Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi történhetett? Lent bőven...

Mi történhetett? Lent bőven kifejtem

Figyelt kérdés

Először is engedd meg,hogy leírjam a magasságom, súlyom, korom, és egyéb információkat. 168 cm vagyok, valahol 43.8-45 kg között, és tinédzser lány. Nem igazán aktívkodok a sulis tesiórákon kívül, sportsérülés miatt azokat is kihagytam, sőt van hogy még most is ki kell állnom, mert annyira fáj.

A súlyom alapján páran egyből asszociálhatnak anorexiára, de had cáfoljam meg. Mindig kis duci gyerek voltam, aztán valahogy nőttem 20 cm-t anélkül, hogy bármennyi súly feljött volna. Mindig normálisan ettem, sosem vontam meg magamtól semmit amit megkívántam. Nyáron 48kg körül voltam, és vékonyabbnak néztem ki, mint most, 44 kilósan. Pont most láttam egy augusztus végén készült képet, amin úgy állok, hogy oldalról látszok. Teljesen lapos hasam van rajta, kicsit sem türemkedik ki a zsír a hasam alján. Most viszont érzem, sőt látszik is, mások is megjegyezték, hogy híztam, és kezd olyan lenni a hasam mint egy 2-3 hónapos terhes nőnek. Ugyanazon a mérlegen mérve, ugyanolyan étkezési szokásokkal, annyival több testmozgással amit az a 3 tesióra biztosít a suliban. Mi történhetett? Hogy tudtam úgy elzsírosodni, hogy a súlyom közben még csökkent is?



2019. nov. 16. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha terhesnek tűnsz fel vagy puffadva. Nem híztál.
2019. nov. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is egy 2-3 hónapos terhes nőnek NINCS látható hasa, csak a 4-5 hónap környéken lesz látható.

Másodszor nem mindegy, hogy a kép mikor készült, reggel, evés elött, vagy délután kiadós kaja után.

Harmadszor nem feltétlen zsír miatt van hasad, lehet, hogy a nem-sportolás miatt a hasfalad lazább, a hasizmod gyöngébb és emiatt jobban kinyomódnak a belsö szervek. (A heti 3 tesióra kimaradása lehet ok!)

2019. nov. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A képek mind reggel, evés-ivás előtt készültek.
2019. nov. 16. 19:53
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha valóban a tesiórák lennének a hunyók, nem értem, hogy nyáron, amikor még ezen a néhány tesiórán sem vettem részt, és semmi testmozgást sem végeztem hogy volt laposabb a hasam.
2019. nov. 16. 20:32
 5/8 anonim ***** válasza:
Mutasd azt a képet, akkor könnyebben tudunk válaszolni.
2019. nov. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A sportsérülés óta gondolom kevesebbet mozogsz, kezdenek leépülni az izmaid. Nem tudom, miket eszel, de most, hogy nem sportolsz, jobban oda kellene figyelned az étrendedre, mert azzal, amit most csinálsz, egyre gyengébb és zsírosabb leszel, amolyan "skinny fat", emiatt is lehet nagyobb a hasad, mint előtte. Egyébként pedig aggasztóan alacsony a testsúlyod.
2019. nov. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6-os, eddig nem ismertem a skinny fat jelenséget, de most utánanéztem és egyértelművé vált számomra hogy ez áll fenn. Köszönöm szépen a hasznos választ😊. Azt olvastam, hogy súlyzós edzéssel lehet leginkább zsírt égetni, és a kérdésem az lenne, hogy otthon milyen gyakorlatokat lehetne végezni? Rákerestem youtubeon, googleban, de nem találtam olyan cikket/videót, ami számomra egyértelműen leírta volna miket kell csinálni.
2019. nov. 16. 22:41
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj de ezt leginkább látni kéne.

44kgval nem lehet hogy azért van hasad, mert minden másod annyira vékony hogy már feltűnő hogy van hasad?

Én erre tippelnèk, ilyen súlynál szó nincs zsírról szerintem.

A második kérdésedre pedig: a futás az egyik legjobb zsírégető sport, nem feltétlenül kell edzeni hogy fogyj.

Edzeni akkor kell ha gyenge a hasfalad, egyébként sokszor ezért látszik nagynak egy has. Sokszor nincs tartása.

2019. nov. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!