Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek végül minek...

Szerintetek végül minek köszönhetően fogytam?

Figyelt kérdés
Egész életemben súlyfelesleggel küszködtem, az alap súlyom kb 68kg volt. Erről felhíztam 84re 2 év alatt, amitől a legszigorúbb diétával tudtam csak szabadulni, de utána az is visszaszaladt. Tavaly vegán lettem, szinte erőfeszítés nélkül lefogytam 73-74kg-ra a 84-ből, és bárhogyan elengedtem magam, nem jött vissza semmi! Megállt a fogyás, nem ment tovább, pihenőt is akartam tartani vele. Most nyáron le akartam fogyni 70-re, de egyszerűen nem ment. Írtam étkezési naplót, próbáltam az időszakos böjtölést, nem ment, meg se mozdult. Próbáltam odafigyelni a szénhidrátra, semmi eredmény. Gondoltam, az időszakos böjt nem ment, rosszul lettem, úgy leesett a vércukrom, akkor kipróbálom a napi 3-4 kisebb étkezést. Ettől se fogytam, de legalább nem lettem rosszul. Aztán gondoltam kizárom teljesen a cukrot (előtte se sokat használtam cukrot, inkább édesítőszert használtam már), és édesítőszert váltottam, steviát használok, és azóta elég furcsa dolog történt. Egyszercsak nem volt kedvem enni, a kajával foglalkozni, nem nagyon érdekelt az evés, és egyszercsak észrevettem, hogy lefogytam 70kg-ra... Nem értem mitől lehet, néha eszem csokit, vegán péksütit, pizzát, próbálok nem ész nélkül enni, de néha elengedem magam, és most szinte magától lement a kitűzött cél, amivel egész nyáron küzdöttem. Nem tudom, minek köszönhetően sikerült végül? Talán azért, mert nem görcsöltem rajta?

2019. szept. 10. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túl gyorsan vártál eredményt. Ennyi idő kellett hozz. Meg te is írod, hogy az elején nem is találtad meg rögtön, hogy mi működik nálad és belefutottál olyan hülyeségekbe, mint az éhezés.
2019. szept. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
CSODA TÖRTÉNT !
2019. szept. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mozogni szoktál?
2019. szept. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
17%

Minél kevesebb cukor, szénhidrát, annál nagyobb fogyás és annál kevesebb éhségérzet!

A főorvos úr tuti megmondja a frankót:

https://www.youtube.com/watch?v=sko2gWFcqvU

2019. szept. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem szoktam mozogni.


Nagyon érdekes volt a videó, sokat olvastam már a ketogén diétáról, de nem tudom ez vegán életmód mellett mennyire kivitelezhető. Mindenesetre utána nézek, van logika az elméletben.

2019. szept. 10. 18:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ennyit számított nálad a cukor és édesítőszer leváltása steviára.

Csak úgy mellékesen, sok szénhidrát mellett nem jó ötlet az időszakos böjtölés, szerintem. A vegán+ketogén étrend sem lehet egyszerű, és nem is biztos, hogy jót tesz az egészségnek, bár vannak, akik csinálják.

2019. szept. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!