Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak le egy év...

Hogyan fogyjak le egy év alatt egészséges életmóddal?

Figyelt kérdés

18 éves 176 cm magas lány vagyok, és sajnos 70-72 kg a súlyom. Fél éve még csak 63 kg voltam, és már akkor akartam fogyni 57 kg-ra, de így, hogy már híztam vagy 8 kg-ot, végleg elhatároztam magam, hogy lefogyok. (A BMI szerint a súlyom normális, de ez rajtam nem mondható el, nagy a hasamon a felesleg)

Sokféle módszert olvastam már, de mindegyikről lebeszéltek, sajnos igazuk is van. Annyit tudok, hogy ha fogyni szeretnék, ahhoz az anyagcserémet fel kell gyorsítanom. Meg sportolnom kell. A futás nem jöhet szóba, nincs pénzem futócipőre, és a lábam is rosszul viseli, volt már bokaszalag szakadásom, három perc kocogástól sajog a lábam. Eddig fél órákat futottam, de a nővérem kioktatott, hogy nekem nem szabadna így futnom, főleg futócipő nélkül. Felvilágosított, hogy hiába futok fél órát, mert a zsírégetés negyven perc múlva indul csak be, addig csak a vizet vesztem, plusz ásványi anyagokat. Ezek szerint nekem fel kéne odáig fejlődnöm...egy huzamban max negyed óra megy. Többet sajnos nem tudok a sportról. A kardió edzések végén szinte már mindig csillagokat láttam, olyan rosszul voltam, pedig nem is a nehéz feladatokat próbáltam csinálni, egyszerűen még ez is sok a szervezetem. Viszont akkor honnan kezdjem? Lényegében ezt is fel kell építeni valahogy, mert ha nincs meg hozzá az alap, akkor nem fog sikerülni. Meg jól kell csinálni, ahhoz, hogy ne okozzak a testemben kárt. Így is görbe a hátam, meg lúdtalpam is van. Valahogyan fel kéne készítenem a testemet a nagyobb fizikai terhelhetőségre.

Ezen kívűl tartanom kell egy bizonyos diétát. Van pár ötletem: lisztmentes vagy lisztszegény diéta, gluténmentes diéta, cukorszegény diéta, anyagcsere gyorsítás gyömbérrel vagy zöld teával, éhség ellen rostos élelmiszerek, kalória fokozatos csökkentése.

Annyi probléma van a diétával, hogy nem igazán van pénzem mindenre, ami annyit jelent, hogy hetente kapok egy ötszázast a szüleimtől, mert kollégista vagyok. Azért ennyit, mert van a menzán ebédem és vacsorám, ezért csak reggelit kell vennem. Ebből alles zusammen nem lehet egészséges életet folytatni, igaz? :(

(Nem várok magamtól túl sok mindent, aránytalan a testem, hiszen a lábaim nagyon vékonyak, de a törzsemen nagy a felesleg. Főleg a hasamon, a bordáim alatt, a derekamon, és a hátamon. Kár hogy nem lehet egy helyre koncentráltan fogyni. Annyi még, hogy a testalkatom is furcsa, mert a bordáim nagyon kint vannak, ki is látszik, a lapockáim kiállnak, míg a hasamon lóg a nagy háj, de mellem az alig van és míg a csípőm nem széles, addig a vállaim annál inkább azok, valószínüleg lefogyva sem lesz álom alkatom, de hát mindenki más, amúgy is, csak jól akarom érezni magam a bőrömben. :)

Egy dolog aggaszt, hogy alma alkatom van, ami nem egészséges hosszú távon, de nekem világ életemben mindig a gasamra ment a zsír. Remélem, nem a pajzsmirigyem fogja felmondani a szolgálatot, a nővérem is így járt, ő is így kezdte. (Nem hiába gyanakszom, a menstruációmmal is komoly bajok vannak, úgyhogy megyek is vele orvoshoz)

Valakinek van tapasztalata a fogyásról? Mikre kell odafigyelni? Kinek mi vált be?



2019. ápr. 27. 12:13
1 2
 11/12 anonim válasza:
100%
Kb 250 Ft-ért tudsz venni fél kiló zabpelyhet, ez 10-15 reggelire elég. Ebből főzhetsz zabkását, tejjel finomabb, de ha az nem jön ki, vízzel is készíthető. A maradék pénzből ha valami olcsóbb gyümölcsöt tudsz venni (elég pár szelet alma a tetejére, két almával kitarthatsz öt napig), még finom is lesz. Így legalább a reggelid egészséges lenne, és laktató.
2019. ápr. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat utolsó 🙂
2019. ápr. 28. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!