Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tovább? El vagyok...

Hogyan tovább? El vagyok keseredve

Figyelt kérdés

Most egy kis panaszkodás, hiszti és egyben segítségkérés következik egyben... :-D Akinek az ilyenre gyenge az idegzete, az kérem, tekerjen tovább.


Ma kiborultam. Elsírtam magam a tükör előtt és nem tudom merre tovább és hogyan.

Szeptemberben az esküvőnk, itt van a nyakamon és abszolút nem vagyok elégedett magammal. Februárban már meg lett a ruha, amiből még 10 cm-t is be kell venni majd. Az étkezésem hol jobb, hol rosszabb. Néha megy az odafigyelés, néha nem. Husis testalkatom van. Se nem vékony, se nem kövér. Edzenem kéne rá és máris jobb lenne, de 1. h utálok izzadni (most ezzel tudom, hogy számos embert magamra haragítok és én is tudom, h pedig a mozgás ezzel jár stb. de ez az igazság), 2. van hogy a munka után már hulla fáradt vagyok (Tudom, tudom a legfőbb baj a lustaság és enélkül nem lesz eredmény...), 3. a kaja nem mindig jön össze. Van, h nem tudok nemet mondani és addig eszem a finom falatokat míg lelkiismeret furdalásom nem lesz és megbánom, jobbik esetben nem vagyok utána rosszul.

Szóval amint láthatjátok, tisztában vagyok ezzel, hogy hol a hiba és hogy ezen változtatni kéne. A kérdés: HOGYAN? Mivel tudnám magamat motiválni? Igen, a gyönyörű ruhámnak annak kellene lennie, egy motivációnak, de valahogy nem használ... Próbáltam mindenféle fogyókúrát vagy életmód változtatást: a paleodiétától kezdve, a szétválasztó diétán át a kalória számolásáig... Sajnos nem tudok mindig számolni, hogy miből mennyit.


Nyugodtan jöhet a szidás, a lemondás. Elviselem. Lehet ez kell majd nekem. Viszont emellett valahogy próbáljátok magatokat a bőrömbe képzelni és megköszönném a segítségeket.


2019. jún. 10. 14:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Ad1. Írigylem a problémáidat.


Ad2. Utálsz izzadni. --> hosszútávúszás


Ad3. 4 szó, amit jól véss a fejedbe: NO PAIN, NO GAIN

2019. jún. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
61%
Nyugi nem kell lefogyni egyel nyugodtan max felszedsz meg 5-10kilot max a ruhad se fog radferni max az eskuvoi kepeken a legelonytelenebb formadban leszel majd amit majd az unokaidnak fogsz tudni mutogatni de nyugi a suti finom a mozgas meg izzadassal jar azt azert senki se kenyszeritheti rad neeeem?amugyis tenyleg minek akarnal fogyni?😂
2019. jún. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Kérdés mennyi akarsz fogyni? 10 kg nem reális például. Te is tudod, hogy mit cseszel el, szóval írd le, mit kell változtatni.

Én is elcseszek egy két napot, most le is sérültem, pedig szinte miden nap sportolok. Így most a kajára kell figyelnem 100%-ban, de már alig várom hogy újra mozogjak. Találd meg a te sportodat: futás, súlyzó, tánc ..akármi.

2019. jún. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Én is utálok mozogni, egyedül súlyzózni szerettem. :D Futni, sétálni, ugrálni szóba se jöhet. Vettem egy o.uti bicajt. Minden második nap letekerek 50-70 km-t. És élvezem. Bicajjal csak úgy száguldozok, nézem közben a környéket. Ha már nagyon fáradt vagyok és 3-4 várossal odébb vagyok, akkor jut eszembe. (B***ki innen még haza is kell tekerni) :D
2019. jún. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

12. Nyugodj meg, nem kell egy 200 kilosnak gondolnod, hogy olyan szörnyű a helyzet 😂😂😂😂 Annyi, hogy van rajtam fogni, ami nekem nem tetszik.

Köszönöm mindenkinek a saját történetét. Igazából nekem is inkább alakot kell formálnom, megszeretnem a mozgást, az ajándék pedig a jó forma😁

2019. jún. 10. 19:50
 16/22 anonim ***** válasza:

Én gyerekként és fiatal koromban nem sportoltam, tesiórán sem erőltettem magam (úgysem értékelte senki), így nem szoktam hozzá a rendszeres mozgáshoz. Aztán felnőttként rájöttem, hogy ez így nem lesz jó, de az ugrálós, izzasztó edzésformákat a mai napig utálom. Sokkal szívesebben súlyzózok, jógázom, úszom, biciklizek. Gerinctornára is jártam régebben, pár gyakorlatra még emlékszem és ezeket is szoktam csinálni itthon.

Néhány tipp, ha nehezen szánod rá magad a mozgásra:

- Fizess be valamilyen csoportos edzésre (ne aerobicra, olyat keress, ami tetszik is neked), ha benne van a pénzed, vagy esetleg van ott valami ismerős, az elég motiváló lehet, hogy mindig elmenj. Pár hét alatt talán meg is szereted, és hiányozni fog, ha kihagyod.

