Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni szeretnék, de állandóan...

Fogyni szeretnék, de állandóan az evésen jár az eszem, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Folyton eszek mert állandóan arra tudok csak gondolni.. 5-6kg-t akarok lefogyni de nem tudom hogyan kéne kontrollálnom magam :(

2019. nov. 13. 15:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Foglald el magad valamilyen örömet, sikerélményt nyújtó hasznos tevékenységgel.
2019. nov. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Tedd ki a konyhába az egyik nem előnyös fényképedet.
2019. nov. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Írd le kérlek, hogy 1 nap miket eszel. Őszintén! Mert ha valamit elhazudsz, akkor azzal csak magadat fogod becsapni és nem tudok neked hasznos segítséget adni. Szerintem a kaják összetételével lesz a gond és a bevitt mennyiséggel...Hajrá írd :)
2019. nov. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Amikor éhes vagy, igyál! Lehetőleg valami meleget, az jobban laktat - de mégsem tartalmaz annyi kalóriát.

Közvetlenül az étkezések előtt mindig igyál meg egy nagy pohár valamit, hogy annyival is kevesebb hely maradjon a gyomrodban az ételnek (ami energiadúsabb).

Olyan hobbit keress, ami mindkét kezedet koszossá, maszatossá teszi, hogy közben ne tudj nassolni, pl. agyagozz, kertészkedj, vagy ilyesmi.

Ne tarts otthon olyamit, amit nem szabad megenned. Ha előbb el kell menni érte a boltba, már nem is fogod annyira kívánni, meglátod. :)

Amikor ilyesmit veszel, mindig csak egyet vegyél. Nem mindjárt három zacskó kekszet, hanem max. egyet. És vagy kekszet, vagy csokit, mindkettőt ne.

2019. nov. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és kezdjük ott, hogy hány évesen, hány centi magasan és hány kilósan kellene leadnod azt az 5-6 kilót.
2019. nov. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de sajnos nem én veszem a cuccokat, meg ugye elég sok nassolni valót veszünk be mert van 3 testvérem :( 18 éves lány vagyok 150 centi és 57 kg!! egy nap hát mikor mit de sokat, tegnap pl vagy 3x ettem bolognait, de mindennapos pl rengeteg kv, hell, és valami csoki, a többi attól függ anyukám mit főz, de általában sokat eszem belőle
2019. nov. 13. 19:40
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Szia!


Ha a "nagy terv" (mától diétázom és semmi rosszat nem eszem és mindenből csak keveset) nem megy, nem sikerül megvalósítani, hiába határozod el magad, akkor kezdd kisebb lépésekben. Hetente vezess be egy újabb dolgot. Például:

- mindent ehetsz, de mindent fel kell írni ("ma ettem vajaskenyeret, narancslevet, csokit, bolognait, bolognait, borsólevest és bolognait"), amiből többször szedtél, azt többször írd fel.

- mint az előző, de mindent mérj is le! elsőre elég lesz egyben mérni, tehát pl. "túrógombóc cukorral és tejföllel 340 g"

- elsőre keveset szedj, és utána szedhetsz újra, akár azonnal

- elsőre keveset szedj, és ha utána szeretnél még, akkor várj 15 percet. Lehet meggondolod majd magad, mert kb. ennyi idő kell, míg az agyban kialakul a jóllakottságérzés.

- számold a folyadékbeviteled, figyelj oda, mennyit iszol egy nap (és igyál többet, ha kell)

- mindig reggelizz, és reggelire egyél fehérjetartalmú ételt is.

- lehetőleg ne vacsorázz túl sokat (érdekes módon ebben az előbb leírt reggeli segíteni fog)

- próbálj ki új ételeket, amik jól illenek a tervezett diétádba. Ha nem ízlik, kóstolgasd több alkalommal, akár 10x is. Az agy az ismerős ízeket azonosítja finomnak (meg mindent, ami édes - sajnos).


Stb, stb... Sokkal könnyebb ilyen kis lépésekben bevezetni a jó szokásokat szerintem, mint mindent egyszerre.

2019. nov. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

"mindennapos pl rengeteg kv, hell"

Kezdd az egészet azzal, hogy ezeket elfelejted, hogy alvás közben is fogyni tudj! De ahhoz tudni kell aludni. Rendszeresen, eleget, és jól. Ezek pedig lehetetlenné teszik, főleg, ha nagy mennyiségben, napi szinten iszod a sok koffeint.

2019. nov. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az alvás és a fogyás kapcsolatáról:

[link]

2019. nov. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát.. 1 hétig sikerült tartanom a mozgást és az étrendet is, de amint elhatároztam h lesz egyetlen 1 olyan napom ahol többet eszek..hát nem 1 nap lett belőle immár második hete :( egyszerűen mindig arra gondolok hogy na jó majd akkor a másik héten najó majd azután és nem jön össze
2019. dec. 10. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!