Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elég durva étkezési zavarom...

Elég durva étkezési zavarom kezd kialakulni. Hogyan állítsam meg?

Figyelt kérdés

Gyakran csinálom azt, hogy leülök, és amikor senki se lát addig eszek, amíg rosszul nem leszek. Nem tudom pontosan megmondani miért, de érzelmi alapú. Ha van valami negatív, akkor szokott előjönni.

Nem vagyok túlsúlyos, viszonylag sokat sportolok, kívülről ez nem látszik, de tudom hogy nagyon nem egészséges, és hosszú távon problémákat fog okozni.

Amúgy kövérnek is látom magam, persze főleg ha így túleszem magam. Ha őszinte akarok lenni magamhoz, tudom hogy nincs velem baj, mégis újra meg újra telezabálom magam, aztán állok a tükör előtt, és sírhatnékom van.

A probléma forrása az, hogy nem rég szakítottam, egyedül érzem magam + sok olyan szituáció van az életemben mostanság, ami miatt tehetségtelen idiótának érzem magam...

Ti hogyan bírkóznátok meg ezzel?


2019. jún. 2. 02:58
 1/2 anonim válasza:
100%

Mint szintén étkezési zavaros, én első körben a tényleges kiváltó okot próbálnám megtalálni.

A bezabálás változtat bármin is, legalább közben 'jól' érzed magad?

Amit tudnék tanácsolni azaz, hogy tervezzél tudatosan előre étkezéseket. Akár a kajadobozolással. Úgy talán, hogy 'bevagy osztva' nem fogod kienni a hűtőt. Én elsőkörben evvel próbálkoznék meg.

És ha valami stressz, vagy bántódás ér, ne a kajához nyúljál legelőször. Menj el sétálni, kocogjál egyet, esetleg élj egy kicsit a hobbidnak. Ne a kaja legyen a 'kikapcs'.

Sose felejtem el az egyik szintén az étkezési zavarok kapcsán megismert barátosnémnak az orvosa azt tanácsolta, ha 'idegből akar zabálni' akkor fogja meg a nagy lisztes zsákot, és álljon neki püfölni, mint egy boxzsákot😁 Állítása szerint ez az egyik legjobb stresszlevezető a mai napig. Próba cseresznye?

Ha szeretnél beszélgetni a témáról, én szívesen meghallgatlak, és igyekszem a segítségedre lenni:)

2019. jún. 2. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 lilla64 ***** válasza:
Igy voltam én is.Csak én amikor olvastam,vagy filmet néztem,akkor tömtem magamba az ételt.Meg is volt az eredménye,mert csúnyán elhiztam.Aztán kezdtem fogyózni,most olvasás közben,csak gyümölcsöt eszek.
2019. jún. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!