- Ha nem fér bele az idődbe, hogy elmenj, akkor tornázz otthon. Írd be a naptárba, melyik legyen az a 3-4 nap, amikor otthon edzel, állíts be emlékeztetőt, vegyél hozzá pár súlyzót vagy egyéb kelléket, keress jó videókat a neten. Ha csak 10 percre van időd, az is jobb a semminél, először hozzá kell szoknod. Pár alkalom után már jól fog esni kicsit tovább csinálni, főleg, ha látsz/érzel magadon valamilyen előnyös változást. Velem is előfordul, hogy nincs sok kedvem elkezdeni, de ha mégis elkezdem azzal a gondolattal, hogy csak 10-15 percet mozgok, közben általában megjön hozzá a kedvem és tovább is csinálom.

- Ha munka után/estefelé hulla vagy, tedd az edzést reggelre, vagy ebéd előttre. Hétvégén kipihentebb az ember, akkor jobban esik mozogni is. Ne egy kiadós evés után kezdj neki, de ne is farkaséhesen.

A kaja fontosabb, mint a mozgás. Azt látom, hogy mindenbe belefogsz, aztán kis idő múlva feladod, nem csinálod elég ideig ahhoz, hogy valami értelme is legyen. Ha valaki megkínál valamivel, nem tudsz nemet mondani, vagy csak egy picit enni a sütiből. Jó lenne, ha kitartóbb és határozottabb lennél. Az nem olyan nagy baj, ha néha az étrendbe nem illő dologból eszel pár falatot, de utána folytasd, amit elkezdtél és kész. Vagy állj ki magadért és ne hagyd, hogy sütivel tömjenek. Nem kell mindig és örökké kalóriákat számolni, de nem árt szerezni benne egy kis rutint, hogy meg tudd állapítani, melyik ételt érdemes megenni, melyiket nem, melyikből csak nagyon keveset, miben milyen hasznos tápanyagok vannak. A makrókra is érdemes odafigyelni.

2019. jún. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Remélem nem sértek meg senkit sem, de 16., a Te tanácsod tényleg a lelkemig hatolt. Komolyan elgondolkodtatott.

Én fiatal koromban rengeteget sportoltam, mivel általános iskolában a felső tagozaton sportosztalyba jártam, ami heti 7 torna órat jelentett. Imádtam. Kosaraztam, kéziztem, de akkor sem láttam magam sosem vékonynak. Más korombeli lányok mindig vékonyabbak voltak. Otthon se kaptam túl sok motivációt. Mármint a szüleim mindig is szerettek így ahogy vagyok, de a tesóm - ahol "kötelező" az egymás szívatása, csúfolása 😅 - nagyon sokat cikizett az alakom miatt akkor is. Mindig valami poénos megjegyzéssel jött, amin a szüleim is nevettek vagy mosolyogtak. Ezzel bennem azt keltették, hogy a tesómnak igaza van. Bennem ez egy sebet hagyott szerintem, ami miatt sosem tudtam magammal kibékülni. Sosem voltam túlsúlyos szerencsere. A BMI indexem mindig normális volt, csak éppen az alakom nem volt "egyenletes" sosem.

Itt az ideje, hogy felálljak és megmutassam főleg magamnak, hogy nincs lehetetlen!

2019. jún. 11. 08:12
 18/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok


A szobabicóról jelentkezem 😅😂10 perc tekerésnél járok az 5. fokozaton és elmeletileg 18 km/h sebességgel 😁 Már most izzadok, de nem érdekel, kibírom. Kérdés: kezdésnek mennyit kellene tekernem? Max 45 percre van most időm. Elég vagy kezdésnek sok?

Egyébként holnap után megyek infrabiciklizni. Lehet nem ér semmit, 1x voltam olyanon és brutalisan tetszett. Most újra elmegyek, ugy gondolom h kárt nem csinálhatok magammal az izzadással 😅

2019. jún. 11. 14:18
 19/22 anonim ***** válasza:

Az izzadás egyébként nem, hogy káros, hanem egy nagyon fontos méregtelenítő mechanizmus.


Persze mértékkel, mert az sem normális, amit én csináltam egyszer. Nyár közepe, 40 fokcelsius, nulla felhő, 75 km gyaloglás egyhuzamban 90%ban aszfalton, 10%ban mezőgazdasági utakon. 11 liter vizet ittam meg, ez generált max 1 liter vizeletet. A zöld pólóm a végére hófehér lett a kirakódott sótól.

2019. jún. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Elindultam az úton. Tegnap a csajokkal elmentünk vacsorázni. Nagyon megettem volna a pizzát, vagy valami tésztás főételt. Az egyik barátnőm sajtos pennét evett, a másik szűzérmét hasábbal (mellé persze szirupos limonádé) én pedig cukormentes citromos limonádét kértem és mozzarellás szűzérmét grill zöldséggel. Nagyon büszke voltam magamra, hogy nemet tudtam mondani.
2019. jún. 13. 15:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!