Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lefogyás tutorialja van...

Lefogyás tutorialja van valakinek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elég sok fogyasztó módszert olvastam, de nekem hiányzik az összkép. Szükségem lenne egy tutorialra, amit követve le tudok fogyni.

Jelenleg kb 120kg vagyok, 186cm magas és 29 éves (férfi). Jó lenne 90 kilógramm alá bemenni. :)

A peremfeltételek:

-Ülőmunkát végzek 8-tól fél5ig. Előtte-utána 1-1 óra araszolás. :( :)

-Otthon hétközben időnként kertészkedem, szerelek, barkácsolok, ez kisebb-nagyobb fizikai igénybevételt szokott jelenteni. (Autószerelő-jógának hívom, mert általában másnap brutál izomlázam szokott lenni a kényszertesthelyzetek miatt.)

-Hétvégén rendszeresen járok a "telekre", a mellé plusz edzés, fizikai munka nem jöhet szóba. Jó lenne ilyenkor elég szénhidrátot enni, hogy ne boruljak be munka közben a sorok alá. :D (De pl télen általában ugye ez nem játszik.)

-A fogyás ne legyen túl gyors, az állítólag nem tartós. Persze ha valaki tudja, hogy hogyan lesz gyors és tartós, az is remek. :)


Valami ilyesmire gondoltam (csak példa):

1 nap (hétköznap): 6:30 egy alma

8:00 zabkása

9:30 1 banán

11:00 ebéd (ez nálunk a szokás :) )

..

..

18:00 egy óra séta, stb.


A legjobb az lenne, ha lenne mondjuk egy google calendar, ami kiírná, hogy mit kell épp tennem, csipogna, meg minden. :)


Ha nem tudtok ilyenről, de valaki vállalná a megalkotását, akkor azért fizetnék is / szerintem árulhatná másnak is.



2019. ápr. 30. 15:49
 1/1 Sitkei Pál válasza:

Két szabályt kell betartanod, hogy visszanyerd a normális (egészséges) súlyodat:

1. Étkezési időpont, étkezés helye. 3 db étkezés lehetséges. A reggeli, az ebéd, a vacsora. Minden étkezésnek meg kell adni a formáját, tehát kimész az étkezőbe, leülsz az asztalhoz, és csak eszel. Nincs közben TV-zés, telefon nyomkodás. Társaság megengedett, és beszélgetni is szabad. Nem megengedett a nassolás semmilyen formában. Nincs olyan, hogy most egy banán, most csak egy keksz. Csak az étkezési időben eszünk, és csak az étkezési helyen.

2. Mit nem ehetünk. Szénhidrátot, mert az iszonyatos hatékonysággal zsírszövetté alakul (a szervezet tartalékává válik). Tehát tiltott a kenyér, mindenféle péksütemény, a teljeskiörlésű szintén. Tiltott a cukor, a méz, a gyümölcscukor. Tiltott a krumpli, rizs, zabpehely. Titott az összes tésztaféle.

2019. máj. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!