Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Futásnál kezdőként mire...

Futásnál kezdőként mire figyeljek? A távra vagy az eltelt időre?

Figyelt kérdés

Még nem futottam soha, a tesi óra igen gyenge volt nálunk....ma kimennék futni, de nem tudom mennyit, és hogy mire figyeljek közben: az időre vagy a távra....+ testtartás tippek is jól jönnének!

És még..:) a görkorinál Ti is elvesztitek néha az egyensúlyotokat? én néha igen megbillenek...


2010. júl. 6. 19:44
 1/8 anonim válasza:
inkább tüdőre és szédülésre kell figyelned.
2010. júl. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

oké, sport közben orron keresztül lélegzek be...ha erre gondoltál...

Vagy arra reagáltál, hogy mitől veszthetem el a stabilitást korizás közben?

2010. júl. 6. 19:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Inkább az időre. Figyelj rá,hogy végiggördülj az egész telpedon,ne csapd a földhöz. Csak futócipőben fuss,és lehetőség szerint kerüld az aszfaltot,inkább földúton, vagy salakpályán. Légzésre rá kell érezni, a lényeg,hogy egyenletesen vedd és fujd a levegőt. Gondolom fogyás céljából futnál,ezért a lassú kocogást ajánlom. Ha abszolút 0 a kondiciod,eddig nem sportoltál,akkor ha elkezdesz nagyon lihegni, akkor válts tempós sétára,majd megint lassú kocogás. Mondjuk kezdetben 1perc séta,1 perc futás, és ezt szépen fel lehet növelni attól függően,hogy birod a kocogás javára.
2010. júl. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Arra biztosan figyelj, hogy melegíts be elôtte és viselj futócipôt, amivel aszfalton és betonon is tudsz futni. Ha nem jó a cipôd, akkor sérülhet a bokád, a térded. A sima utcai sport cipô nem jó.
2010. júl. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja,és nem kell orron keresztül lélegezni,én kb 3-4 km-t tudok csak orron keresztül,utána muszáj a számon+orromon egyszerre (vagyis igy érzem) . Igy futok még 6-7-et
2010. júl. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Minden tiszteletem azoké akik bírnak futni! Borzasztó nehéz volt, nem is nagyon bírtam, aztán felváltva futottam-gyalogoltam. Aztán lelkiismeretfurdalásom lett, amiért így nem bírtam és elmentem még görkorizni is....

Különben nem fogyás a célom hanem feszesítés,formálás:)a kilókat már elértem Rubint Rékával!:P

2010. júl. 6. 21:58
 7/8 anonim válasza:

szia!

Én tavasszal kezdtem újra futni, először rendszer nélkül, és igen nehéz volt, de belejöttem, viszont a szintidőm így se volt jó. Testvérem, aki tapasztaltabb, javasolta egy futási edzőterv összeállítását.

[link] oldalról, az 5kmes edzéstervet el lehet kezdeni, nagyon jó, és pár hát alatt a gyakorlatlanok is képesek az 5kmt szintidő alatt futni! Mivel kímélő, és a lényege a kondíció olyan szintű növelése, hogy az adott távot le tudd futni. Kezdetben csak 1perc futás-1perc megállás ismétlés van és így edzésről edzésre haladsz. Érdemes később útvonal tervezővel kijelölni területet és így láthatod, mennyit fejlődsz.

Én nagyon szeretek futni, főként este, megszabadulok a gondoktól és feszültséget levezetem.Csak nagyon oda kell figyelni, mert rengeteg bogár van és legutóbb tele lettem csalánkiütéssel mire hazaértem...

2010. júl. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a linket! Már alig várom hogy kipróbáljam!:D
2010. júl. 7. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!