Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tovább? El vagyok...

Hogyan tovább? El vagyok keseredve

Figyelt kérdés

Most egy kis panaszkodás, hiszti és egyben segítségkérés következik egyben... :-D Akinek az ilyenre gyenge az idegzete, az kérem, tekerjen tovább.


Ma kiborultam. Elsírtam magam a tükör előtt és nem tudom merre tovább és hogyan.

Szeptemberben az esküvőnk, itt van a nyakamon és abszolút nem vagyok elégedett magammal. Februárban már meg lett a ruha, amiből még 10 cm-t is be kell venni majd. Az étkezésem hol jobb, hol rosszabb. Néha megy az odafigyelés, néha nem. Husis testalkatom van. Se nem vékony, se nem kövér. Edzenem kéne rá és máris jobb lenne, de 1. h utálok izzadni (most ezzel tudom, hogy számos embert magamra haragítok és én is tudom, h pedig a mozgás ezzel jár stb. de ez az igazság), 2. van hogy a munka után már hulla fáradt vagyok (Tudom, tudom a legfőbb baj a lustaság és enélkül nem lesz eredmény...), 3. a kaja nem mindig jön össze. Van, h nem tudok nemet mondani és addig eszem a finom falatokat míg lelkiismeret furdalásom nem lesz és megbánom, jobbik esetben nem vagyok utána rosszul.

Szóval amint láthatjátok, tisztában vagyok ezzel, hogy hol a hiba és hogy ezen változtatni kéne. A kérdés: HOGYAN? Mivel tudnám magamat motiválni? Igen, a gyönyörű ruhámnak annak kellene lennie, egy motivációnak, de valahogy nem használ... Próbáltam mindenféle fogyókúrát vagy életmód változtatást: a paleodiétától kezdve, a szétválasztó diétán át a kalória számolásáig... Sajnos nem tudok mindig számolni, hogy miből mennyit.


Nyugodtan jöhet a szidás, a lemondás. Elviselem. Lehet ez kell majd nekem. Viszont emellett valahogy próbáljátok magatokat a bőrömbe képzelni és megköszönném a segítségeket.


2019. jún. 10. 14:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
12%
Motiváljon, hogy a férjed esetleg másfelé kacsingat ha hízóként nézel ki.
2019. jún. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Lehet ellentmondásos lesz és azt fogod ebből kivenni, hogy csak magyarázkodom, de ha a súlyom miatt hagyna el, akkor menjen is :D Egyébként ilyennek ismert meg, sosem voltam vékony kaliber. Szerinte így vagyok jó ahogy. MAGAM MIATT akarok valamit kitalálni, nem más miatt, hogy másnak megfeleljek.
2019. jún. 10. 15:10
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Amikor majd valóban le akarsz fogyni, akkor nem lesznek kifogásaid. Ezen átmentem én is. Magadnak kell eldöntened mit akarsz. Ha fogyni akarsz majd, azon fogsz lenni hidd el. De addig maradnak a kifogásaid. Mert amiket leírtal, azok azok. Én 12 órás munka utan is lemegyek a terembe, mert le akarok. Érted?? A különbség hogy te csak szavakban akarsz fogyni, nem tettekben. Majd ha fejben eldöntötted, változás lesz a gondolatodban
2019. jún. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

3. Köszönöm. Ez igaz, nagyon is. A gyenge napjaidon - mert biztosan vannak ilyen napok - mivel nyomod fel az akaratodat?


Köszönöm a segítségedet!

2019. jún. 10. 15:25
 5/22 A kérdező kommentje:
Jaj, és még annyi. Tudom, hogy ez is kifogás lesz, de a párom felől a család sosem fogyózott, nem tudják mivel jár a lemondás.. Ha anyósnál vagyunk és mondjuk nem veszek a sütiből meg abból amiket kitett az asztalra, akkor sértődés van. Persze, ez az ő baja, tudom jól! Ezt hogy lehetne kezelni?
2019. jún. 10. 15:27
 6/22 anonim ***** válasza:
21%
Nem ellentmondásos, de nagyon idealista. Az ilyen, hogy "ha a súlyom miatt hagy el akkor menjen" addig jó duma, amíg nem hagy el. Amikor meg helyzet van akkor elég drámai.
2019. jún. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Igaz :) Végülis igen, ettől még motiválhat.
2019. jún. 10. 15:29
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy vannak gyengébb napjaim, én is vagyok fáradt, amikor semmi kedvem lemenni edzeni. De akkor is lemegyek. Belülről érzem a motivációt. Sokszor ha kevesebbet edzek a gyengébb napokon de akkor is lemegyek és csinálom. Ilyenkor büszke vagyok magamra. Ez neked is beválna szerintem
2019. jún. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
8. Igazad van. Sok a szó, kevés a tett. Erőt kell vennem magamon, bebizonyítani magamnak, hogy képes vagyok rá.
2019. jún. 10. 15:53
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy elolvastam olyan volt mintha a két évvel ezelőtti önmagam hallanám, bár én nem fogyni szerettem volna elsősorban hanem az alakformálás motivált. Világéletemben gyűlöltem minden mozgásformát, utáltam izzadni és mozogni. Valahogy mégis elkezdtem futni. Utáltam minden pillanatát, volt, hogy többet sétáltam mint futottam, de legalább próbálkoztam. Ha sokáig nem volt motivációm, besétáltam egy sportboltba és vettem valamit ami megtetszett és jól állt, akár egy futónadrágot vagy felsőt és úgy voltam vele ha már megvettem akkor igen is hordani fogom. Szóval kénytelen voltam elmenni futni hogy viselhessem. Tudom, hülyeség de engem ez motivált. És valahogy ezzel a mentalitással eljutottam oda, hogy imádom a sportot és nincs nap hogy ne mozogjak valamit.

Elkezdeni nehéz, de amíg nem akarod igazán elkezdeni, addig lesz mindig kifogás. Ahogy mindenkinek mindig mindenre lehetne kifogást találni, de ha valaki valamit akar feláll és megcsinálja. :)

2019. jún. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!