Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen kajákat szoktatok enni...

Milyen kajákat szoktatok enni (reggeli, ebéd, vacsora)?

Figyelt kérdés
Körülbelül 10 kilót szeretnék leadni, mert ennyi jött fel rám az utóbbi időben. Viszont soha nem foglalkoztam azzal, hogy mit eszek és elképzelni nem tudom, hogy mégis mit, mikor és hogyan kellene. Eddig annyi volt, hogy napi egyszer ettem főtt ételt (5-6 óra körül), napközben pedig kávé és valami nasiszerű dolog pl. gyümölcs, keksz, péksütemény. Szóval a napi háromszori étkezéshez egyáltalán nem vagyok hozzászokva és nem is tudom, hogy mit kellene ennem. Eléggé finnyás is vagyok, rengeteg dolgot nem eszem meg és emiatt is kiesik csomó kaja. Oké, gyümölcs, saláta, sült hús, rántotta meg vizet iszom...de ezen kívül? Írnátok példákat, hogy miket szoktatok enni?
2019. jún. 15. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Reggel mise, este semmise. Napközben, ami adódik. Így a 10 kiló egy hónap alatt lemegy.
2019. jún. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Bzs03 ***** válasza:

Napi minimum 4-5etkezes

1.etkezes:

-Rizsfeherjes zabkasa chia maggal, eperrel

2etkezes:

-30g mandula, zoldalma

3.etkezes:

150g csirkemell natur

Koret:bulgur, koles, quinoa

4.etkezes:

Abonett(4db)

Hazi zabkeksz, cukormentesen

5.etkezes:

Tonhalsalata(tonhal, rukkola ,spenot, uborka paracsiom paprika hagyma,koles/quimoa(ami ebedre volt koret)

2019. jún. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Reggelire: kávé, tejjel, édesítővel. Ez kitart kb délig.


(Sokkal több energiám van délelőtt, ha nem nyomom el magam étellel)


Ebéd: normál adag abból amit főzök. Pl ma chilis bab van, nekem kenyér nélkül.


Uzsonna: általában valami nasi, 1 túró rudi, 1 kakaóscsiga, most nyáron egy gombóc fagyi stb.


Vacsora: valami könnyű ami belefér a kalóriakeretembe. Ilyenkor ügyelek, hogy már ne egyek szénhidrátot, mert alváshoz baromira nincs szükség szénhidrátra.

Tojásrántotta kenyér nélkül, grillezett csirkemell salátaágyon, vagy csak pár szelet csirkemellsonka, nyers zöldségekkel, ha nincs időm vacakolni a konyhában.


Számomra ez egy hosszú távon tartható diéta, mivel nem vonok meg magamtól semmit, csak ügyelek a mennyiségre, és, hogy mindig olyan tápanyaggal lássam el a szervezetem amire szükségem van. Pl alváshoz nincs szükségem szénhidrátra, viszont ebéd után a kert felásásához már igen.


2 eve diétázok, 150 kgról 90re fogytam, és közben szültem egy gyereket. A terhesség alatt, "csak" 10 kg ment le zsírból (összesen 20 a méhlepény, víz, gyerek, stbvel együtt), de büszke vagyok magamra, hogy a terhesség alatt is tudtam folytatni ezt a diétát, és semmiféle egészségügyi problémánk nem lett, se nekem, sem pedig a lányomnak.


Ez az ékes bizonyítéka annak, hogy nincs értelme a koplalós divatdiétáknak, hiszen bármikor jöhet betegség, terhesség, pénztelenség, amikor nem tudod tartani a szabályokat, amiket felállítottál magadnak -feleslegesen- a motivációd nullára csökken, és szépen lassan visszaszedsz minden egyes dekát amit leadtál.


Ezért nem kell feleslegesen szabályokat felállítani, csak oda kell figyelni arra, hogy mikor és mennyit eszel.

2019. jún. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

R: szalonnas tukortojas, avokado, rengeteg zoldseg

E: grill/roston csirkemell rengeteg salival

V: mint ebed, vagy hal+ zoldseg, vagy parolt zoldseg

165/49/N

2019. jún. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!