Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nektek milyen fogyókúra vált be?

Nektek milyen fogyókúra vált be?

Figyelt kérdés
Szeretnék saját történeteket olvasni, pl ki mit csinált egy nap, mennyi kalóriát vitt be, esetleg napi étrend, milyen sportot választottál mellé ...stb.

2019. jún. 14. 23:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem a teljes életmódváltás jött be, de csak folyamatban van.

Étrend: többségében zöldségköret párolva vagy salátaként, ez ízlés dolga, hogy ki mit eszik. (nálam zöldpaprika, kaliforniai paprika, zöldbab, sárgarépa, karfiol, paradicsom, padlizsán, uborka, cukkini, csillagtök, retek, káposztafélék, vöröshagyma, fokhagyma játszik a mindennapokban) hozzá hús az ebédem, aztán fogyasztok még mást is. Húskészítmények, sok tojás, szénhidrát csökkentett kenyér, tejtermékek, néha (fehér bab-vörös bab, borsó, kukorica, lencse, csicseriborsó is megy), valamint olajos magvak, cukormentes édességek, sertészsír sütéshez-főzéshez és fűszerek (bazsalikom, fokhagymabors, feketebors, chilli, metélőhagyma, oregano, tárkony, petrezselyem, pirospaprika). Heti egyszer durum tésztás, VAGY krumplis ételt is eszem ebédre hússal. Szedek étrend kiegészítőket is. Lényegében ennyi.

Mozgás: egyenlőre heti 3x 1 óra: szobabicikli, hasizomerősítés, súlyzózás karokra (még 1 kilóval). Még nagyon az elején járok, 3,5 hónap/-14kg

Kalóriákkal nem foglalkozom, nem érdekelnek.

Fokozatosan lesz majd nehezebb a súlyzó, és később ha már többet tudok mozogni és többet fogytam, akkor tervben van több és más mozgás is: lépcsőzőgép, leg magic láberősítő, görkorcsolya, és talán beszerzek egy rendes biciklit is, hogy a szabadban is tekerjek, de ez még odébb van.

2019. jún. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Heti 3-4x aerob edzes, 1100-1200 kaloriabevitel naponta, semmi lisztes dolog es igy tudtam fogyni hetente 1-2 kilot. Nagyon valtozo volt, volt amikor semennyit sem fogytam, de volt amikor meg hirtelen 2 kilo lement eheztetes nelkul. Lehet attol fuggott, hogy mennyire voltam intenziv edzes kozben na meg ugye a kaja. Egy honap alatt altalaban lement 5 kilo, viszont az nagyon meglatszott. Sokat feszesedtem a sportolas hatasara.

Etrendet nem irok, hosszu lenne :D tulajdonkeppen ettem mindent ami egeszseges, leginkabb zoldsegeket es gyumolcsoket. Csinaltam ilyen energiabombakat es anyagcseregyorsitokat (turmix). Szerintem hatasosak, nagyon megszerettem a turmixolast ezido alatt.

2019. jún. 15. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem a paleolit étrend hozott egyedül eredményt.De nem csináltam 100%-osan, néha ettem egy kicsi olyat, amit nem szabad benne enni.

6 hónap alatt fogytam 13 kg-ot.

Sajnos nem tudtam tartani, beleuntam, így valamennyi kiló visszajött.

Közben nem sportoltam semmit, viszont napi 10-12 órát dolgoztam, ahol sokat rohangáltam.Kalóriát se számoltam.

Amúgy ha nem eszel gyorsan felszívódó szénhidrátot, plusz az eddigi kaja adagjaidnak csak a kétharmadát eszed, ez már elég a fogyáshoz, főleg ha tornázol vagy sportolsz is mellé.Meg ne egyél készételeket.Az alacsony glikémiás indexű élelmiszereket írd ki, ezekből válogass.

2019. jún. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az összes válaszolónak!

Sok sikert annak akinek még folyamatban van és gratulálok mindenkinek a fogyáshoz!

2019. jún. 15. 13:48
 5/5 Laylah ***** válasza:

Első körben 35 kilót fogytam kalóriaszámolással. Nem vontam meg magamtól semmit, ha úgy kívántam, betúrtam azt a tábla csokit (a hónap "azon" napjai előtt), de a kcal keretet nem léptem túl, ennyit kötöttem ki magamnak. Mivel nem vontam meg magamtól semmit, nem kellettek csalónapok sem. 1100-1400 közt ettem, sokszor nem kívántam a kaját, néha kicsit jobban, az átlag 1300 volt. Annyira figyeltem, hogy a testsúlyomnak megfelelő grammnyi fehérje lehetőleg meglegyen, valamint a cukorkeretet ne lépjem túl. Mellette könnyű fizikai munkát végeztem. Kb. 5 kilót híztam vissza belőle.

Második körben az egyik nagyobb magyar fogyókúrás vállalat által közzétett mintaétrendekből állítottam össze 12 napnyi étrendet, ez már komolyabb összeállítás, 1350-1450 kcal közt, fehérje kiszámolva. Viszont nem volt számomra elég változatos, a salátáktól meg agyérgörcsöt kapok :) , szóval fél évig csináltam, több csalónappal (pizzázások havi 1-2 alkalommal). Szintén könnyű fizikai munka volt mellé (ehhez igazodva jött ki a 12 nap is), de más jellegű mint az első körben. 6-7 kilót adtam le, ami ahogy volt, vissza is jött.

Most megint kalóriát számolok, két és fél hete kezdtem, eddig 2,5 kiló. :)

Külön sportolni egyik mellett sem jártam, kiinduló súlyom 105 kg volt.

2019. jún. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!