Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mitől hízhattam meg?

Mitől hízhattam meg?

Figyelt kérdés

Tudom magamról, hogy nem étkezem egészségesen, mert sosem figyeltem erre tudatosan. Illetve sportolni sem sportoltam soha. Viszont ez tényleg mindig így volt és sosem voltam vékony, de azért mindig ilyen 65-70 kg körül mozogtam, viszont most majdnem 80 kg vagyok (1 év alatt híztam meg) és ez meg is látszik rajtam. Pedig nem változtak annyit a szokásaim, sőt. Korábban mindig kocsival vittek mindenhová, viszont az egyetem óta gyalog járok mindenhová. Kevesebbet is eszem, mert egyszerűen nincsen rá időm vagy lehetőségem. Reggelizni sosem szoktam, általában napi egyszer eszem főtt ételt (délután 5-6 körül), ezen kívül max. gyümölcsöt vagy joghurtot viszek magammal a suliba, de az esetek többségében semmit. Korábban ettem péksütit, szendvicset is, de már azt se eszek. Vizet, teát és kávét is iszok (mindent üresen). Kenyeret sem eszek semmihez, max. néha otthon vacsora helyett csinálok egy szendvicset, ha tényleg nincsen nálam más és nem tudok elmenni vásárolni. Édességet, sós rágcsát stb. hétköznaponként egyáltalán nem eszek. Hétvégén a családdal vagy barátokkal együtt szoktunk csipegetni, de akkor sem eszek meg egy zacskót, tehát ugyanúgy mértékkel. Szóval szerintem egyáltalán nem eszek sokat, de mégis kövér vagyok. Régebben sokkal többet ettem, de mégsem híztam, most meg már lassan egy rohadt banánt vagy egy palacsintát nem merek megenni, mert cukor van benne és majd még dagadtabb leszek tőle.

20/L


2019. szept. 24. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Pajzsmirigy alulműködés! A hormonoknak ebben a sávban kellene lenniük:

[link]

Az emelkedett inzulin is gyanús lehet, az inzulinrezisztencia mellett is indul a hízóshow. Az éhgyomri inzulin 10 alatt legyen, de inkább 5 körül.

2019. szept. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%

Most lett "elege" a hasnyálmirigyednek az egészségtelen táplálkozásból, és 2-es típusú cukorbeteg lettél. Vagy ugyanez az egyetemi stressz miatt. Ballagj el a háziorvoshoz, egy sima éhgyomri vérvételből már sok minden kiderül (de az igazi a cukorterhelés).


Ezen kívül próbáld meg tételesen összeírni, hogy mit eszel. A csipegetés, "alig eszem" stb. kalóriában elég sok tud lenni. Ha nincs időm normálisan reggelizni, elmenni ebédelni és a tartalék kaján élek, simán több kalóriát tolok be - de erre csak akkor jöttem rá, mikor összeszámoltam, addig kevésnek tűnt. Pedig ilyenkor kihagyok 500 kcal reggelit és 800 kcal ebédet.

2019. szept. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Stressz is okozza , hizlal mint a rosseb

A kortizol emeli a cukorszintet , es hizlal anelkul hogy egyél , kioldja a májból a glukózt ha kell , a raktárakat

Próbálj vezetni étkezési naplót , es akkor szembesulsz, mennyit is eszel

2019. szept. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem sokkal egészségtelenebb napi 1-2 alkalommal enni, mint több alkalommal, de rendszeresen. Ha teheted, igyekezz egészségesebb ételeket enni, napi egyszer főtt ételt és inkább sokszor keveset, mint kevésszer sokat.
2019. szept. 25. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy teljes labort mindenképp kéne csináltatnod, hormon és cukor baj is lehet

Viszont, baromira egészségtelen amit csinálsz. A reggeli a nap legfontosabb étkezése. Soha nem kéne kihagyni a reggelit.

Az ebéd is nagyon fontos. Ha csak vacsoránál eszel, utána meg mész aludni, attól is meghízhattál. Pont vacsorára kéne azt enni, amit reggeli/ebéd helyett szoktál.

2019. szept. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok oka lehet, első körben vizsgàltasd ki magad, lehet anyagcserezavar- InzulinRezisztencia, PM Alulműködés is akàr.

Nekem is így derült ki az összes bajom, IR, PMA, PCOS, és màs hormonproblémàk is.

Soha nem ettem sokat, inkàbb főleg a minőséggel volt gond, plusz a szervezetem nem működik egészségesen, anyagcserebetegség miatt...nekem nem úgy működik a szervezetem ahogy kéne, így rohadt gyorsan hízom tudatos diéta nélkül, de szerencsére màr megvan a betegségemre vonatkozó tàplàlkozàsi irànyelv, és fogyok szép lassan, majdnem 7 hónapja.:) (-25kg)

Érdemes megtudni mi a helyzet az egészségi àllapododdal, és onnan tudsz majd tovàbb lépni.:)

2019. szept. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor el fogok menni ezzel egy orvoshoz, ha ennyien írtátok, hogy érdemes lenne ennek jobban utánajárni. Tudom, hogy nem egészséges így étkezni, de ezen nem fogok változtatni... 6 órakor kelek ahhoz, hogy beérjek a reggel 8-as órámra és már ezt is elég korainak érzem, nem tudnék felkelni még ennél is korábban, hogy reggelizzek (olyan 5-6 óra körül érek haza, de akkor még tanulnom is kell, nem tudok sokkal korábban sem lefeküdni aludni) és igazából felkelés után nem is kívánok semmit, nem esik jól még egy kávé sem, nemhogy rendes étel. Az ebéd pedig ugyanígy az óráim miatt problémás. Emiatt marad az, hogy az óraközi szünetekben bekapok valamit és csak otthon, este eszek főtt ételt.
2019. okt. 9. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!