maraton dugas? Az milyen?
2019. ápr. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én sport nélkül fogytam le, de utána elkezdtem heti 3x edzeni, hogy ki is nézzek valahogy.
2019. ápr. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szeress meg valamilyen mozgásformát. Lécci. Szükség van az izmaidra.
2019. ápr. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#5 az másfél óra aktív kardio edzés.
2019. ápr. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 hosszúhajú ***** válasza:
tánctanfolyam! bármilyen!
2019. máj. 22. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!