Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem fogyok?

Miért nem fogyok?

Figyelt kérdés

Üdv. Nyári szünet van és nem nagyon járkálok sehova. Elhatároztam hogy pár kilót le szeretnék dobni. Mivel beteg vagyok mozogni nem nagyon bírok.


Elkezdtem fogyókúrázni ami ezekben merül ki:

-A felét eszem annak amit ezelőtt

-Sok vizet és zöldséget fogyasztok.

-Nem eszek semmi cukrosat vagy zsírosat

-Kenyérből minimális fél max 1 szeletet eszek esetleg leveshez.


Ennek ellenére pont egy hónapja 106 kilo voltam most pedig 108.

Nem értem hogy miért.


-Álltalában délelőtt eszek egy zsömlét vajkrémmel(vagy valamivel megkenem) sonkával vagy kolbásszal(vagy valami felvágottal) mellé egy kávé illetve 3-4 paradicsom.


-Du 3 körül ebételek ami itthon van szigorúan egy fél tányérral.


-6-7 körül pedig vacsorázok hasonlót mint délelőtt. (1 csomag virsli és paprika stb)


Próbálok minnél több zöldséget,gyümölcsöt enni. Néha bekapok negyed marék müzlit.

De ennek ellenére híztam 2 kilót.


Mit rontok el? :/


Nagyságrendileg 1500-1700 kalóriat eszek egy nap. (úgy ahogy számolgatom)


Jelenleg 185 cm és 108 kilo vagyok 20 éves.



2019. jún. 25. 15:41
1 2
 1/19 anonim válasza:
Valószínűleg eddig kevés volt a víz.
2019. jún. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Annyit iszok hogy már fáj tőle a hasam és fél óránként járok a wc-re.
2019. jún. 25. 16:09
 3/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom miben merül ki nálad a sok zöldséget eszem kifejezés, de napi 3-4 paradicsom és egy paprika nem számít soknak. Írtad, hogy nem eszel zsírosat, hát pedig de. A virsli, a kolbász, a felvágott, és még a vajkrém is tele van zsírral.

Ebből kifolyólag a reggelid tömény szénhidrát és zsír szinte nulla fehérjével. Ugyanez igaz a vacsorára is. Aki diétázik annak úgy rossz ahogy van. Miért nem eszel mondjuk tojást? Egészséges, tele van fehérjével és sokkal jobb mint a virsli vagy a kolbász. Emellett ott a müzli, a joghurt, a gyümölcsök, a saláták, a halak... Rengeteg mindent sorolhatnék még, a neten akár recepteket is találhatsz. Nyár van, otthon vagy, ráérsz egy gyors rántottát összedobni reggelire vagy vacsorára.

Egyébként ha a sport nem megy, ez esetben legalább sétálni elmehetnél. Reggel vagy este tök jó az idő és akár egy kis séta is rengeteget segít, hogy beinduljon a fogyás.

2019. jún. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Rendben akkor megpróbálok fehérjében gazdag de zsírban szegény ételeket enni. Nekem anno úgy tanította az edzőm hogy tök mind 1 mit eszek csak x kalóriától ne legyen több és akkor megindul a fogyás. Ezek szerint nem volt valami kompetens a témában...


Ja és halat nem szeretem :D

2019. jún. 25. 16:53
 5/19 anonim ***** válasza:
Abból a szempontból igaza volt, hogy kalóriadeficitben fogysz, de azért fontos az is, hogy miből tevődik össze az étkezés. Tegyük fel minden nap megeszel két tábla milkát, hiába ennél 1000 kalóriát naponta és lennél deficitben, nem nagyon hiszem, hogy fogynál tőle. Ezért fontos, hogy mit eszel és nem csak az, hogy mennyit.
2019. jún. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) És esetleg attól ne féljek hogy kevés kalóriát eszem és bepánikol a szervezetem majd hirtelen elkezd mindent raktározni? Mert túlzásba is tudok esni :D
2019. jún. 25. 17:10
 7/19 anonim ***** válasza:
19%

100 kalória milkacsokitól is ugyanúgy fogyni fog az ember, mintha 1000 kalóriányi húst és zöldséget enne.


De míg az utóbbinál szép lesz a végeredmény, az előbbinél lógó löttyedt lesz.


Kérdező:


Az 1700 kalória sok, ha nem mozogsz. Vagy mozogj többet, vagy vidd le 1200ra.


Én azért napi 1-2 órát sétálok, házi munkát végzek, gyerek után rohangálok, és 1400 kalóriával fogyok havi 2-3 kg-t 103 kgval.


Viszont ha lejebb viszed a kalóriát, ilyen étrend mellett farkas éhes leszel.


Én 135 kgról fogytam fél év alatt 103ra így:


Reggeli: tk kenyér, tojás, nyers zöldség, natúr zabpehely zsírszegény joghurtal, zsírszegény felvágottak, túró


(Nem mindet egyszerre, változatosan rakd össze, mindennap mást)


Ebéd: sült , párolt, grillezett húsok, bőr nélkül, esetleg valami tejszínes(10%os) vagy paradicsomos szósszal, köretnek, rizs, vagy bulgur, vagy párolt zöldség.


Vacsora: tojás, túró, felvágottak nyers zöldségekkel

(Ilyenkor már offold a szénhidrátot)


Amit csak tudsz olaj nélkül süss. A sültcsirkecombot sütőpapíron simán megsütheted olaj nélkül a saját zsírjában, a tojásrántottához, és a csirkemellhez pedig csak egy teflonos serpenyő kell és mehet bele olaj nélkül.


Vaj helyett csinálj krémeket. Padlizsán krém, kőrözött (túró, natúr joghurt, lilahagyma, pirospaprika, fűszerkömény, só, bors. Összekevered villával és mehet be a hűtőbe.


Krémtúró: natúr joghurt, túró, édesítő, vanilia aroma, fél citrom leve. Összeturmixolod és kész. 2 pofára eheted akár vacsorára is, mert alig tartalmaz szénhidrátot

2019. jún. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:

"Annyit iszok hogy már fáj tőle a hasam és fél óránként járok a wc-re."


Félreértettél, azt írtam, korábban ittal kevesebb vizet. A 2 kiló, amit felszedtél szerintem abból fakad, hogy összesen ennyivel több víz van a szervezetben. De ez csak tipp.

2019. jún. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ha beteg vagy akkor a doki az elsö.
2019. jún. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:

1200 kalória az kevés és nem is jó mivel abból csak jo-jo diéta lesz mivel később vissza fogja hízni.Nézz jobban utána a dolgoknak.Ajánlom hogy használj egy víz kalkulátort csak keress rá és kifog adni pár oldalt(így tudni fogod hogy mennyit kell innod)Ha csak fogyni szeretnél és nem izmot is mindenképpen kevesebb húst kell enned.Ha mégis arra esik a választásod akkor csirkét csinálj.Használj kisebb tányért,és mikor eszel ne csinálj semmi mást mellette.Használj több fűszert,ígyál zöld teát vagy kurkumás teát és fekete kávét.(A teákba egyedűl gyömbért vagy citrom lét tegyél)

De sajnos a mozgás nem ártana még ha egy kis séta is.+meleg vízben ha lehet kádba fürödj(azzal is égetsz valamennyi kalóriát)reggel kezdhetnéd a reggeledet kevesebb evéssel mondjuk csinálhatnál smoothiet.Ja és 6-kor egyél 7 körül nem ajánlott már enni.De ez akár a betegségektől is függhet

2019. jún. 27. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!