Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan vágjak bele a diétába?

Hogyan vágjak bele a diétába?

Figyelt kérdés

Sziasztok, valaki segítene nekem elmagyarázni, hogyan is néz ki gyakorlatilag egy diéta? Milyen tápanyagokat kell bevinnem a szervezetembe, miket kerüljek illetve milyen mennyiségben tegyem mindezt? Hogyan kezdjem el?


kb. 173-174 cm magas vagyok és 85 kg környékén mozgok, szeretnék lefogyni és megizmosodni, el is járok kondiba hetente 2-3 alkalommal (ezt szeretném szeptembertől 4-5 alkalomra emelni).



2019. aug. 29. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Pontokba szedve:


1. NINCS DIÉTA, életmódváltás van. Ez azt jelenti, hogy ki kell alakítanod egy fenntartható rendszert, ami kevesebb kajabevitellel működik, mint most. Megoldható, de készülnöd kell rá, hogy lesznek nehézségek. Ha nem akarsz elmenekülni az elején vagy visszaszedni mindent, akkor SZERINTEM nem változtatsz az étrenden, csak a bevitt kaja mennyiségén. Finomakat kell enni.

2. Hogy ezen a ponton ne szenvedj érdemes megtanulni nagyon lassan enni, hogy az agyad érzékelje, hogy eszel, ami miatt küld majd jelet a testednek, hogy elég a kajából. Ha ez megy akkor kb 30%-kal eszel kevesebbet mint korábban és nem vagy éhes. Az elhízott emberek általában gyorsan esznek,

3. Ezzel ellehetsz akár több hónapig is és szépen fog lefelé menni a kiló. Ha úgy érzed, akkor neki kell állni a mozgásnak (ez is kötelező elem), hogy az anyagcseréd a csökkentett bevitel miatt ne lassuljon be (de ezt már csinálod)

4. Csak finomakat egyél kezdetben, aztán majd ha haladsz érezni fogod, hogy csökkenteni kell a szénhidrtátot stb. Más lesz a finom mint az elején,

5. Sosem szabad koplalni, ha éhes vagy egyél, de csak lassan,

6. Ha már nagyon keveset eszel, akkor a vitamin és sóbevitelről gondoskodni kell.

7. Ha lehet hagyd el az alkoholt és a cigit,


Élvezni kell az elért eredményt és fenn kell tartani:)

2019. aug. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Személyes tapasztalatom az, hogy ha nem akarsz megvonni magadtól lényegében semmit, DE szenvedés és koplalàs nélkül szeretnél életmódot vàltani, ahhoz egyrészt kitartàs és sok türelem kell, màsrészt bizonyos megszorítàsokra van szükség, de nem lemondàsra.

Én alapvetően szénhidràtszegény - zsírban és fehérjében gazdag tàplàlkozàst tartom a legjobbnak, legkönnyebben betarthatónak. krumplit, tésztàt ritkàn eszem, ilyeneket mint pl zab, köles, hajdina, bulgur, rizs stb nem fogyasztok, nem szeretem őket. ( Ezekben is sok szénhidràt van)

Nagyrészt zöldségeket, húsokat, sajtokat, tojàst, olajos magvakat eszem, nem spórolok a zsiradékkal, néha eszem hüvelyeseket is.:) Valamint szénhidràt csökkentett kenyeret mértékkel.

Én nagyon nagy súlyról kezdtem, több év koplalós, fogyókúràk és jojóeffektus eredményeként, több eü problémàval, anyagcserebetegséggel, pcos, pajzsmirigy alulműködés, ezért lassabban megy, de működik a dolog.:) Nem vonok meg semmit teljesen, nem szàmolgatok kalóriàt sem, csak amiben sok szénhidràt van , abból keveset eszem ritkàn. Ennyi. 23 kilót fogytam fél év alatt eddig.

Fehérlisztet, cukrot érdemes a lehető legnagyobb ívben elkerülni, de ez nem jelenti azt, hogy mondjuk havonta egyszer nem ehetsz meg egy sima péksütit vagy csokit. De mivel mi hízékonyak vagyunk, ezekből nem ehetünk akàrmennyit. Vigyàzni kell az összes széghidràtban gazdag kajàval. Remélem kicsit tudtam segíteni.

2019. aug. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*szénhidràtban gazdag
2019. aug. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. :)


Az első válaszolótól még annyit kérdeznék, hogy a fogyni akarás ténye az világos számomra, de ezt úgy akarom elérni, hogy izomzatból ne veszítsek, még akkor is ha ez egy kcisit lassabb így.


Másaodik válaszoló, igazából én képes vagyok lemondani is dolgokról, ha valamit elkezdek, akkor tudok elég motivációt összekaparni, hogy tartsam is, de értem. Nem fogok mindenről lemondani ettől függetlenül.

2019. aug. 30. 16:42
 5/8 A kérdező kommentje:
* És a kérdés az volna, hogy lehetséges-e zsírégetés izomzatvesztés nélkül?
2019. aug. 30. 16:43
 6/8 anonim válasza:

Szia


Saját tapasztalatból mondom, hogy van módja úgy fogyni, hogy nem éhezem. Kipróbáltam pár dolgot és elég nehezen indult meg, de azt egy ismerősöm mutatott egy lehetőséget ami hatására elindult a fogyás. Persze mozogni kell mellette... meg az amúgy sem árt és ahogy olvasom neked pont az a cél, hogy legyen erőd és tudj izmosodni.

Nem volt probléma azzal, hogy mit egyek és azzal sem volt hogy nincs energiám...

Nagyon fontos még a testi na és persze a lelki összhang isa diétában... hisz ha fejben nem vagy toppon csinálhatsz bármit..

2019. szept. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szia, és mi volt az lehetőség? :)


Mozgással semmi probléma nem lenne, csak az önmagában nem elég, életmódváltásra is szükségem lenne.

2019. szept. 14. 08:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Minél kevesebb az energiaminuszod, annál valószínűbb, hogy nem vesztesz izomzatot. Igazából az izomzat vesztés sem olyan nagy probléma, mert azt viszonylag könnyen vissza lehet szerezni. Legalábbis jóval egyszerűbb, mint fogyni:)
2019. szept. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!