Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyon kellene fogyókúráznom,1...

Nagyon kellene fogyókúráznom,164 cm a magasságom,118 kg a súlyom, közép korú férfi vagyok. A kocogást sem bírják már a lábaim, de a legnagyobb bajom az állandó éhség érzet. Ha elkezdek enni, nem tudok jóllakni. Hogyan fogjak hozzá?

Figyelt kérdés
Eltávolították a pajzs mirigyem, de nem hogy fogynék, hanem még hízok.

#falás #állandó éhség érzet
2019. nov. 27. 18:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

Nem értem milyen választ vársz, hiszen pontosan tudod, hogy mi a probléma.


Úgy fogj hozzá, hogy nem eszel csak feleannyit. Közhely de egyél alacsony kalóriatartalmú ételeket (pl saláták) amik dugítanak, meg igyál rengeteg vizet. Csodaszer nincs, max a gyomorgyűrű.


Kocogással amúgy sem mennél semmire.

2019. nov. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Ha éhes vagy mindig , nem jó az étrended. Ki kell tapasztalni. Nekem a kevés szénhidràt, sok zsír, emelt fehérjebevitel vàlt be. Szépen fogyok is.
2019. nov. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%
Azt felfogtad, hogy nincs pajzsmirigye?
2019. nov. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kapsz megfelelő hormonpótlást? Anélkül nem fog menni.
2019. nov. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az durva. Szerintem ne is próbálkozz a futassal amég nem megy le legalább 30 kg. Csak tönkre teszed a lábaid. Vagy a szíved. Talán az úszás segíthet. Meg persze hatalmas akaraterő kellene.
2019. nov. 28. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora feleséggel ne kocogj! Teljesen hazavágod az izületeidet. Ahogy írták: úszással kezdd. Ha éhes vagy, 2 étkezés között egyél nyers zöldségeket. De jobban jársz, ha összeszorítod a fogad, és az első hónapot végig szenveded ilyen téren, hogy összeszűküljön a gyomrod. Utána túlleszel ezen, és már nem fog kínozni.

A pontos étrendhez a pajzsmirigyed, pontosabban annak hiánya miatt kikérném egy dietetikus tanácsát a helyedben.

2019. nov. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, keresek endokrinológust, mert kapok hormon gyógyszert, L-Tiroxint, 100 mg-ot, napi egyet, de nem tudom ellenőrizni, hogy elég, vagy kell még. Megpróbálom a tanácsokat betartani!
2019. nov. 28. 17:39
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az éhséget a szervezetben több hormon szabályozza, az egyik a leptin. Ezt a zsírsejtek termelik, ha tele vannak, innen tudja az agy, hogy van elég tartalék, nem kell tovább tolni a kaját.


De sajnos ez a rendszer nem működik tökéletesen. Az egyik gond az, hogy ha gyorsan felszívódik a szénhidrát az emésztésedből, akkor megugrik az inzulinszinted, és ez kitakarja az agy számára a leptin jelet. Ennek evolúciós előnye lehetett talán, de ma már hátrány, segít jól elhízni. Megelőzni úgy lehet, ha nem eszel gyorsan felszívódó szénhidrátokat (vagy csak kis mennyiségben és mindig más ételekkel együtt), sok-sok rostot eszel (a napi 30 g a kiindulás legyen, több lehet nyugodtan, és minden étkezésbe jusson belőle bőven). Zöldségek, hüvelyesek stb., a barna kenyérre ne építs, abban általában kevés van. Van, akinek a szénhidrátcsökkentés segít (és a kieső kalóriákat zsírral pótolja).


A másik gond az, hogy ahogy a szemed is szinte megvakul, ha sokáig erős fény éri, az agyad is "megvakul" a leptinre, ha sokáig van neki kitéve :-( De a jó hír az, hogy idővel ez javulni fog, ahogy fogysz. De bizony egy darabig éhes leszel, mert az agyad azt hiszi, nincs zsírtartalék.


Nálad ehhez még hozzájön a pajzsmirigy hiánya és a talán nem tökéletes hormonpótlás.


Jól teszed, hogy endokrinológust keresel, meg persze a dietetikus is segíthet. Addig viszont már tehetsz pár előkészítő lépést:

(1) mindig jegyezd fel, mit eszel - ez segít majd a későbbi tervezésben.

(2) próbálj ki új ételeket, amiknek magas a rosttartalma - az új ízeket sokszor próbálgasd, mert az agy az ismerős ízt azonosítja finomnak.

(3) próbálj ki pár sportot, amit biztonságosan tudsz a jelenlegi alkatoddal végezni - így találhatsz valamit, ami tetszik, és már most elkezdheted a rendszeresség kialakítását.


Ne add fel, ha elbuksz, kihagyod a felírást, semmi újdonság nem ízlik és ellógtál már három edzést sorban. Ezek nehéz változtatások, legalábbis hosszú távon kitartani nehéz mellettük. De ha mindig újrakezded, ahányszor elbuksz, akkor előbb-utóbb belejössz.

2019. nov. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Előttem nagyon jó dolgokat írták,de ha megengeded adok pár konkrét tippet a személyes tapasztalataim alapján


Hagyományos értelemben vett sport helyett legyen először a mozgás a cél. Futás helyett séta. Lift helyett két emelet lépcső, a többi lift. A sorozatokban akárhányszor kimondják a főszereplő nevét, álj fel és tapsolj a fejed felett.

Nassolási vágy ellen jók a nyers zöldségek. Egy kiló répát szinte a végtelenségig rághatsz, tele van vitaminnal és kevés benne a kalória.

Egyél sok zöldséget, és édesség helyett gyümölcsöt. Ha néhány hétig kibírod hogy ne egyél édességet, utána már nem is fog jól esni.

Mondj le az üdítőkről. Ha hiányzik az íz, rakj a hűtőbe vizet citrom vagy narancs karikákkal egy éjszakára, és idd azt.

Erőltesd a vízivást. Vegyél egy palackot, (literest) és idd ki napi háromszor. Egy hónapon keresztül minden nap.


Kitartást kívánok 🙂

2019. nov. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ha néhány hétig kibírod hogy ne egyél édességet, utána már nem is fog jól esni."


Nálam ez így sajnos nem működött. Ha sokáig egyáltalán nem ettem édességet, akkor egy idő után a boltban mellette elsétálva arra gondoltam, hogy ez a kedvencem, és mióta nem ettem, most igazán vehetnék.


De azután nem tudtam beosztani, együltő helyemben megettem az egész csomagot.


A megoldás nálam az lett, hogy minden nap eszem egy picit, úgy, hogy egy erre alkalmas pici dobozban viszek egy adagot a munkahelyemre, és ott ebéd után megeszem. Így a menzán a sütemények se vonzanak annyira, mert arra gondoltam, hogy már be van tervezve az édesség.


Ráadásul most már ráállt az agyam, hogy egy adag az annyi, amennyit elvinni szoktam, és ha otthon eszem édességet, akkor is sikerül ennyi után megállni (de otthon is kikészítem az adagot előre, és elrakom a többit, ne legyen szem előtt).

2019. nov. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!